Jaká zdravotní pojišťovna-poraďte!

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.10.2006 16:41 - Lucka

Poradíte mi, kterou pojišťovnu si mám vybrat? Léčím se s docela závažným imunologickým onemocněním a doktor mi dneska řekl, že by mi radil změnit pojišťovnu (teď mám VZP), protože má s VZP problémy a nemůže si dovolit objednávat mě na drahá vyšetření. Řekl, že prakticky jakákoli jiná je lepší, ale neporadil. Jaké máte zkušenosti vy? Měla by to samozřejmě být taková pojišťovna, se kterou mají doktoři bežně smlouvu. Díky!

reagovat 11.10.2006 20:10 - Jarka

zdr. pojišťovna Ministerstva vnitra České republiky (ZPMVČR), taky jsem zdrhla z VZP.

reagovat 11.10.2006 20:15 - Marcela

VZP jsem změnila za OZP. Zubní lékař i gynekolog byli evidentně rádi.Je to oborová zdrav. poj. zaměstnanců bank pojišťoven a stavebnictví. Na pobočkách má informativní časopis.

reagovat 12.10.2006 17:09 - johanz

souhlasim pryč od VZP JE TO PŘEDIMENZOVANÝ BYROKRATICKÝ MOLOCH

reagovat 12.10.2006 19:23 - Jarka

OZP je taky dobrá, má ji můj přítel

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.10.2016 22:52 - Valérie

Já budu přecházet k jiné...

Petro, ale k jaké? Já jsem léta u VZP a netuším, co by jinde mohlo být lepší. Byla jsem vážně nemocná a všechno mi zaplatili.

reagovat 2.10.2016 23:10 - no

Petro, ale k jaké? Já jsem...

k jaké asi.
K té, co vynakládá finanční prostředky svých klientů na přiblblou reklamu. A co vys.írá, když má proplatit dopravu sanitku těžce nemocným...

reagovat 20.10.2016 13:57 - A jéje....mě byla divná ta hloupá reklama...takže se zamyslete, kam od 1.1. jít....

"Pacienti, kteří přišli v těchto dnech do benešovské nemocnice na magnetickou rezonanci, měli možná smůlu. Pokud jsou klienty druhé největší Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra, poslali je lékaři do jiného zdravotnického zařízení v Praze nebo Středočeském kraji.

Důvodem je fakt, že nemocnici v Benešově již pro letošek došly peníze, které jí pojišťovna určila. A tak musí lidé jinam. „Byli jsme pojišťovnou oficiálně informováni, že v případech, pokud se nejedná o případy neodkladné péče, budou její klienti moci vyhledat jiná zdravotní zařízení,“ říká mluvčí benešovské nemocnice Petr Ballek.

Vedení nemocnice v Kladně ale již došla trpělivost. Zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra podle ekonomického náměstka Jaroslava Pokorného napsali, že pokud nezaplatí, budou hledat způsob, jak s ní smlouvu ukončí. „Důvodem jsou tristní úhrady této pojišťovny za zdravotní péči o jejich klienty,“ řekl zástupce ředitele David Homer. Pokorný doplnil, že pojišťovna odmítá zaplatit za stovky pacientů. V průměru na jednoho jde o 19 tisíc korun."

reagovat 23.10.2016 20:50 - VLADKA holanova

Můj syn žil deset let v zahraničí kde mu před více jak měsícem odstranili slinivku nemá slezinu chci se zeptat vrací se do čech musí ho pojišťovna znovu pojistit ze zákona když si celou dobu platil pojištění v zahraničí a v čechách bude zadat o plný invalidní důchod.děkuji za odpověď Holanova VLADKA

reagovat 23.10.2016 22:07 - no

Můj syn žil deset let v...

ono záleží na tom, s jakým statusem v tom zahraničí žil.

A jinak nejde o to, že by ho musela zdravotní pojišťovna pojistit, ale on se sám musí přihlásit k placení zdravotního pojištění.
A co se týká invalidního důchodu, to je zase něco zcela jiného, záleží jestli v cizině odváděl peníze a má na to nějaký doklad, protože kromě zdravotního posudku jsou potřebné i odpracované roky.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *