Jakými mechanismy poškozuje kouření naše zdraví - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.1.2007 10:11 - Rýdl Jos.

Je mi líto, že veškeré snahy o vysvětlení škodlivosti, ale i hlouposti kouření, jsou mařeny i takovými institucemi, jako je na př. rozhlasová stanice Vltava, která již léta uvádí raní víkendový pořad, uváděný jako kulturně (!!!) publicistický, se zvukem zapalované cigarety! Opravdu kulturní projev!

reagovat 1.5.2007 19:51 - tera

Já přestala kouřit před lety a jsem za to ráda. Přesto na mě kouření napáchalo nezanedbatelné škody, kvůli kterým musím každý měsíc vydávat nemalé částky peněz za různé léky. Takže kouření mi leze do peněz i po jeho skončení.

reagovat 1.5.2007 21:59 - xxcd

A není to jedno? Když ne kouření cigaret, tak stejně kouří fabriky a auta. Takže nezanedbatelným škodám se nevyhnete a do peněz to poleze i bez toho, že by jste si koupili jedinou cigaretu!

reagovat 1.5.2007 23:15 - tera

Ano, ale kouření poškozuje zdaleka nejvíc, podívej se na různé studie. Je to nejbezprostřednější styk se škodlivinami. Exhalace z výfuků a komínů se přeci jen ve vzduchu rozptýlí a Ty je dýcháš již "naředěné", kdežto cigaretový dým jde rovnou do těla. Kuřáci proti tomu často argumentují zrovna těmi továrnami a výfuky. Já myslím, že si jen namlouvají, že nemá cenu seknout s kouřením a těmito řečmi jen poukazují na to, že na zbavení se tohoto škodlivého návyku prostě nemají a nechtějí si připustit, že se tím připravují předčasně do hrobu.

reagovat 5.12.2010 17:09 - zdenka

Co je to za blbost?
Léčitel, který pije a kouří že nic nepředá ?? Léčitel Jiří Vojáček, který je již bohužel v pánu, kouřil i pil alkohol a vyléčených lidí měl stovky. Který idiot tady lidi straší, před alkoholem a kouřením ?? Cokoli dělá člověku dobře, jeho duši je prospěšné i tělu. Kdo si troufá soudit, co je dobré a co není. Tabák je roslina absolutně přírodní záležitost, tak stejné to je i s alkoholem. Navíc historie alkoholu i tabáku sahá, až někdy hóóódně daleko do minulosti, proč??? Protože to lidem škodilo :-) Nenechte se vysmát. Myslím, že dnešní všudypřítomná chemie je pěkné svinstvo, chemoterapie to samé, zničí člověku imunitu a ještě se všichni tváří, že je to v pořádku. Svět se v prdel obrací.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.12.2010 17:42 - Luciano

Čo je to čvaňhák?

reagovat 13.12.2010 18:41 - adam

Čo je to čvaňhák?

Čvaňhák je Dikobrazový (asi p. Vyčítal, pokud ne, tak se omlouvám) výraz pro cigaretu.

reagovat 13.12.2010 19:32 - Franta

Ahoj chtěl bych se zeptat co je lepší klasická cigareta nebo elektronická?

reagovat 14.12.2010 15:03 - Luciano

Jednoznačne elektronická cigareta je lepšia. Trh ponúka dostatočné množstvo kvalitných liquidov - čo sú náplne do e-cigarety. Dá sa vybrať z nepreberného množstva vôní a chutí a z koncentrácií nikotínu. Ano, to je výhoda elektroniky, že náplne obsahujú nikotín, takže fajčiar o nič neprichádza. E-cigareta dokonca aj dymí a to poriadne, je to však len vodná para, takže dym je neškodný. Môžeš fajčiť kde chceš, aj tam, kde je fajčenie zakázané. Zloženie liquidov je také, že neobsahuje nebezpečné zdraviu škodlivé látky, okrem nikotínu samozrejme. Ale existujú aj liquidy bez nikotínu, ktoré len dymia. Aj čo sa týka nákladov na prevádzku sa ušetrí - e-fajčenie vychádza asi o polovicu lacnejšie ako klasické fajčenie.

reagovat 7.6.2011 22:16 - Gabriela

Dobrý den,chtela bych se zeptat když už kourím asi rok nebo víc,tak jestli s kourením skončím tak jestli stloustnu nebo ne,a ješte bych se chtela dozvedet jestli když se kourím tak pomalejš se roste,dekuju vám za odpoved

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *