Jak se zbavit pocitu, že jsem blbá..

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.4.2008 10:13 - Simona

Zdravím vás, prosím jak se mám zbavit pocitu, že jsem blbá? V dětství mi to matka hodně často říkala. Teď zase, ať udělám \"aspoň\" tu maturitu. Mám z toho hrozné komplexy, které se odráží úplně na všem. Všichni kolem mě jsou úžasně chytří jenom já jsem mezi nima nemožná. Hodně lidí z mého okolí (ne jen rodina) mi neustále něco vyčítá, moje blbé vlastnosti, jak vypadám, jaká jsem, jak jsem nevýrazná atd. Já se tomu ani nedokážu postavit. Asi neumím snést kritiku, jenže už je jí prostě nějak hodně. Jaktože když se něco dělá společně, tak se pochválí vždycky jenom ostatní? Mi už přijde, že si za to nějakým způsobem můžu sama. Bohužel nevím, jak to mám napravit. Díky

reagovat 15.4.2008 18:02 - Lovisa

Asi jsi trochu měkká povaha. Takových lidí okolí rádo využívá coby hromosvodu. Všimni si opravdových blbců, jak jsou sebevědomí. Blbec o sobě nepochybuje nikdy. Nezbývá ti, než mezi názory svého okolí a sebou udělat tlustou čáru. Mamka si o tobě určitě nemyslí, že jsi hloupá, jen má starost, abys měla dobré vzdělání, třeba to jen nešikovně servíruje, rodiče jsou taky jenom lidi a ve snaze o dobrou výchovu nasekají hromadu chyb. No, a to, že si ostatní k tobě dovolí směrovat kritiku, je proto, že si to necháš. Zkus jim párkrát oplatit stejnou mincí a oni toho nechají.

reagovat 15.4.2008 18:29 - BÁRA

Čau Simčo,tím si vážně nelámej hlavu,moje máma mě neskutečně miluje a vždycky chtěla abych byla dokonalá,bohužel mi to dávala najevo podobně jak ty píšeš,ale vlastně to myslela dobře,měla jsem pocit méněcenosti,protože všechny bráchovi holky byly lepší než já,špatně jsem se oblíkala,špatně se chovala na veřejnosti a to jen pro to že nejsem pokrytec a mám proříznutou hubu.Bohužel maminka je vjímkou,je to pro mě od malička velká autorita,zkouší na mě něco pořád i když už jsem tři roky vdaná a osm let žiju mimo domov,jak to sleduju u bráchy,tak čím tvrdší na ní je,tím líp se k němu chová,takže ač je to hnusný,budeš je asi muset všechny slušně poslat do řiti a budeš pro ně king.

reagovat 15.4.2008 18:51 - adéla

simčo, napiš e-mail na boruv.ka"email.cz. Můžem si o tom pokecat. Jsem na tom podobně. papa

reagovat 15.4.2008 19:10 - Jaňule

Přece nebudeš věřit tomu, co se ti někdo snaží vsugerovat.Pokud podlehneš jeho vlivu, vyhrál. A to jako osobnost, nesmíš dopustit.Nehodnoť se podle toho, co ti tvrdí ostatní,jejich pohled je velmi povrchní.Jenom ty sama vidíš do svého nitra, a víš, že tam jsou hodnoty, které stojí za to.Neříkej, že ne, jsou tam. V každém z nás jsou hodnoty, jen je třeba je v sobě najít a uvědomit si je.Nenech se zavřít pod pokličku,ale ukaž světu, jaké máš ideály a že máš dobré srdce. A pamatuj, že nikdy nejsme tak špatní, ani tak dobří, jak se o nás povídá:)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.5.2016 18:03 - Anonym

Dobrý den potřebovala bych se zbavit trapného pocitu...na kácení máje scénu a já tam hrají reklamní vajíčko... mám i kostým a bojím se že budu trapna.... napište co nejdřív prosím prosím prosím!

reagovat 27.5.2016 18:45 - Kapka jedu

Dobrý den potřebovala bych...

Toho pocitu se asi nezbavíš, ale dej si v těsném závěsu šest velkých panáků, a bude ti to jedno.

reagovat 27.5.2016 18:59 - Jirka

Ahoj.To bude dobry,uvidis.Kdyz se do te role vzijes,odehrajes ji tak,ze vsechny pobavis a jeste ti radi zatleskaji.Nesmis jit na scenu s pochybnostmi,ze na to nemas.Ve skutecnosti na to tottiz mas,ale pochybujes o sobe.Proto nepochybuj,ale jdi do toho po hlave a uvidis,jak si svoji roli uzijes a ostatni zaujmes.
Je dulezite si tohle uvedomovat.Hodi se to do zivota.Napriklad,kdyz totiz nekdo,kdokoliv,jde na pohovor o praci s pochybnostmi ze uspeje,potom skutecne neuspeje a tu praci nedostane.Ale ti,co si veri,maji velkou pravdepodobnost,ze vyhraji a tu praci ziskaji.
Tak hlavu vzhuru a ukaz vsem,co v tobe je.Mozna budes sama prekvapena,co vsechno dokazes,pokud sama sobe budes verit.
Preji hezky a vydareny vecirek ;)
:-J.

reagovat 27.5.2016 19:06 - J.

Zato ja se nemohu zbavit pocitu,ze je tu zase pan radoby vtipnej!Kapko jedu!Nerad' mladezi aby se vubec alkoholu i jen dotykaly!Nebo jsi nepochopil,ze to pise nezletila slecna?A co ty,umis resit sve problemy bez pomoci drog?Vypada to,ze asi ne...

reagovat 28.5.2016 21:42 - vigo

Zkus se dostat do parlamentu,tam se každý blbec ztratí.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *