Jak se zbavit velkého strachu? - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.7.2011 07:35 - J.B.

Sevření v oblasti krku (višudhi-čakry)je způsobeno nedostatkem prány v té oblasti. Strach jako nízká vibrace (frekvence) nahradí vyšší vibraci a způsobí stažení. Vlastní myslí můžeme toto do jisté míry ovládat, ale ne úplně. Pokud je silný nedostatek prány, ani mentálním cvičením si už nepomůžeme, nakonec už ani toho mentálního působení nejsme schopni. Musíme pak spojit dohromady vše, co jde. Tedy psychické uvolňování strachu, každodenní fyzické cvičení (zprvu jen méně fyzicky náročnou jógu, po zlepšení stavu přidávat i aerobní zátěž), upravit stravu ve smyslu vyššího podílu přírodní prány, koření kurkuma, kumín, zeleninová masala, trochu chilli "pro zahřátí", dobře a pravidelně jíst a pít (ne umělé limonády bez prány a s konzervanty), více spát a odpočívat i během dne, mít kladně působící okolí (zasmát se a nedeptat se nepohodou), jógové dechové cvičení "pranajama" na čerstvém vzduchu, být v teple, pomůže i mírné opalování na slunci. Obecně pomáhá i magnetické působení v dané oblasti bez prány. Může jít i o přiskřípnutí nervu v oblasti krčních obratlů, odkud je "napájeno pránou" téměř vše (nejen oblast višudhi čakry), ale i směrem dolů, oblast zad a srdce. Více o práně a jiných zajímavých věcech je v knize Realita VESMÍRU (kosmas.cz).

reagovat 8.7.2011 09:30 - ?

Jsem mírný agorafobik, trpím úzkostnou poruchou, chodím do práce a starám se o domácnost a už se vidím, jak tohle všechno podnikám, to bych se musela odstěhovat do kláštera.

reagovat 9.7.2011 21:48 - J.B.

Jsem mírný agorafobik,...

Je to Váš problém a pokud se nepokusíte jej řešit, může vás pronásledovat pěkně dlouho. V tom Vám ani doktoři nepomohou. Manželku to drželo po dítěti asi 5 let, měla těžkou formu, nemohla vůbec ven. Totálně bez energie. Pro manžela je to utrpení. Zkoušejte aspoň něco z výše uvedeného, sama poznáte, co vám pomáhá a co ne. Dočasně mohou pomoci prášky na uvolnění spasma od páteře, ale dlouhodobě to nedoporučuji. Spíše cvičit aerobně, nebo se zapotit pohybem venku - rychlá chůze, sport. Nezmizí to ze dne na den, musíte změnit trochu styl života.

reagovat 10.7.2011 14:48 - pro J.B.

Bla, bla, bla

reagovat 10.7.2011 15:55 - Anna

No bla bla to nebude. Pokud s tím nebudete dělat vy sami nic, skončíte v křeči v posteli a nevylezete ani na záchod. MUSÍTE se překonat a jít, přes ty potíže. Sakra, překonáte to.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.4.2015 08:15 - Karin

Sevření v oblasti krku...

Přesně to se mi teď stalo. Ruplo mi v bedně a tři dny jsem měla před měsícem panickou ataku z nesmyslnejch myšlenek o životě, pak dva týdny deprese a doted mám pres den lehkou nervozitu a spánek nic moc a hlavně ráno se probouzím ve stresové reakci. Krční čakra už je uplně vyřízená a už bolí i břicho. Dneska jedu za nejakym lecitelem az do Plzně tak jsem zvědavá. Prášky na nervy brát nechci,to je jen dočasné řešení.

Kdybyste měla jakékoli rady pro mě, napište mi,prosím - karin.mosnickova@seznam.cz

reagovat 12.4.2015 21:16 - Daniel

A nepomohla by třeba jóga a tak? Aspoň trochu?

reagovat 18.4.2015 21:25 - iva

Přesně to se mi teď stalo....

milá slečno, neoddalujte návštěvu psychiatra, bez jeho pomoci se paniky nezbavíte. Máme to v rodině a je to velmi omezující porucha, která vás neléčená může klidně dostat do ID protože se budete bát i vyjít ven.Je lepší se s tím smířit,je to běh na dlouhou trať ale dá se to ovšem s pomocí léků usměrnit,léčitel vám nepomůže akorát z vás vytahá peníze. Bohužel se to vyléčit nedá, ale budete s tím umět velmi dobře žít.

reagovat 7.2.2017 11:27 - RE

JSME HEZKY NAPROGRAMOVANÝ. V DNEŠNÍ DOBĚ MÁ KAŽDÝ DEPRESE, FOBIE. STRACH JAKO TAKOVÍ VYCHÁZÍ ZE ZÁKLADNÍHO STRACHU A TO JE ,,,, STRACH ZE SMRTI . NEMÁME VÍRU A TO V SAMI V SOBĚ , NIC NÁS NETĚŠÍ PROTOŽE NENÍ Z ČEHO VZTAHY, A HLAVNĚ RODINNÉ S, ROZPADAJÍ. A PROČ TOHLE VŠECHNO??? ELITÁŘSKÁ MOC CHCE VYHLADIT SPODINU PROTOŽE TOLIK LIDI NA SVĚTĚ NEPOTŘEBUJÍ. ZÁLEŽÍ NA NÁS JESTLI DOSTANEME MY JE, NEBO ONY NÁÁÁS. VĚŘÍM ŽE TENTOKRÁT JE DOSTANEME MY !!!! ONY JSOU OBRAZE VĚDÍ JAK MYSLÍME , CO DĚLÁME .ALE MY O NICH NIC NEVÍME TEDA JAK KDO. PROBUDTE SE!!!! PROTOŽE MAME ČAS JEŠTĚ DO ROKU 2022.ROK2018 BUDE OBRAT. KOUKÁTE NA HVĚZDNÉ VÁLKY?????? ONY OPRAVDU PROBÍHAJÍ...

reagovat 10.2.2017 13:46 - Ano

Léčba je nutná a úspěšná, netrapte se. Uděláte si z života peklo.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *