Jaterní testy

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.3.2003 21:28 - Věra

Paní doktorko, chtěla bych se zeptat, jestli by se měly stále provádět pravidelné jaterní testy, pokud užívám HA. Od změny mého gynekologa před 2 lety mi jaterní testy nebyly provedeny, přičemž HA užívám již 8 let. Když jsem se o tom zmínila mému gynekologovi, tak mi řekl, že tyhle testy už se provádějí pouze v případě nějakých komplikací. Jak ovšem jako laik poznám potíže, které by mohly souviset se špatnými jaterními testy? Je povinen lékař provést tyto testy, pokud ho o to požádám? Popřípadě, kolik tohle vyšetření stojí, kdybych si ho nechala provést na vlastní náklady? Děkuji za odpověď.

reagovat 27.1.2004 12:52 - laura

pecenove testy sa maju robit urcite.trvaj na tom aby ti boli urobene.ak sa to zanedba je uz neskoro.mali sme raz pripad nestastneho konca zivota mladej dievciny ako dosledok nevedomosti lekara na dolezitost pecenovych testov pri uzivani horm.antikoncepcia.bohuzial doplatila na to mlada zena.nechcem ta strasit ale trvaj na tom aby ti boli tieto testy urobene

reagovat 17.1.2006 12:51 - Marková Zuzana

Vážená paní doktorko,
obracím se na Vás s prosbou.Je mi 45 let a byla jsem na předoperačních odběrech(jsem po ablaci a nechávám si dělat plastiku) a v kolonce jaterní testy mám jednu hodnotu zvýšenou a to GMT na 0,69.Zajímalo by mě jestli mám mít z něčeho obavy,to víte mám už toho docela dost za sebou.S výsledkama jdu k lékaři až příští týden.
Děkuji za Vaši odpověď.
Marková

reagovat 22.2.2006 20:22 - Mirek

Už dlouhou dobu mám zvýšené jaterní testy. Nedávno jsem byl u kožní doktorky, mám problémy se suchou kůží a svěděním po celém těle, které se zhoršuje po teplé sprše nebo koupeli. Kožní dr. mně poslala znovu na nové odběry a zvýšené jat. testy mám stále. Před třemi léty mi byl vyoperován žlučník. Mohou mít tyto výsledky vliv na mé problémy s kůží? I když můj obvodní lékař o mých testech ví, stále mně nikam na další vyšetření neodeslal. Děkuji .

reagovat 23.2.2006 09:57 - hepatolog

Milá Zuzano Marková, ukazatel GMT značí, že jsi dost dobrá násoska. Tenhle ukazatel (laicky řečeno), dokládá množství odumíraných jaterních buněk po delší dobu trvajícím chlastu. (Ještě jednou zdůrazňuji, že je to laické podání, ať si mě neberou do huby suprspecialisté).
Pro Mirka: to svědění je normálka, to má, předvším v této zimní, radiátorové době, každý. Kdyby to bylo chorobní, tak ti na to frknou např. Diazepam až to odezní, lépe řečeno, až si na to zvykneš a přestaneš to vnímat. A je to!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.2.2017 20:42 - Nespavec

Bobe, ty jsi měl zvýšené jaterní testy právě po Tritticu? Předtím jsi měl zvýšené pouze GMT? Já jsem měl také zvýšené pouze to GMT. Byl jsem u psychiatra, kvůli nespavosti, a ten mi odmítl Trittico napsat, právě z důvodů zvýšených jaterních testů! Nepil jsi předtím nějakou dobu alkohol-pivo, víno atd.? Já jsem předtím si taky dával ve společnosti. Pil jsem pivo, někdy i víno. Pak jsem onemocněl na sníženou imunitu, opakovaná léčba ATB. Beru vitamíny, WOBENZYM a Hypnogen. Trpím těžkou nespavostí a tč. i zánětem zubu. V současné době dlouhodobě abstinuji. Jsem nekuřák.
Ivane, čím ty se to taky nezabýváš? Na játra je dobrý ostropestřec mariánský. Ten taky občas beru.

reagovat 26.6.2017 13:27 - Bob

JJ, GMT mám vysoké z piva, ale ostatní mě dělalo to TRittico. Samosebou jak přestaneš pít úplně, tak nespavost začne. Klasika

reagovat 14.7.2017 18:33 - Doktorka

Bobe, to jsi při tom Tritticu taky musel pořádně nasávat pivo, když se ti zoršily i ty ostatní hodnoty jaterních testů! Jinak, lékaři tvrdí, že Trittico je nešetrnější a nejslabší antidepresivum, které nemá žádný vliv na jaterní testy. Prý je maximálně bezpečné a může se brát řadu let!
Také se mi tomu věřit nechce!

reagovat 14.7.2017 18:34 - Doktorka

oprava:zhoršily.

reagovat 16.8.2017 12:32 - Bob

Bobe, to jsi při tom...

Je to tak. Mám jiné AD a vše je v poho, KDYŽ NASADÍM TRITICCO mám zvýšené jaterní testy. U triticca je to napsané i v příbalovém letáku

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *