Jak se zbavit pistele v dasni?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.5.2008 23:11 - JaDi

Dobry den, chtela bych se zeptat doktorky, jake jsou moznosti lecby v nasledujicim pripade: byla mi diagnostikovana pistel v dasni nad zubem, ve kterem byl osetren koren spatnym zpusobem. Nyni je nemozne se prez koren dostat k zanetu a nechat ho vylecit. Na radu lekaru jsem absolvovala ozarovani laserem, resekci korenoveho hrotu, lecbu antibiotiky, ale zanet se stale znovu objevuje. Muzete mi poradit, uz jsem zoufala a nevim jak dal. Rada si necham poradit od nekoho, kdo ma stejny problem a nebo se s nim v minulosti potykal. Predem dekuji za rady.

reagovat 15.5.2008 00:51 - jaja

taky me to zajima....

reagovat 15.5.2008 23:47 - FR

...

reagovat 6.2.2009 13:56 - Nina

Mě to otravuje už 2 roky,nevím co s tím,lékař to ví a nechává to být jako normální věc.'

reagovat 6.2.2009 14:09 -

vytrhnout

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.11.2013 08:05 - Eva

Nad porcelánovou korunkou nad trojkou nahoře se mi udělala píštěl na dásni.
Pan doktor zrentgenoval kořen, vysvětlil mi, že jiná možnost není, než vytrhnout kořeny, protože píštěl se vlastně vytváří špatnými kořeny a ty se musí odstranit.Vše jsem podstoupila, kořeny jsou venku,nic nebolelo, vše mi opíchali, úleva velká.Jinak hrozí, že by vznikal zánět i uvnitř těla. Chtěla jsem to řešit i laserem, ale to není trvalé řešení. Taky mi to bylo líto, korunku mám novou a tak dám raděj na rady lékaře.

reagovat 13.4.2014 19:33 - barmarcela

Mě to otravuje už 2...

Tak to jsem na tom stejně. A jak to s váma, prosím, vypadá dnes? Pořád to máte nedořešené?

reagovat 29.11.2014 15:27 - Tereza H

Dobry den, chtela bych se...

Rok jsem bojovala se zánětem dásně, který se mi dostával už i do oka, na té samé straně. Začal tak, že mi zubař vytáhl kořen, vyvrtal kaz a zablomboval. Po třech hodinách jsem pila čaj a dásní mi "prolétla" silná bolest, píchnutí. Dáseň pak bolela stále dál, až se mi začala dělat píštěl, po několika měsících, dáseň na tom místě pak i praskla, vytékal hnis a raději jsem už vyrazila k zubaři. Nařízl mi dáseň mezi zuby, u postiženého zubu a nechal být. Po čtrnácti dnech jsem opět s bolestí nemohla fungovat a šla k dalšímu zubaři. Ten mi odvrtal blombu, nechal zub otevřený a objednal mě za měsíc na kontrolu, s tím, že buď to se zub pokusíme zachovat, nebo ho vytrhneme. Píštěl nemizela, jen bolest, se, o dost zmírnila. Po měsíci mi zub vyčistil, včetně kanálků a dal do něj vložku. Už nebolel, jen píštěl zůstávala nadále. Po několika dnech mi zub zablomboval. Teď je to 14 dní, žádná bolest, ale píštěl je tam stále. Prý by měla zmizet. Myslíte, že mám ještě čekat, nebo ho navštívit opět? Předem děkuji za odpověď.

reagovat 30.11.2014 13:11 - Karel

Rok jsem bojovala se...

Terezo,těmito problémy trpím již 10 let.Plus se k tomu připočitává paradentóza.Zubaře mám vynikajícího.Vyzkoušeno mám vše.
Jistě,někdy si ho sám propíchnu,ale odborné vyčištění je prioritní.Jediné řešení v mém případě vždy bylo radikální.Nečekejte a běžte.

reagovat 21.12.2014 13:43 - D.

Tak hlavně píštěl je potřeba vnímat jako sebeléčivý proces vašeho vlastního těla. Jedná se o zanedbaný zubní kaz, kdy nahromaděný hnis už zub neobsáhne a hledá si cestu ven. Tzn. skrze dáseň, odkud pak hnis vytéká. Horší varianta je,když se hnis vrazí do kosti. Zánět okostnice je pořádný malér. Proto nezanedbávat nejen kazy, ale ihned řešit píštěl!
S píštělí mám zajímavou a nedramatickou zkušenost: pod plombou se mi dostaly bakterie a vznikl mi kaz. Nechci se nechávat rentgenovat, takže zubař na vznikající kaz pod mou plombou nepřišel. Když jsem po čase přišla na prohlídku, lékař mi oznámil píštěl, vysvětloval a ukazoval přes zrcátko. Vypadalo to jako nepatrná dirka, vůbec jsem si toho nevšimla, ani bolesti jsem neměla. Prostě si mé tělo s kazem poradilo samo. Měla jsem v té době silnou imunitu, myslím, že to udělalo hodně.
Jinak jsem o píštělích slyšela samé drasťárny.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *