Jak vychovat šťastného jedináčka?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.1.2002 21:46 - Karin

Ahoj.
Máme 4,5 letou dceru a vypadá to, že už to tak zůstane. Myslim že důvody které vedou rodiče k tomu mít jen jedno dítě jsou různé, myslím, že je více lidí kteří přemýšlejí jak vychovat svého jedináčka aby byl šťastný. Nechci se bavit o tom že z každého dítěte, které nemá sourozence vyroste rozmazlený sobec....Pomůžete mi rozvinout diskuzi na toto téma? Předem dík.

reagovat 8.1.2002 12:14 - Káča

Jsem jedináček. Dnes jsem již dospělá. Všichni přátelé říkají, že jedináček se pozná, avšak, že já se tak nechovám. Myslím, že je to tím, že jsem vždy vyrůstala mezi dětmi. Rodiče dovolovali, abych si domu brala kamarády, vždy, když jsem cokoliv s rodiči podnikala, tak jsem si s sebou mohla vzít nějakou kamarádku... A též od určitého věku mi dávali docela dost svobody a tím pádem i důvěry, kdy jsem musela prokázat určitou zodpovědnost sama za sebe. Nikdy jsem nepociťovala přehnaný strach ze strany rodičů, což myslím bývá u rodičů jedináčků časté.

reagovat 9.1.2002 21:26 - Karin

Díky Katko, snad budu stejne uspesna jako tvi skveli rodice. Piste dal. Dekuji.

reagovat 13.1.2002 14:39 - Eva

Taky teď řeším podobnou věc. Oba s mužem máme dva sourozence ale chceme (můžeme) mít jen jedno dítě. Necítili jste se osamělí, třeba večer, když návštěvy odešly....? Jaké to je usínat sám v dětském pokoji?

reagovat 14.1.2002 11:33 - Alena

Jednoduché pravidlo.Když je šťastný jedináček,jsem šťasní i my.
Vše spočívá v lásce k lidem a tudíž i k dětem a je opravdu jedno kolik jich člověk má.

Držím palce
a přeji hodně štěstí.Alena

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 31.5.2012 11:04 - Vojta

Jsem také jedináček a nikdy mi to nevadilo. Je ale fakt, že jsem spíš egocentrik než altruista. Jenomže z mého pohledu není egocentrismus negativní a altruismus pozitivní vlastnost. Já v egocentrismu cítím spíš zodpovědnost, spoléhat sám na sebe, nevnucovat jinému svoji koncepci, nežádat něco zadarmo, snažit se nebýt přítěží. U altruismu zase vnímám solidaritu, schopnost spolupráce, lepší sociální adaptabilitu. Mám hodně přátel ale jsem rád když jsme u stolu poze dva hovoříme k tématu. Zábavu kde je více lidí a jde spíš o sociání rituál mi nevyhovuje. Nemám pocit že jedináček je horší než člověk z početnější rodiny. Vlastnosti se ale jistě odlišují a je dobře, že jsou ti i oni. Já budu ale vždy více preferovat svobodu svázanou se zodpovědností. Nejedináček bude asi spíš preferovat solidaritu a bude spíš akceptovat omezení své svobody a zodpovědnost asi nebude tak důležitá, jako je pro jedináčka.

reagovat 24.8.2012 12:12 - eva

Ahoj.
Máme 4,5 letou...

chci jedináčka z duvodu že mám bratra a jen mi pije krev..a neustale se hadame je mladší o 11 let a furt otravuje..

reagovat 24.8.2012 12:47 - Neodporovat mu a poslouchat ho

Bude z něj politik nebo manažer nebo podobné hovado.

reagovat 24.8.2012 12:49 - Vinky

Jsem také jedináček a...

Jedináčci obecně bývají úspěšnější, ale k zábavě mívají velmi specifický postoj. Kromě sexu, ten si většinou umějí užít.

reagovat 24.8.2012 13:16 - ...

Jsem také jedináček a...

Vojto, souhlas. Ono hodně záleží na genech a na výchově.
Já ten rozdíl vidím hlavně v tom, že jako jedináček jsem zvyklý se spoléhat hlavně sám na sebe.
a vždycky se musím smát, když vidím ty "krokodýlí slzy" mezi sourozenci, jak se mají rádi a přitom si navzájem závidí, kdo dostal víc peněz od rodičů, kdo se má lépe v životě, atd. Prostě faleš, faleš.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *