Jak se účinně bránit vzniku plísní v bytě? - koment

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.9.2013 11:56 - Ludmila

Jistá pani šla k lékaři,napište jim,pane doktore,že mám plíseň v bytě,ste snad sociálka,ne?! Že bych se dřív dostala do domova důchodců!

reagovat 30.8.2015 21:45 - Tereza

Jak už v bytě plísně jsou tak větrání to nezachrání a zbytek samá chemie, jasně, po savu saháme všichni no mně to přestalo bavit po pár letech a pak jsem zkusila čištění ozonem, zavolala jsem na kontakt, co mi dala kolegyně (704 104 277) a domluvila se s moc milým pánem, přišli, všechno měli svoje já nemusela nic řešit a jak to bylo hotovo nemužu si vynachválit, absolutně čistý vzduch, dokonce i zakouřený gauč který jsem nedokázala vyčistit přestal páchnout, já byla nadšena a nestálo to zdaleka tolik jako všechny ty přípravky co jsem za ta léta nakoupila a nepomohli

reagovat 31.8.2015 08:28 - Chemik

Ozon je na desinfekci výborný, ale jeho jedovatost je srovnatelná se SAVEM a navíc poškozuje pryžové výrobky a některé organické látky rozkládá též.

reagovat 3.9.2015 10:49 - Tereza

Ozon je na desinfekci...

O tom, že by byl ozon stejně jedovatý jako chlor, obsažený v Savu bych hodně pochybovala a že rozkládá nebo reaguje se "živým" o to snad jde, ale byla jsem taky upozorněna, že je nutno z pokoje odnést květiny nebo třeba olejomalby, aby nedošlo k poškození. Jako já tady nechci vést hádky nebo někoho nutit, nic takového, já jsem jenom vyjádřila svou vlastní zkušenost k souvisejícimu článku s tím, že to tŕeba někomu dalšímu pomuže stejně jako mně :)

reagovat 3.9.2015 20:04 - Koks

je nejlepší per os.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.3.2017 13:19 - !

Souhlas s Evženem. Nyní se hodně instalují nová plastová okna, která jsou plynotěsná a parotěsná, takže dosáhnout v místnosti vlhkost přes 80% není problém. A to si ještě někteří šílenci dávají na radiátory "zvlhčovače". Odvlhčovač je dobrá volba, pokud nevadí hluk a náklady na jeho provoz. Jinak - větrat, intenzivně a krátce, aby se vzduch vyměnil a stěny přitom nestačily vychladnout.

reagovat 10.3.2017 13:28 - rada zní

odstěhovat se

reagovat 10.3.2017 15:03 - !

Jo, to by taky šlo. Nejlépe do šaškecu.

reagovat 15.3.2017 15:59 - Houbelec

pokud se usazují plísně na obvodové konstrukci znamená to, že na vniřní straně povrchu konstrukce vzniká rosný bod
https://cs.wikipedia.org/wiki/Rosn%C3%BD_bod (tedy pokud pokud tam nezatíká, nebo nedochází k vlhnutí konstrukce vlivem zemní vlhkosti.
Je třeba si uvědomit, že příčinou rosení oken je jejich malý tepelný odpor, povrchová teplota skla je příliš nízká a proto dochází ke kodenzaci na povrchu konstrukce. Vzduchová mezera mezi skly by měla být 5cm, pokud není mezera mezi 2 3 skly by měla být vyplněna vzácným plynem ovšem jak si doma ověříte nevím.

reagovat 16.3.2017 12:04 - Michala

pokud se usazují plísně na...

Doplním, že pokud už máte plíseň na oknech nebo v okolí, je dobré se jí hned zbavit pomocí hadříku napuštěného v octu. Jinak to chce opravdu správně větrat a pokud možno, držet vlhkost v místnosti pod 60%. Tady je článek s pár dalšími radami: http://www.svet-oken.cz/cz/plastova-okna/kondenzace-vody-a-plisen-na-oknech.html

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *