Jak se o sebe postaráte, když zestárnete?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.1.2008 11:29 - Andrea

,,Těšíte se do domova důchodců?
Nejspíše na to ještě nemáte věk, ale jednou to přijde. Stanete se přítěží vaší rodiny a ta vás tam bez velké diskuze šoupne razdva, zejména když budete zcela bez finančních prostředků. V každém případě byste měli vědět, co by vás v takovém případě čekalo a možná vás to přinutí si začít odkládat nějaké ty peníze na zlé časy. Domácí ošetřovatelka je bez diskuze lepší varianta, než naše domovy důchodců, ale pro dost lidí je to finančně neúnosné\"...

Už nevím, kde jsem narazila na torzo tohodle článku, ale přestože je mi pětadvacet, musím na tohle téma dost myslet. Není přece nepravděpodobné, že i já budu jednou závislá na pomoci jiných... Přemýšleli jste o tom? A jen mi, prosím, nepište, že se má každý spolehnout na dobře vychované potomky, ty se o něho postarají. (Že by byly domy důchodců plné samých bezdětných? Nebo si ti stařečci své potomky tak špatně vychovali?) Myslím si totiž, že celodenní péče o někoho úplně bezmocného je z časového, nebo finančního hlediska prakticky nemožná.Jak jste tuhle situaci vyřešili vy, co jste se do ní už dostali?

reagovat 8.1.2008 19:02 - Pro Andreu

Andreo,vzhledem k tvému věku teda máš přehled.Jo,tak skončíme všchni.Je to smutné,že děláme pořád ty samé chyby.Vyštavíme se pro dobro rodiny,státu,ačehokoliv.A pak?Tvrdé poučení,pro kohože,a v jaké ideály jsme to vlastně se zbytečně plahočili.Já to pochoit v tvojem věku,vyhrál jsem soběstačné stáří.Gratuluji,pokud se tímto budeš řídit.Stěstí člověka totiž v této sobecké splečnosti spoléhá v to,být soběstačný až do posledního dechu.Jinak člověk pozná,jak hluboce se celý svůj život mýlil,a čemu bláhově věřil.

reagovat 8.1.2008 20:13 -

No tak v dětství jsme bryndali v jeslích a školkách,tak budeme bryndat zas jinde.Zádnej pres.

reagovat 9.1.2008 08:38 -

klikni si tady na Péče o seniora

reagovat 9.1.2008 09:29 - Andrea

Už jsem si přečetla podobná témata ( moc jich tu není). Ty, co psali do rubriky Péče o seniory, obdivuju, ale protože si myslím, že já bych něco podobného nezvládla, založila jsem tohle téma, abych viděla, jak to řeší ostatní.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.7.2018 20:55 - pamětník

Ano, pamětníku, pokora je...

Ale už se naučila ne? Ona ta pokora není důležitá jen pro okolí, ale hlavně pro ní. My už jsme stáří, tak musíme brát vše s pokorou a nemotat se dětem do života. Však vy se ozvete až budete chtít.

reagovat 22.7.2018 21:06 - pamětník

Ani se nedivím. A navíc,...

Vždycky mě udivuje, kam my stáří spěcháme. Třeba si to máma už taky uvědomila, že není kam spěchat a tak zbytečně nevymrzuje. Máš zasloužený klid.

reagovat 22.7.2018 22:31 - Padesatnik...

140 klilometrů není...

Člověk chce pomoct, ale čeho je moc... Přitom jsou tam na sebe sprosti, a i na mě taky zkoušeli. Brali to jako samozřejmou věc, že všeho nechám, a pobřežím... A bratra si tam drží na krmniku... Ale, tuhle jsem s ním volal asi hodinu, a to co mi řekl, jsem poznal, že zkoušeli i na mě. Nevím komu mám věřit. Pravda asi uprostřed. Bohužel, poslední dva roky se snažím tam jet co nejméně, protože se chytnem kvůli blbostem, protože matka ví vše nejlíp, ikdyz to není pravda. Akorát nervy.

reagovat 23.7.2018 20:31 - pamětník

Člověk chce pomoct, ale...

Moje paní, když jsem jednu dobu zlobil, tak mi řekla - miluju tě, ale sebe víc a když mi chceš ubližovat, odejdu od tebe. Hodně rychle mě zlobení přešlo.
Ty musíš milovat hlavně sebe, potom druhý. Ty nervy ti za to nestojí. Řekni jim, že je máš rád, ale nemůžeš skákat jak oni písknou.
Však oni si zvyknou.

reagovat 23.7.2018 21:19 - jojo

Moje paní, když jsem jednu...

To sem jim řekl. Ale jestli to pochopí, nevím. Ale to je jejich boj.bohuzel...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *