Jak zrušit pevnou linku a nezešedivět u toho

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.11.2008 13:42 - Ela

Prosím zkušenější o radu.

Rozhodla jsem se zrušit pevnou telefonní linku a linku ADSL. Myslela jsem, že podám písemnou žádost v úřadovně O2, ale rychle mě vyvedli z omylu. Pro tyto účely je zřízená pouze zvláštní telefonní linka, kde zvláštní agent posoudí vaši žádost a následně ji vyhodnotí jako neoprávněnou. Hodinu jsem se dohadovala o tom, zda mám právo telefon a internet zrušit, protože prý jistě nebydlím v domě sama a ostatní rodinní příslušníci s tím jistě nesouhlasí, protože máme vysoký provolaný účet, tudíž je linka plně využívána.

Když se mě zeptali na výši výdělku, aby mohli posoudit, jestli si mohu dovolit telefon platit, tak jsem se tak vytočila, že veškerá asertivita šla stranou a zařvala jsem na ně, ať mi sdělí svoje jméno, že si na ně budu stěžovat, že mi znemožňují zrušit službu, o kterou už nemám zájem.

To trochu zabralo, protože mi příslíbili zaslat poštou ověřovací kód, kterým se aktivuje zastavení služby.

Kód sice přišel, ale už druhý měsíc mi nikdo na lince O2 nezvedá telefon, takže kód nemůžu použít.

Myslím, že je to schválně, protože moc dobře vědí, kdo a za jakým účelem volá.

Prosím pěkně, věděl by někdo, co mám dělat?

reagovat 5.11.2008 16:22 - mm

Slyšela jsem od kamarádky, že její bratr zažil něco podobného jako ty. Já nedávno zrušila pevnou celkem bez problému, jen to chvíli trvá (asi 2 měsíce). Na lince 800123456 mi zaměstnankyně O2 nadiktovala znění a kam je nutno zaslat dopis. Je to nějaký PO BOX, aby to lidi měli co nejsložitější a nemohli jim asi psát na ofiko adresy. Jestli máš zájem, nech nějaký mail, vyhledám to a napíšu.

reagovat 5.11.2008 16:55 - O2

Na to stačí pouze štípací kleště,nic víc, nic míň.

reagovat 5.11.2008 17:06 - Ela

pro mm :

To by jsi byla zlatá, já už jsem fakt zoufalá!

4.rp"seznam.cz

Děkuji!pro O2:

To mě napadlo taky, ale na zasílání faktur by to asi vliv nemělo.

reagovat 5.11.2008 17:26 - Lucka

Ahoj, já řekla, že odjíždíme na delší dobu za hranice, abych měla klid, stejně je to hrozný, člověk musí lhát, aby ho tihle magoři nechali na pokoji

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 16.12.2008 19:32 - Marek

Je to picovina, je pravda, ze kdyz mate linnku, musite ji mit rok, pak ji miuzete bez poplatku zrusit.

Telefonaku, nejsi nejaky blby O2?

reagovat 11.12.2015 17:02 - Rudolf Jelínek

Jsou to KU*VY nevšední, ZM*DSKÁ banda ZA*RANEJCH PRAČ*RÁKŮ. Už si od nich neobjednám nic do konce života a všem kolem sebe budu doporučovat to samé.
Až jim nějaký psychicky nevyrovnaný jedinec nechá něco vyhodit do povětří, vůbec se nebudu divit. Než ho za to zavřou (jako že se o to S*ÁČI z ouuuutu postarají), osobně mu půjdu poděkovat a ve vězení ho budu všemožně podporovat.

ZMRDŮM ZMAR !!!! :-(

reagovat 11.12.2015 17:26 - Ještě

někdo má pevnou linku? Se divím.

reagovat 11.12.2015 22:21 - Honza

někdo má pevnou linku? Se...

Jo, někdo ji eště má. Můj fotr.


Před rokem a půl s tou pevnou linkou byl menší problém. Najednou zničehonic nebylo možný se na tu pevnou linku dovolat (ale volat z ní šlo všude). Jak na tu pevnou linku někdo volal, dycky se mu vozval záznamník, kerej hlásil, že volanej účastník neni dostupnej, vopakujte volání pozdějc. Samozřejmě jsem to zkoušel i ze svýho mobilu, a vozvalo se mi to samý.

No a pozdějc samozřejmě taky nebyl dostupnej.

Tak jsem se to já pokoušel řešit místo fotra. Psal jsem e-maily, volal jsem všude možně, chodil jsem i osobně všude možně... Zajímavý bylo to, že každej všude dycky bezpečně věděl, že u nich jsem špatně, že musim jít tam a tam. No a tam a tam taky věděli, že u nich jsem špatně, že musim jít jinam. Když už jsem nevěděl, kudy kam, tak jsem se vrátil zase tam, kde jsem původně začal. Jako v tý pohádce Honza málem králem, jak tam řikal Kemr: "Jsme-li s rozumem v koncích, začněme tam, kde to všechno začalo - od začátku, u sedláka".

Tak jsem začal od začátku u sedláka. Zavolal jsem zase tam, kam jsem původně volal jako na uplně první místo. Podle hlasu to tam vzala jiná baba, než poprvý. Tak jsem jí vylíčil, vo co jde - a světe, div se, ani ne za hodinu ta porucha zmizela - už se na tu pevnou linku dalo dovolat.


Poučení:

Všude je všechno jenom vo člověku. Židle muže bejt furt stejná, na tom nezáleží. Podstatný a důležitý je, jestli se na ní vobčas vystřídaj zadky.

No a ted', jak to tady tak čtu, tak asi nezbejvá, než si tu pevnou linku nechat. Zrušit ji by tedy asi nešlo.
Ale snad by mělo zabrat, kdyby to člověk jednoduše přestal platit, ne? Když příde upomínka, že jsem "zapomněl" zaplatit, tak navoplátku pošlu takzvanou "vyližprdel" - to znamená ne uplně slušný vysvětlení, že jsem to myslel naprosto vážně, že už tu pevnou linku nechci, takže jsem ji přestal platit schválně z čirýho zoufalství a v naději, že se vám konečně rozsvítí v palici. Tim pádem mi ji laskavě zruště a rovnou zapomeňte na to, že vám zaplatim ňáký penále. Čau!

reagovat 11.5.2016 01:58 - merry

02 otřes, to jsme se dočkali po 40 letech věrnosti pevné linky

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *