Jak správně padat při jízdě na kolečkových bruslích - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.8.2005 11:25 - jajajá

Proti padání dozadu radím: pokud cítíte, že se zakláníte a hrozí že spadnete dozadu, pokrčte nohy, tím se i trochu předkloníte a při nejhorším spadnete na dlaně.Já na bruslích obvykle nepadám.

reagovat 7.4.2006 22:23 - Kuba

Já na kolečkových bruslích už jezdím ňáky ten rok a nemůžu říci, že by se to obešlo bez pádů, ale zatim nic vážného...s trochou štěstí jsem z toho vždycky nějak vyváz. Ovšem řada situací bruslaři nebezpečných vzniká kvůli neohleduplnosti ostatních (chodců-což se dá pochopit, ale také kvůli neohleduplným řidičům!!!). Ale tak to není to kvůli čemu píšu. Tak nějak mě zaujal tento článek a tak jsem nad ním chvilku strávil, ale dostal mě výrok : Dobré jsou i rukavice. Ehm, nevím kdo je autorem, ale je vidět, že na bruslích v životě nestál, protože rukavice zápěstí při pádu moc neochrání a dávat si je pod chrániče zápěstí je holý nesmysl. Jinak na druhou stranu souhlasím s tím, že by se měli chrániče nosit, pač jeden nikdy neví kdy a kde na bruslích upadne...poznámka : Hodně lidí, kteří se na bruslích učí padá když jen tak stojí na místě - zranění páteře, atd. Toť vše. Ne, ještě ne...Lidi koukejte začít jezdit, pač je to jeden z nejlepších sportů vůbec a potřebuje to rozvoj!!! Tak vyražte do ulic..ne zevlovat, ale jezdit!! GoRide!!!

reagovat 5.5.2006 13:30 - Laďa

Ahoj Kubo,


reagovat 5.5.2006 13:30 - Laďa

Ahoj Kubo,


reagovat 5.5.2006 13:34 - Laďa

začal jsem na bruslích jezdit a nevim , jakým rozumným způsobem zastavit. Vzhledem k mé váze ta brzda na patě není nic moc. Po rovině je to v pohodě , ale i z mírného kopce je to docela rachot. Existuje na to nějaký univerzální recept, mimo pádu? Dík.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 20.4.2011 18:47 - Pavlína

Pokud by jste chtěli poradit...

jake okoli myslite? kdyby to bylo daleko, uvitala bych, nejake rady, muj mail je pavlinajanouskova@gmail.com . dekuji ;)

reagovat 25.4.2011 14:39 - Tomáš Frank

Dobrý den,
chtěl bych začít na in-line bruslích. Zatím mám jen zkušenosti s klasickými ledními bruslemi, na kterých běžně jezdím v zimě asi 14 let. Můžete mi prosím dát nějaké rady, na co si dát pozor nebo jaký je celkový rozdíl apod. Mám na mysli nějaké dobré rady do začátku.
Děkuji.
Frenky.dlouhan@seznam.cz

reagovat 5.7.2011 07:41 - 564512

začal jsem na bruslích...

Padat určitě nemusíš,ale šiklo by se naučit se brzdit bez brzdy.Je několik metod jak se tohle naučit.
1.Otočka. Ne abys udělal otočku přes dva metry.Ne ne ne musíš třeba když jedeš rovně tak dojedeš na určité místo a otočíš se na něm.To tě spolehlivě zastaví a navíc,když se to naučíš,vypadá to fakt dobře.
Kdyby něco nebylo jasné tak napiš na mail.
tygrik.pruhaty@seznam.cz

reagovat 31.5.2012 10:16 - Jana

Ahoj lidičky. Vám se to řekne, zabrzdit otočkou. Ale já se neumím ani otočit. Jezdím jen po rovince, pomalu a velice opatrně. Tedy jezdím, byla jsem teprve třikrát a byly z toho dva pády. Naštěstí bez úrazu.

reagovat 3.8.2015 09:42 - Martin Nesvorný

Doktoři by mohli povídat, jak je ježdění na inline bruslích jednoduché a jak se nikomu nemůže nic stát... Nechápu ty borce a kočky, co jezdí více méně nazí :-D..
Mohu potvrdit, že aby člověk nepřepadl dozadu, je dobré jezdit v mírném předklonu.. sice z toho mohou bolet záda, ale neztratíte stabilitu ;-)..
Hodně cestuji, takže často hledám nějaké inline dráhy, kde by se dalo jezdit (nejsem moc zastánce jezdit kdekoliv...)??
Já hledám na http://www.sportcentral.cz/sportoviste/inline-brusleni/ ... kde vy?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *