Jak se zbavit pocitu viny? :-(

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.5.2004 09:23 - Katka

Strašně mě užírá myšlenka na jedno odpoledne před zhruba třinácti lety. Moje kamarádka hlídala svou neteř. Zvlolili jsme dost nevhodnou formu výchovy respektive nemluvila bych o výchově a do dnes to nechápu. Byli jsme na pískovišti a stavěli hrad, který byl zbořen po našem pobídnutí, jakmile se tak stalo, měli jsme důvod fyzicky napadat tu malou holčičku, která v podstatě jen plnila to, co jsme ji přikázali. Dnes má moje kamarádka svoje vlastní děcko, je z ní vzorná maminka, ale ani ona nezapomněla. Je to příšerná zkušenost a pro mě nepochopitelná, jak vůbec člověk může být tak krutý? Nedokážu si na to sama odpovědět a nevím jak se zbavit pocitu viny, který tu poprávu je. Nikdy nikdo nešlápl vedle? Asi to zlehčuju a snažím se tak ospravdelnit své chování. Trápí mě to, strašně.

reagovat 6.5.2004 09:26 - Katka

Můžu se zeptat kolik Ti v té době bylo let? Myslím, že na tom dost záleží.

reagovat 6.5.2004 09:37 - Katka

Bylo mi asi jedenáct.

reagovat 6.5.2004 09:43 - Katka

Tak co řešíš? To se stává, pocit viny mít nemusíš, spíš ať se to už neopakuje :)) děti (a tehdy jsi byla dítě) mají občas dost divné nápady a chování, třeba jste si chtěli dokázat že jednou "zmidlíte" či uděláte něco špatnýho i někomu jinému. Třeba byl na Tebe či na vás taky někdo ošklivej :(, nebo jste to chtěly prostě jen zkusit. Mě třeba na základce v nějaké 4 třídě tj. taky podobný věk, cestou do školi chytli 2 spolužáci kluci a jeden mě držel a druhý kopal do břicha, ve 4. třídě, následky z toho nemám, a oni? Dostali od mého taťky, a bylo vše vyřešeno a vyčitky neměli a pak jsem se dost i kamarádili. To je prostě normální a stává se to. Jinak pokud na to budeš myslet tak se té viny nezbavíš, jelikož si to nedokážeš nyní "normálně" vysvětlit.

reagovat 6.5.2004 10:43 - Katka

Kdybych tehdy za to dostala, asi bych se tím dnes nemusela zabývat, ale nám to tenkrát prošlo a ve mě to je stále. Nechci na to myslet, ale jak si poručit?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 31.12.2014 03:17 - pavel

A opacne.

reagovat 28.4.2015 19:06 - d

Kamarádka trpěla depresí a různými nemoci brala léky a byla v pohodě vyléčena alkoholička pohadala se s přítelem a dala si alkohol nevzala léky odvedla děti do školky já přišla k ní včera rano vypadala jak kdyby ji z blázince pustili chtěla skočit z.okna já ji bránila pak mě vyhazovala a dala mi facku já brecela ona brecela ani nevěděla co dělá říkala jsem ať si lehne že odpoledne.přijdu nepřišla jsem o pět hodin později skočila z okna mohla jsem něco udělat do konce života budu trpět nechala tu dvě děti!nevím jak z toho ven.

reagovat 28.4.2015 20:48 - mirek

Kamarádka trpěla depresí a...

Je tak těžké se trochu zymaslet nad tím, co budeš psát a pak to napsat tak, aby to mělo trochu hlavu a patu?
Nějaká čárka nebo tečka ve větě ti nic neříká?

reagovat 28.4.2015 20:53 - Ouha

Je tak těžké se trochu...

Tak zrovna u tohoto syrového příběhu, bys mohl být trochu méně přísny

reagovat 28.4.2015 21:27 - Když

Kamarádka trpěla depresí a...

já si myslím,že kdyby se to nestalo dnes,stalo by se to jiný den,nebo později,až byste odešla.Tohle si nemůžete vyčítat,pokud si někdo bude chtít vzít život,pak mu v tom jen těžko zabráníte.To byste s tím člověkem musela být 24 hod.denně.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *