Jaký titul používat?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.3.2007 09:46 - Jana

Zdravím, mám dotaz, běžně titul nepoužívám,ale v úředním šimlu je to povinností, ALE nevím jaký mám používat. Mám vystudovanou VŠ s titl. Bc., pak ještě další s titl. Mgr. Do nynějška jsem si myslela,že se používá ten vyšší, tudíž užívám Mgr. Je to dva dny zpět jsem viděla v TV dokument, kde byly užity oba tituly: Mgr.Bc. Pepa Vopršálek. Tak nevím, nikdo o užívání nic neřekl, ne,že by to pro mne bylo tak podstatné,ale zarazilo mě to:-).

reagovat 15.3.2007 18:40 - milenka

Ahoj Jani, gratuluju k takovemu vzdelani a muj nazor: pokud Pepa Vopršálek použil oba tyto tituly, tak je s prominutim blbec, protoze dle pravidel se pouziva vzdy vyssi titul, i kdyz je Bc. z jineho oboru. Samozrejme, pokud je Mgr. Ing. pak oba. Ale treba uz ne RNDr.Ing. to je taky blbost.

reagovat 16.3.2007 08:05 - Rosta

Taky bych pouzival ten vyssi, tedy co se tyce titulu pred jmenem.

Pepa Voprsalek bude mozna trouba, nebo zoufalec - asi jako "A. J. Rimmer, BPD" (BPD=Bronzovy Diplom za Plavani)...

Jinak zadne pevne predpisy na to nejsou, je to takova lidova tvorivost, zvlast kdyz tech titulu mas vic nez 3...

reagovat 16.3.2007 14:03 - Pavel

Ahoj Jani.

Jeden chlap vystudoval střední, ale užíval normálně titul PUDr. - Posunovač u drah. Když už ho za to někdo nařkl, tak jen řekl, že on tím vyjadřuje, kdo je.

A já si zase píši Mtr - Maturant. Vystudoval jsem střední školu a poněvadž zastávám mnohem vyšší funkce než lidi s VŠ, tak nevidím důvod, proč nemohu mít také titul.

reagovat 16.3.2007 14:11 -

Já jsem PRDUCH Ivan Vyskočil, kdo toví coje to?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.3.2015 12:15 - Ivan

nic ve zlém, Váš projev je...

jistě,gramatika je to jediné,co vás zajímá? Obsah nikoliv?pak se nedivím,jak to tady vypadá...Ti vzdělání vás s úsměvem okradou,ale jsou slušní,a mají "gramatiku"ok.Píši z mobilu,a nějak mi to blbne. Omlouvám se proto všem Ing,Mgr.atd.

reagovat 10.3.2015 12:34 - Pravda,

jistě,gramatika je to...

kamarádka,která dělala v obchodě,tak mi říkala,že bych se divila,kdo u nich krade a většinou ten,do koho by to vůbec neřekla.I maminy s kočárkem,kam si schovávají zboží.Prý lepší značkový kočárek a přitom krade.

reagovat 10.3.2015 22:26 - morgoš

FC. CSC.

reagovat 10.3.2015 22:37 - gin

JUDr. PhDr. Mgr. et Mgr. Henryk Lahola[5] (své jméno uvádí vždy důsledně se všemi těmito tituly), správně však pouze JUDr. PhDr. Henryk Lahola (neboť uvedené malé doktorské tituly získal v rigorózním řízení ve stejných oborech jako své tituly magisterské[6]

Nejlepší je to dělat tak, jak to dělá tento pán.

reagovat 11.3.2015 00:06 - Roman

PlzDR. Doktor z Plzně.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *