Jak se o sebe postaráte, když zestárnete?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.1.2008 11:29 - Andrea

,,Těšíte se do domova důchodců?
Nejspíše na to ještě nemáte věk, ale jednou to přijde. Stanete se přítěží vaší rodiny a ta vás tam bez velké diskuze šoupne razdva, zejména když budete zcela bez finančních prostředků. V každém případě byste měli vědět, co by vás v takovém případě čekalo a možná vás to přinutí si začít odkládat nějaké ty peníze na zlé časy. Domácí ošetřovatelka je bez diskuze lepší varianta, než naše domovy důchodců, ale pro dost lidí je to finančně neúnosné\"...

Už nevím, kde jsem narazila na torzo tohodle článku, ale přestože je mi pětadvacet, musím na tohle téma dost myslet. Není přece nepravděpodobné, že i já budu jednou závislá na pomoci jiných... Přemýšleli jste o tom? A jen mi, prosím, nepište, že se má každý spolehnout na dobře vychované potomky, ty se o něho postarají. (Že by byly domy důchodců plné samých bezdětných? Nebo si ti stařečci své potomky tak špatně vychovali?) Myslím si totiž, že celodenní péče o někoho úplně bezmocného je z časového, nebo finančního hlediska prakticky nemožná.Jak jste tuhle situaci vyřešili vy, co jste se do ní už dostali?

reagovat 8.1.2008 19:02 - Pro Andreu

Andreo,vzhledem k tvému věku teda máš přehled.Jo,tak skončíme všchni.Je to smutné,že děláme pořád ty samé chyby.Vyštavíme se pro dobro rodiny,státu,ačehokoliv.A pak?Tvrdé poučení,pro kohože,a v jaké ideály jsme to vlastně se zbytečně plahočili.Já to pochoit v tvojem věku,vyhrál jsem soběstačné stáří.Gratuluji,pokud se tímto budeš řídit.Stěstí člověka totiž v této sobecké splečnosti spoléhá v to,být soběstačný až do posledního dechu.Jinak člověk pozná,jak hluboce se celý svůj život mýlil,a čemu bláhově věřil.

reagovat 8.1.2008 20:13 -

No tak v dětství jsme bryndali v jeslích a školkách,tak budeme bryndat zas jinde.Zádnej pres.

reagovat 9.1.2008 08:38 -

klikni si tady na Péče o seniora

reagovat 9.1.2008 09:29 - Andrea

Už jsem si přečetla podobná témata ( moc jich tu není). Ty, co psali do rubriky Péče o seniory, obdivuju, ale protože si myslím, že já bych něco podobného nezvládla, založila jsem tohle téma, abych viděla, jak to řeší ostatní.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.7.2017 18:49 - )

Eduarde jsi Nud-ný,

reagovat 31.7.2017 09:26 - !

Hlína to vytáhne.

reagovat 31.7.2017 15:55 - Eduard Nud

Zato ty jsu zábavný a vtipný jak puberťák z polepšovny.

reagovat 1.8.2017 13:29 - Eduard Nud

Ano, vážený neznámý, máte pravdu. Psal jsem to ale především pro sestry. Nepovedlo se. Nebyl jsem zrovna v pohodě. Mně tu nepohodu dělá hlavně počítač. Můj počítač, můj hrad. Mohu si na něj napsat co chci. Není to pravda. Nejvíce to ale škodí mně samému.

reagovat 1.11.2017 15:31 - Eduard Nud

No. Počítač mě už neničí. Alespoň doufám. Jsem v pohodě a zatím chodím denně. Tedy sedím denně. A jsem tu rád a jsem tu dobře. Hlavně proto, že jsem v pohodě a to je teprve vidět to, co před tím vidět nebylo.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *