Jak správně začít užívat HA?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.7.2006 06:37 - Alena

Ahoj, chtěla bych se na něco zeptat. Poprvé mám předepsanou HA a vůbec nevím jak jí začít užívat. Na platíčku jsou uvedeny dny v týdnu a první tabletka je označena pondělím a dál ve směru šipek následují další dny v týdnu. V příbalovém letáku se píše, že první den menstruace se má užít první tabletka a pokračovat ve směru šipek. Jenže já mám mít menstruaci až v úterý a platíčko začíná pondělím. Mám tedy si vzít v úterý tabletku označ. na pondělí nebo tuhle tabletku na pondělí vynechat a vzít si označenou úterým (tedy dnem kdy dostanu menstruaci)? Tak bych vlastně tu první tabletku vzala až jako poslední. Má tohle značení dnů na platíčku nějaký význam? Všem moc předem děkuju za radu.

reagovat 27.7.2006 11:11 - zvidava

Alčo nemá to žádný význam, začni ji brát v úterý a poslední tabletu z platíčka vezmeš tu první pondělní, vůbec si tím nelam hlavu.

reagovat 2.10.2006 06:01 - RALNA

Ahoj, moc bych chtěla poprosit o radu někoho zkušenějšího. Dostala jsem poprvé předepsanou horm.antikoncepci a potřebovala bych nutně radu. První den menstruace jsem si vzala první tabletku v devět ráno. Jenže do hodiny jsem měla průjem a podle letáčku, to tedy je stejné jako kdybych tabletku neužila. Abych tedy měla jistotu, že skutečně první den menstruace jsem tabletku užila, vzala jsem si ve dvanáct hodin další. Po sedmi hodinách od užití té druhé tabletky mně ale bylo špatně od žaludku a zvracela jsem. V letáčku píší, že když po 3-4 hodinách od užití tablety se zvrací, je to stejné jako když se tableta neužije. Bylo to ale po sedmi hodinách, tak už jsem si žádnou další nevzala. Teď si ale nejsem jistá, jestli jsem tedy chráněná již od toho prvního dne. Poradí mi podle toho co jsem napsala někdo? Jinak by mě zajímalo, jestli bych měla další tablety brát v devět (ale to jsem pak měla ten průjem a také si nejsem jistá, jestli už nějaké látky z tabletek mohli účinkovat) nebo až v těch dvanáct hodin. Moc děkuju za radu

reagovat 2.10.2006 06:12 - RALNA

Ahoj,potřebovala bych nutně poradit. Poprvé jsem začala užívat horm.antikoncepci a první den menstruace jsem v devět ráno užila jednu tabletku, jenže do hodinky jsem měla průjem, což prý je stejné jako bych tabletku neužila. Tak abych měla jistotu, že ten první den jsem tabletku skutečně užila, vzala jsem si ve dvanáct další. Po téhle tabletce jsem po sedmi hodinách zvracela. V letáčku píšou, že pokud po 3-4 hodinách od užití tabletky se zvrací, je to stejné jako by se tabletka neužila. Já zvracela až po sedmi hodinách, tak už jsem si další nevzala. Moc bych potřebovala vědět, jestli jsem teď chráněná už od toho prvního dne nebo ne. Poradí mi někdo? A ještě bych měla jeden dotaz, mám další tabletky užívat v těch devět (ale to jsem měla ten průjem a nevím, jestli už ta tabletka mohla začít účinkovat) nebo až v těch dvanáct hodin? Moc děkuju za radu.

reagovat 2.10.2006 06:59 - rara

jezis kozy blby prectete si navod zvladly to desitky tisic jinejch zenskejch bez blbejch dotazu na doktorce. pak furt tvrdime o amicich ze jsou to debilove no potes pambu. este ze budete uzivat HA protoze blbky jako vy by radsi ani nemeli mit potomky

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 20.7.2011 19:51 - Schalimar

jezis kozy blby prectete si...

Dobře ty :D

reagovat 1.10.2011 09:47 - terezka

já bych také potřebovala poradit. mám si vzít tabletku první den menstruace.ale já nevim kterou.jestli placeba -které jsou na dobu menstruace a nebo normální HA. ale když vezmu HA tak co menstruace ? zmizí ?

reagovat 14.9.2014 15:12 - Tereza

Ahoj,
Mám z mého pohledu menší problém.
V pátek jsem dostala asi se 4 denním zpožděním menses a tak jsem si vzala 1. tabletku HA.
Druhý den ale už jen nepatrně špiním.
Jsem z toho trochu v rozpacích.
Máte s tím někdo zkušenost?
Předem moc děkuju

reagovat 26.9.2014 15:20 - Sabina

Alčo nemá to žádný...

Ahoj pochopila jsem to tak mam stejny problem dnes jsem dostala menstruaci a nevi mjestly tedy zacit s tabletkou pondely nebo patek a od patku pokracovat ?

reagovat 2.8.2015 10:07 - Eva

Ahojte chci poradit dnes jsem dostala kramy a mam HA kdy ji mam zacit brat prosim poradte mi diky

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *