jak se vyrovnat se smrtí svého dítěte

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.11.2004 17:30 - Dana

Před 6 týdny si vzal můj nejstarší syn dobrovolně život.Před 4 lety onemocněl nevyléčitelnou chorobou.Hodně se trápil,byl velice inteligentní a nemoc mu od základů změnila život.Věděl,že mu kdykoliv pomohu,ale přesto se rozhodl odejít.Chápu ho,že už neměl sílu tu bolest dál snášet,ale nevím jak se s tím mám jako matka vyrovnat.Chtěla bych ho zpátky.Mám ještě tři děti,ale nemůže mi ho nikdo nahradit.Ozvěte se,prosím,kdo máte podobné trápení,napište mi jak se vyrovnat se smrtí dítěte?

reagovat 11.11.2004 19:25 - Anna

Promiňte, nemám takovou zkušenost, ale soucítím s Vámi. Věřím, že i taková věc časem přebolí, ale musí to být pro Vás hrozné. Pokud se Vás tím nějak nedotýkám, můžete prosím napsat jakou nemocí trpěl, že se rozhodl ji řešit takto? Pokud nechcete, neodpovídejte. A snad je to třeba zkusit brát tak, že šlo o jeho svobodné rozhodnutí, že snad i na tuhle volbu člověk právo má a navíc nikdo přesně neví, co je či není "potom", tak třeba je mu opravdu takto líp a třeba na Vás i vidí a Vaše utrpení by jej trápilo. Lidé, věřící na duchovní světy, by Vám asi řekli, abyste se na něj neupínala, abyste se zkusila s ním rozloučit a nechat jej (jeho duši) jít, kam odejít má. Mějte se co nejlépe.

reagovat 11.11.2004 19:37 - korálek

Dano upřímnou soustrast.Pro matku je nejhorší,když ztratí dítě.Nemám sice podobnou zkušenost,ale vím,že se moc trápíte.Věřte mi,že tím sobě ani synovi nepomůžete.Jeho duše má už teď jiný úkol.Když moc za zemřelé pláčeme,tak jim nedovolíme,aby odešli.Poutáme je svým zármutkem k zemi,kam už nepatří.Radila bych vám navštívit nějakou terapii,odžít si bolest a žít dál.Ostatní děti vás potřebují a takhle jim nepomůžete.Zkuste např.kineziologii.Moc v tomhle případě pomáhá.Sama jsem takhle pomoh?a kamarádovi, kterému se stalo to,co vám. Hodně síly a odvahy.

reagovat 11.11.2004 20:22 - Demi

Mila Dano,jedina terapie je vase rodina.Velmi tezka otazka,jeste tezsi odpoved.Budte prosim vdecna,ze mate jeste dalsi deti,predstavte si,kdybyste mela jenom syna.Nezapominejte,ze vas potrebuji a dokazte synovi,ze na vas muze byt pysny a hrdy.Ukazte mu,ze jste silna.
Kdysi se mi zabil kamarad na motorce,pro nas pro vsechny to byl velky sok.Jeho tatinek se s tim vyrovnaval velmi dlouho,A maminka? Velmi se venovala svoji dceri a vnucce,neuzavirala se,a dnes ji skutecne potkavam s usmevem.
Vyrovnat se s tim nemuzete nikdy,ale smirit ano.
Verte sama sobe.Pro syna to byla zrejme jedina volba,a vy mate take jedinou. Vase dalsi deti...


reagovat 11.11.2004 20:26 - Mirka

Milá Danka!
Je smutné, keď rodičia prežijú svoje deti. Ale bohužia? život je raz taký a my sa musíme s tým, čo nám nadelí vyrovnať... Máte ešte tri deti, ktoré Vás potrebujú. Je pravda, že syna Vám už nikto a nič nenahradí.
Skúste sa pozrieť na www.anjeliky.sk. Je tam ve?a mamičiek, ktoré prišli o svoje deti. Sú tam ich príbehy a aj rady, ako sa vyrovnať so stratou dieťaťa. Dúfam, že Vám to trošku pomôže. Súcitím s Vami.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.11.2017 20:25 - tahle ztráta

je asi nejhorší, která může člověka potkat, byť bych rozlišoval mezi dobrovolným odejítím ze života a nšťastnou událostí, jako nehoda, zabití ap.
A navíc jsou lidé mezi námi, na které těch pomyslných morových ran padlo více. Znám paní, které se z nešťastné lásky zabil syn. Po několika letech vážně onemocněla dcera a je již taky mrtvá.

reagovat 9.11.2017 00:00 - Roman

Nezlobte se prosím na mě , ale já si toto u sebe neumím absolutně představit ! Mám kluka a holku a ta představa .... proto neskutečně obdivuji všechny co toto "museli" přežít .... Život bez svých dětí nejde žít ...

reagovat 3.6.2018 20:40 - Miška

Je tu, prosím, někdo, komu v nedávné době zemřelo dítě? Vždycky jsem si myslela, že pokud by se mi to stalo, nepřežiju to. A stalo se. V dubnu zemřel při autonehodě můj jediný syn. Stesk na chcípnutí a jsem s tím sama. Napište někdo se stejnou zkušeností.

reagovat 4.6.2018 20:14 - Miško

Je tu, prosím, někdo, komu...

podívej se na stránky www.dlouhacesta.cz, tam jsou desítky lidí s podobným trápením.

reagovat 5.6.2018 13:02 - Miška

podívej se na stránky...

Děkuji, tam jsem psala e-mail. Paní mi odpověděla, že setkání pozůstalých bude asi až na podzim. Já mám spíš zájem o kontakt nejlépe s jedním člověkem, který má podobnou zkušenost někdy v této době. Také nejlépe se smrtí při autonehodě.Tak snad někdo napíše.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *