Je Ježíš Bůh? Tvrdil někdy Ježíš, že je Bůh?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.1.2012 22:01 - brotherrr

Odpověď: V Bibli není žádný záznam o tom, že Ježíš by někdy doslovně řekl: „Já jsem Bůh.” To však neznamená, že tomu tak není a že to On sám nehlásal. Kupříkladu Ježíšova slova v evangeliu Janově: „Já a Otec jsme jedno." Na první pohled se možná nezdá, že tento výrok obsahuje tvrzení, že je Bohem. Všimněme si ale reakci Židů na tenhle výrok: „Nechceme tě kamenovat pro dobrý skutek, ale pro rouhání: jsi člověk a tvrdíš, že jsi Bůh.” Židé pochopili Ježíšův výrok jako tvrzení, že je Bůh. V následujících verších Ježíš Židy nepřesvědčuje například tím, že by řekl: „Já nejsem Bůh”. To naznačuje, že Ježíš skutečně chce říct, že je Bohem, kdy říká: „Já a Otec jsme jedno”. A další příklad v Bibli: . Ježíš říká: „Amen, amen, pravím vám, dříve než se Abraham narodil, já jsem.” A reakce Židů je taková, že berou kamení a chtějí Ježíše kamenovat. Proč by Židé chtěli Ježíše kamenovat, kdyby neřekl něco, o čem oni byli přesvědčeni, že je to rouhání, jmenovitě, že o sobě tvrdil, že je Bůh?
Bible říká: že „to Slovo bylo Bůh”. Jan hovoří, že „Slovo se stalo tělem”. To jasně naznačuje, že Ježíš je vtěleným Bohem.

Tomáš, učedník, vyhlašuje o Ježíši: „Můj Pán a můj Bůh.” Ježíš jej neopravuje. Boh-Otec vyhlasuje o Ježíši: „O Synovi však: Tvůj trůn, Bože, je na věky věků a žezlo práva je žezlem tvého království.”

Ježíš v Písmu nekárá lidi, že jej uctívají. Kdyby Ježíš nebyl Bohem, řekl by lidem, aby jej uctíval tak, jak to řekl i anděl v Zjevení. Je taky mnoho jiných veršů a pasáží v Bibli, které svědčí o Ježíšově božství.

Nejdůležitějším argumentem, že Ježíš musí být Bůh, je, že kdyby jím nebyl, Jeho smrt by nepostačovala na splacení dluhu celého světa. Jedině Bůh mohl zaplatit tento nekonečný dluh. Jedině Bůh mohl vzít hříchy celého světa, zemřít a být vzkříšen – a tak zvítězit nad hříchem a smrtí.

reagovat 26.1.2012 12:02 - ?

Zase nějakej černoprdelník! A už jsi ho někdy viděl a případně vyfotil??

reagovat 27.1.2012 00:25 - Tony

Odpověď: V Bibli není...

Neviděl jsem snůšku tak nehorázných bludů, jak bylo uvedeno v posledním odstavci tvého příspěvku. "nejdůležitějším argumentem, že Ježíš je Bůh, je že kdyby jím nebyl, jeho smrt by nepostačovala na spásu celého světa".

reagovat 27.1.2012 00:28 - Tony

Omlouvám se, že to napíšu v pár krátkých příspěvcích, ale v této díře u Hamburku kde momentálně ležím s lodí mi za odlivu vypadává signál, nerad bych vše smolil znova.

reagovat 27.1.2012 00:31 - Tony

Za prvé Ježíš nepodal oběť jako Bůh, to principielně ani nelze. Za prvé Bůh nemá co splácet, za druhé by to bylo nehorázné pohanské vnášení tragedie do Boha, což je pro čirého monoteistu nepřípustné.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.10.2016 14:36 - Steve

Rosé, kolik že je to apoštolů dle Svědků když né 12?

Zase máte vypátráno něco jiného? Či snad nějaký záměr?

reagovat 5.10.2016 18:37 - rose

samo 12, o co jde?

reagovat 6.10.2016 08:51 - rose

tam kde nam nacpali Hospodin, bylo nekde Jehova a nekde Pan, pak z toho maji verici pekny gulas. Ze 2 osob pak udelaji 1

reagovat 6.10.2016 08:54 - rose

citat Vatican Manuscript, by Herman Heinfetter 19 stoleti24. Then the Joseph having been raised from the

616

sleep, did, as the angel of Jehovah commanded him,
and received his wife,

25. yet was not knowing her. Until she brought
forth a son, and he called his name Jesus.

reagovat 6.10.2016 08:55 - rose

ja tam vidim 2 jmena, jehova prikazuje a Jezis se zrovna narodil...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *