Jaké příjmení pro miminko???

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.9.2004 09:55 - Bláža

Řeším teď s přítelem problém, jaké příjmení bude mít naše miminko až se narodí. Zatím neplánujem svatbu a tak se nějak nemůžem shodnout jestli jeho příjmení nebo mé příjmení. Máte na to nějaký názor? Díky všem :o)

reagovat 23.9.2004 10:08 - Andy

Máte vůbec v plánu se v budoucnu vzít? Jestli jo tak ať se jmenuje po tatínkovi alespoň v budoucnu nebudou problémy.

reagovat 23.9.2004 10:09 - Jana

Pokud uvažuješ, že se jednou vezmete, tak je lepší asi jeho přijmení. Pak nebudeš muset zase mimčo přejmenovávat.

reagovat 23.9.2004 10:10 - Evžen

To je škoda, že neplánujete svatbu ani k vůli miminku. Myslím, že je lepší, když se narodí v zázemí rodiny. Jaké příjmení? Asi podle toho, zda se hodláte vzít alespoň v budoucnu (pak bych volil dle muže) nebo ne (pak asi dle ženy).

reagovat 23.9.2004 10:12 - Sylva

Přítel se taky "ještě" nechtěl ženit.
Dala jsem synovi teda mé přijmení. To se mu nelíbilo.
Před čtrnácti dny jsme měli svatbu a budeme se jmenovat všichni tři stejně :-)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.9.2004 19:14 - .....

O příjmení rozhodují rodiče /oba/, na otázku jestli nebude problém jej "přejmenovat", nutno odpovědět, že problém skutečně být může.

reagovat 23.9.2004 19:54 - Bláža

Problém může nastat ikdyž nebudeme manželé??? Stejně rozhodují oba?

reagovat 19.12.2004 18:28 - N

Blazo ja bych rekla, ze kdyz se mate radi meli by jste se vzit,jelikoz kdyz se jen zije dohromady vypada to ze ten svuj vztah neberete vazne a chcete si myslet ze jste stale svobodni. Pro tebe a miminko by bylo dobre to citeni ze manzel je k vam oddany. Oslavte svuj vztah a mejte svadbu. Vetsinou kdyz muz se neozeni ma moznost vykladat ze je svobodny a jenom zije s nekym. Proste budete rodina, tak proc to neudelat legalne a pracovat na vasem vztahu aby byl nejlepsi. Jinak rozvody, rozchody se stanou at lidi jen ziji spolu ci jsou vdani, moc to nedela rozdilu. Lidi proste musi pracovat na pratelstvi, myslim chovat se dobre a logicky.

reagovat 23.9.2012 10:56 - katka

Řeším teď s přítelem...

ja byt vama tak by sem to dala po tátovi

reagovat 23.9.2012 21:11 - Jana

neumím si představit, že bych měla rodinu a přitom jsme se nejmenovali všichni stejně. Já vím, že je to dnes normální, ale to dítě v tom má zmatek. Přece když s někým chci být a chci s ním založit rodinu, proč si ho nevzít? Byť jen formálně na úřadě s dvěma svědky. A řešit příjmení pro mimi pro případný budoucí rozchod... Já nevím, na mě to dělá dojem, že Bláža i její partner nějak nejsou přesvědčení o tom vztahu. Cítím v tom určitou nevyzrálost a pochyb. Být Blážou, dám miminku svoje příjmení!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *