Jak se zbavit průjmu? - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.7.2011 18:33 - .....

Zdraví

Průjem v jeho počátcích řeší většina pacientů samoléčbou. Pokud člověka postihne, je třeba dodržovat určitá režimová opatření.

Neměl by zapomínat doplňovat ztracené tekutiny a minerály. Vhodné jsou neslazené čaje, nesycené minerální vody nebo iontové nápoje. Sůl ve více osolené polévce doplní chybějící draslík. Součástí léčby by měla být i strava bohatá na vitamíny a minerály, která však nezatíží trávicí ústrojí. V rámci diety je vhodné zvolit suchary, piškoty, banány nebo rýžový odvar. Jakmile se zdravotní stav pacienta zlepší, může do svého jídelníčku zařadit také vařené brambory, vařené nebo dušené bílé maso atd.

Léčbu průjmů je možné řešit i prostřednictvím volně prodejných léků. Protože není často známa příčina onemocnění, tedy není zřejmé, zda se jedná o průjem virový nebo bakteriální, je vhodné vybrat pro pacienta takovou léčbu, která funguje na všechny typy průjmu. Je vhodné použít přípravky, které působí na přírodní bázi, dokážou navázat toxické látky, nezrychlují ani nezpomalují trávení, mají minimální nežádoucí účinky, protože se nevstřebávají. Léčivé přípravky by však neměly barvit stolici. Krev ve stolici totiž může upozornit na vážnější onemocnění.

reagovat 15.7.2011 23:25 - Tom

Já vím jak se toho zbavit,nežrat to otrávené a zkažené žrádlo.Jo a nežvýkat Pet lahve !!!! :-))))

reagovat 16.7.2011 08:40 - Někdy přijde silná sračka

Já vím jak se toho...

znenadání. Ročně končí ve špitálech průměrně 6000 lidí, kteří si myslí, že sračku zvládnou a nepodaří se jim to. Buď je moc silná nebo trvá spousty týdnů a pak ječlověk ohrožen i na životě, zejména důchodci. Zachrání to kapačky s výživou.

reagovat 16.7.2011 08:49 - Jo to je možný

znenadání. Ročně končí...

Kámoš si loni dovezl sračku z termálního koupáku ze Slovenska. Chytlo ho to až doma po návratu. Nejdřív zkoušel klasicky vodku a vizoura na dezinfekci, nepomohlo to. Pak Endiaron, česnek a Imodium, taky nepomohlo. Známý doktor mu dal recept na Reasec, taky nic. Sraška jela dál. Za 14 dní zhubnul 10 kilo a skončil fakt na Bulovce. Sice ne na kapačkách, ale 4 dny si tam poležel s pícháním antibiotik.
Takže občas se vyskytne sračka, kterou běžnýma prostředkama nejde zvládnout. Většinou je to infekce. Jemu zachytili Shigelu flexneri typ 3. Ta je prý v termálech častá, tedy i jiné typy samozřejmě.

reagovat 22.7.2011 11:02 - Johny

Dříve se dávalo živočišné uhlí, většinou pomohlo. Zkusit se může i odvar z babského ucha (ale pak už se nebudete moct vrátit...)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.6.2017 08:21 - Julča

ty průjmy a střevní potíže jsou vždycky hrozné, obzvlášť v létě, to je prostě pruda a hrůza,hlavně myslete na to že musíte mít dostatek tekutin!!!!

reagovat 28.6.2017 19:37 -

ty průjmy a střevní...

mám aktuální zážitek,průjem umím zastavit tím,že si vezmu 4 tabletky živočišného uhlí,pořádně rozkousat,sníst suchý rohlík,piškoty,BB sušenky apod.,další čtyři tabletky a za dvě hodiny opakovat se 2 tabletkami a je po průjmu,jo a pít,co to dá hořkej černej čaj.Ale pak mám obrovskou chuť na smažená vajíčka,tak si dvě dám a průjem už není.Je horečka a blbě dva dny,to neumím zastavit.

reagovat 8.9.2017 10:31 - Radova

Doporučuji vyzkoušet Enterol ;-)
Osvědčil se nám jak unás dospělých, tak i u dětí.

reagovat 8.9.2017 12:39 - díky

Doporučuji vyzkoušet...

za tip.

Zase víme, čemu se vyhnout.

reagovat 19.9.2017 09:39 - Pavla

NEchápu, když tu někdo něco doporučí, že to ostatní takle hned berou. Však ten Enterol je fakt dobrej. Taky ho doma máme a už mockrát pomohl ;)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *