Jednodenní půst - vaše zkušenosti

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.3.2008 16:04 - Lada

Chystám se obnovit svou osobní tradici jednodenních půstů. Bylo to v ´minuulosti vždy pondělí, i když na konkrétním dni zřejmě nezáleží. Máte někdo zkušenost o kterou by jste se chtěli podělit? Čeho se vyvarovat a naopak na co nezapomenout. Vím, že internet je plný rad, ale mě by spíš zajímaly osobní zkušenosti. Díky všem.

reagovat 17.3.2008 18:15 - Anna Z

Snazím se delat jednodenní pust a to podle mesícní fáze, takze to vyjde asi tak na jednou týdne. To znamená, kdyz je úplnek, kdyz jsou ty srpecky a pak, kdyz je novoluní, t.zn. kdyz mesíc "není". A proc podle mesíce ? protoze jak je známo mesíc nás ovládá víc nez jsme si vedomi - ovládá morský odliv a príliv a protoze je lidské telo na 80% plné vody tak je nabíledni, ze to má nejaký vliv. A vliv sice takový, ze telo se snadneji v takové dny cistí a zbavuje se nadbytecného balastu. Jde jen o to, aby to clovek praktikoval a pravidelne dodrzoval coz není vzdy to nejsnadnejsí s ohledem na hlad a hlavnéji spís chut.

reagovat 18.3.2008 14:15 - Lada

Tak to bych mohla začít tento pátek, 21.3.2008. A Rozumím tomu Anno Z. dobře, když budu praktikovat klasický půst... pouze vodu bez bublin a nebo mi poradíte něco lepšího? Ona mi ta voda totiž dělá pocit kamení v žaludku, takže nic příjemného. A čím začínáte další den. Máte nějaké startovací jídlo, nebo se stravujete jako v normální den?

reagovat 18.3.2008 17:52 - Soňa

Lado, v pátek na to bude skvělý den, ale nedoporučuji pít jen vodu, to je hladovění.

Nejlepší je jíst bud rýži nebo brambory, rýži si dělám s dušenýma jablky, anebo jen vařený brambory, skvělé odstraníš zadrženou vodu a s tím i pár nečistot.

A hlavně 3 litry vody vypít.

Uplně nejlepší je si to dát 2 dny za sebou, sice neshodíš tuk, ale vyplavíš aspon nějaké nečistoty.

Doporučuji

Jestli se chceš na něco zeptat, tak napiš.

reagovat 18.3.2008 20:13 - Lada

A co Soňo piješ? Fakt vodu, nebo třeba čaje a šťávu-třeba zeleninovou?

S tím jídlem jsi mě překvapila, já jsem myslela, že prostě půst je půst...čili ano, hladovění. Abych to ještě uvedla na pravou míru. Nechci zhubnout, i když možná 2-3 kg by nebyla na škodu, jde mi spíš o to, že mám v poslední době pocit takové té jarní únavy a vyčerpání. Normálně se stravuji v podstatě zdravě. Jsou třeba dny, kdy nemám chuť na maso, tak jím jenom zeleninu. Další den mám potom pocit takové lehkosti a je mi zkrátka líp. Těď mě napadlo, zkusit zase po letech půst. Opravdu jenom krátký jednodenní, jestli by mě to tak nějak nenastartovalo. Od mého posledního úmyslného půstu uplynulo už skoro 20 let. Za tu dobu nabrala spousta lidí spoustu informací a tak mě to zajímá.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.12.2013 20:53 - Lucka

Ahojky u půstu se určitě nejí. Já měla první půst před týdnem a zítra jdu na 2.Piji jen vodu s citronem.Jinak nic.Dá se to a tělo se prošistí.

reagovat 10.12.2013 20:58 - V

Podle čeho poznáte že se tělo pročistí?

reagovat 10.12.2013 21:12 - Pampeliška

Podle čeho poznáte že se...

Za jeden den? To se moc nestihne pročistit. Ale půst není špatná věc, hodil by se. Jen kdyby u toho nebyly taková hypoglykemie...já pak nemůžu nic dělat, ne nic se soustředit, jsem nervozní, a jakoby naštvaná, prostě cukr mi chybí. preferovala bych tedy aspoň než si člověk zvykne, spíše zařazovat odlehčovací dny na zeleninových šťávách. Chce to kvalitní odšťavňovač a kopu zeleniny, ať jsou z toho aspoň dva litry. To pak neklesne ani cukr a není ani takový hlad. jenže to asi moc nejde v pracovním provozu.

reagovat 10.12.2013 21:21 - V

Proč se za jeden den nestihne pročistit? jak poznáte že je už vyčištěné?

reagovat 10.12.2013 21:23 - Miki

Proč se za jeden den...

A jak poznáte, že ještě není vyčištěné?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *