Jak zbavit problémového syna trvalého pobytu u nás?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.1.2008 20:09 - Maky

Náš syn který již dosáhl plnoletosti .Přestal chodit do školy.Nechce se mu ani do práce.Snažili jsme se sním probírat vše jak to jen šlo.Nakonec po roce a půl jsme došli k názoru že mu uděláme startovací byt aby si tedy skusil být dospělí.Ale to bylo lepší jen opravdu na chvilku.Protože tento byt má postaven u našeho domu.Začali tímto také problémi.Začal si tam každý den vodit Lidi z holobytů.Kteří jsou smradlaví,nepřispůsobiví.Ty mu začali radit na co má nárok atd.Tak nám syn vzdělil že přídavky má a výživné také.A dokud ho nevyhodí ze školy sami tak se může flákat doma a peníze mu budou chodit dál.Na to podepsal smlouvu na telefon za korunu a paušál.Za 13 dní udělal dluh 12000,-kč.A klidně nám řekl že to stejně nemá s čeho platit.Ví že pokud to mi nezaplatíme tak by knám přišel exekutor.Což rozhodně mi nechceme.Tak ví že jsme vlastně nuceni to uhradit za něj.Dobře mu radí jeho nynější kamarádi.Jenže mi už se děsíme kdy si vezme nějakou půjčku a mi budeme platit dál.Máme ještě další tři děti stoho dvě postižené.Nebere na nic ohledy.Přitom takoví nokdy nebyl.Bohužel ví že ho nemůžeme vyhodit.Tak prosíme o radu vás .Zda by nám dokázal někdo poradit co v takovém případě můžeme dělat.Jak se bránit.Pro mě je to hrozné proti svému dítěti ale nechci ubližovat našim ostatním dětem.Děkuji

reagovat 6.1.2008 15:47 - vera

Ahojky je to strašné ale řešení je co to byl za byt co jste mu pořídili v prvé řadě jste i s bytem mu měli změnit trvalý pobyt . Za další mužete se obrátit na nějakou poradnu u nás funguje občanská poradna a mají tam právníky zadarmo psychology co pomáhají lidem.Jinak se můžete obrátit na městký uřad a zjistit jakým způsobem jde zrušit trvalý pobyt.Nebo si zavolej na linku důvěry tam ti také poradí. Moje švagrová se musela rozvést po 27 letech manželství . Manžel nadělal dluhy a neminil je splácet a ještě se nechal živit od ní, aby zachránila syna , sebe a dům hrozila ji exekuce kvůli pár tisícům.Přeji ti i tvé rodině at vše vyřešíš a hlavně rychle at si syn nemyslí , že může vše.


reagovat 6.1.2008 16:45 - iv

měla jsem takového bratra...mamka musela jít na obec,nahlásit tam,že on žije v rozporu s dobrými mravy,vysvětlit jim situaci a pak jí bylo řečeno,že by se musel zdržovat jinde,než doma.což je i váš případ,takže šanci máte velko...vyplníte nějaké papíry a obec ho zbaví trv.bydliště,bude ho mít na úřadě.Ale musíte prokázat,že s vámi nebydlív domě.

reagovat 6.1.2008 21:59 - Dáša

Je to docela složitý proces. Dělám na úřadě a moje kolegyně ruší trvalé pobyty ve správním řízení. Je to docela zdlouhavý proces. Musí tam být svědkové, že se tam nezdržuje...nesmí mít své osobní věci u vás v doma a tak. Nevím, jak to přesně je s tím jeho novým bytem...a tak. Z kam jsi? Mohla bych nějak pomoc, ale jsem ze Zlínského kraje (Vsetín).

reagovat 7.1.2008 18:16 - Maky.

Dáši jsem s Plze?ského kraje.na zahradě máme zděnou chatku.Tak se mu tam udělala ložnice,kuchyň a soc.zařízení.Má s námi i smlouvu nájemní.Kde jsou stanoveny podmínky.jinak k nám domů nechodí.Dnes se nám alespoň podařilo že jsme odvezli do školy a už se oficiálně odhlásil za školy.Na pracák půjde zase v pondělí.Kam ho opět dovezeme.A snažím se mu radit s prací.Ale zatím nemá zájem o nic.Dluh za něj platíme tedy stále mi.rozhodně nestojím o exekuci.Tak uvydíme co bude dál.je ale pravdou že nám dost vadí každodenní návštěvi bezdomovců a jiných lidí.Psi už nám přestávají hlídat, vše jsme museli pozamykat aby nám něco nezmizelo.Je to hrozná nejistota když se vám tohle děje neustále pod okny.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.4.2016 16:55 - To

Synovi jsem musel nechat...

je pak opravdu hrozné.Každopádně,když se syn,nebo dcera vdá,tak odhlásit z trvalého pobytu,to by měla být samozřejmost,později pak nemůžou chodit k vám domů.Stejně je to dnes zvláštní doba,kdo z nás starších by to rodičům udělal,kdo by byl schopný vykráct babičce byt.

reagovat 18.4.2016 22:54 -

je pak opravdu...

To je omyl. Můj syn ženatý byl, ale odešel od manželky-také která by s ním vydržela. A tak ho hledal exekutor všude. On trvalý pobyt má dávno statut pouze evidenční a zabavuje se všude, kde hajzlík pobývá. Často stačí o víkendech a to i na několika adresách. Tak chcete pomoci, necháte ho vyspat atp..a jste v háji. Je to na moc dlouhé psaní, zákon je zcela bezuzbý. Oni to udělali tak, aby nemuseli hledat viníka a dlužníka dlouho, seberou to jeho příbuzným.
Miroslave, jak jsem štastná, že jsem se tehdy včas "pochlapila". Manžel byl slabý, naštvaný ale omlouval ho. A mně konečně došlo, že ničím celou rodinu tím, že ho podporuji. Vylítla jsem a toho třicetiletého spratka seřezala jako koně. Strčil do mně-to jediné stihl a já loktem rozbila okno. A hned volala policii. Od té doby mám klid, ale nakonec dokázal to, že jsem rozvedená. Mám ovšem díky tomu zásahu skvělou dceru která dokončila loni VŠ. Bez toho by byla leda na antidepresivech. A můj muž, který stále odpouštěl utekl:-)) Je mi fajn, dokonce jsem na sebe pyšná. Všem přeji tvrdou ruku a nekompromisně zakročte co nejdříve.

reagovat 2.8.2018 18:25 - Zdenka

To nepřebolí, je zavčasu to řešit

reagovat 2.8.2018 18:25 - Zdenka

To nepřebolí, je zavčasu to řešit

reagovat 2.8.2018 18:51 - jak tu psala

paní před dvěma lety, problém je, když se takový zmetek někde úsídlí a exekutor to zjistí.
Mám jednu dobrou známou, která má trochu smůlu na chlapy. Je už starší, nechce být sama, tak si vždycky na krk pověsí zmetka.
Teď ten poslední už několik roků neplatí zdravotní pojištění, protože nedělá a není nikde evidovaný.
A nechce mi věřit, když jí říkám, ať si velice rychle dá dohromady účetenky od spotřebičů a ať si někam dobře schová cenné věci, protože ten exekutor tam časem musí dorazit, až jeho rodiče řeknou, kde momentálně bydlí.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *