Jak si vybrat ty nejlepší potravinové doplňky - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.8.2004 14:04 - Lukas

no tak nevim, cekal bych najake rady typu jak zjistit co bych vubec mela brat a podobne...

Pokud jde o zdravi, tak mi zrovna neprijde nejdulezitejsi cena...

Hodilo by se take napr. popsat nektere mene zname doplnky a k cemu slouzi...

reagovat 27.9.2004 15:42 - Petr

Pokud máte zájem o popsání některých produktů a jejich zaměření, mohu to pro vás udělat... Nebo Vás mohu pozvat na den zdraví... Petr

reagovat 27.1.2005 21:14 - Karel

Jednoduše!
Stále více se prosazují přírodní látky. Na prvním místě a bez konkurence je Chlorella ve formě tablet. Neobsahují žédné konzervační látky. 100% přírodní látky, bohaté na chlorofyl, vitamíny a minerály v unikátně vyváženém stavu. Takovou předností se nemůže pochlubit žádný jiný potravní doplněk stravy. Podobnou řasou je Spirulina.

reagovat 10.9.2005 19:17 - Irena

Nevím, zda je autor článku z bohatších vrstev, že peníze neřeší, ale rozhodně neplatí, že nejdražší=nejlepší. České výrobky jsou srovnatelné s těmi zahraničními, ale rozdíl je v tom, že ty drahé mají reklamu, které samozřejmě navyšují cenu. Takže ne vždy je to jen o kvalitě. Já například užívám už 5 let pangamin /který stojí okolo 40 korun/, je přírodní, je český a pomohl mi s mnohými zdravotními problémy.Narozdíl od chemických multivitamínů, ze kterých mi je špatně od žaludku, mi ty levné přírodní nedělají zle. Takže s článkem rozhodně nesouhlasím..

reagovat 29.11.2005 19:12 - Monika

Opravdu neplatí vždy nejdražší nejlepší - právě proto je třeba dívat se na to, kolik jednotlivých látek přípravek obsahuje, v jaké formě( zda přírodní či syntetické, málo vstřebatelné či dobře vstřebatelné) a zda neobsahuje zbytečné přísady.
Pangamin je dobrý a levný zdroj B vitamínů, avšak neměli by ho užívat lidé s narušenou střevní mikroflórou, candidózou a plísněmi v organismu - ty obecně nemají užívat nic, kde jsou kvasinky (čili ani pivo:-()

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 29.9.2014 10:48 - paulina

Osobně si myslím, že jej možné ho sníst, teoreticky i s červíkem. =D Ten obsahuje zase bílkoviny, takže podle libosti. Dělám si samozřejmě srandu, ale podle toho jak to tu tak pročítám, tak je to úplně jedno. Každý prosazuje jiný názor, at like či odborník, tak se domnívám, že si nevyberete. Jeden vám napíše zaručeně nejíst, jakmile se objeví červ, druhý že není problém, pokud danou část odkrojíte a tak dále dokola. Osobně zastávám názor proč ne, pokud není celé nahnilé. Konec konců tělo si čas od času musí vytvořit obranyschopné látky, takže se nebojte dát si jablko ze země.. =) Máte to jako s těmi potravinovými doplňky...někdo je pro a jiný ne. Ale v závěru jsme jen lidi a celý život se hlídat a řešit co je a co není zdravé..? Osobně zdravou výživu také vyhledávám, ale v dnešní době je to opravdu složité, protože i když někteří prodejci píšou BIO, tak to je z pravidla stejně většinou chemicky ošetřeno a tak málokdy natrefíte opravdu na kvalitní produkty. Ve svém okolí mám i lidi, co se snaží celý život stravovat zdravě, sportují a dobrý životní styl je pro ně prioritou a stejně někteří trpí vážnými nemocemi. Je to dost sporné, ale dle mého potravinový doplněk rozhodně neublíží, obzvláště ten kvalitní. Ovšem najít takový doplněk, aby nebyl jen na fázi marketingu je pochopitelně složité, ale kdo hledá, tak vždycky najde.. ;-)

reagovat 26.2.2015 21:32 - Jiřinaa

Jak poznám, že určitý vitamín je v kapslích, když to není na obale uvedeno a většina vitamínů je v tabletách? Ty tedy "nebrat"?
Poznámka: ovoce ze supermarketů už neobsahuje žádné vitamíny, je dobré tak akorát pro vlákninu.....

reagovat 27.2.2015 11:40 - Renata

Jak poznám, že určitý...

Jak píšete ovoce v supermarketech je jen vláknina nic víc. Taky jsem přemýšlela jak se můžou přírodní vitamíny dostat do tablety?
Znám ale společnost která má tekuté vitamíny - to je pecka mňam.

reagovat 27.11.2016 10:12 - zuzu

Finclubácké: http://www.fcc-club.cz/

reagovat 27.11.2016 13:38 - jo

Jak píšete ovoce v...

Já taky - Pivovar Chotěboř.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *