Jak se stát umělcem?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.10.2011 14:49 - Antraks

Zajímalo by mě, jak se stát umělcem z povolání, tj. tak, abych se tím mohl uživit. Jedná o výtvarné umění, fotografii, spisovatelství.
Talent snad mám, ne však už známosti ani peníze. Děkuji za všechny rozumné rady.

reagovat 2.10.2011 19:31 - :D

tím se těžko uživíš. navíc bys musel mít talent, a těžko ho máš na malbu, focení i psaní.

reagovat 3.10.2011 08:09 - rada

Můžeš to dělat jako "mistr" Knížák- vyleješ na schody pixlu s barvou a vyfotíš.

reagovat 8.10.2011 22:26 - Vilma

Zajímalo by mě, jak se...

Kup si DVD Julie a Julia. Pak ti docvakne, že vše je o velkém nasazení, vytrvalosti, víře a vášni. A že se umělcem nestaneš, ze dne na den.

reagovat 10.10.2011 08:09 - Pro Vilmu

Nesmysl, talent, vytrvalost ani vášeň není potřeba. Stačí mít známosti. Pak se uchytí i takové "umělecké dílo", jako jsou hodiny (?) v Brně na náměstí Svobody, které sice neukazují čas, zato však stály 10 miliónů a mají tvar ztopořeného mužského údu.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.7.2014 15:56 - jak začít

Hlavně by mě zajímalo, jak vůbec začít nějak samostatně podnikat a neztratit se v tom.
Naučila jsem se kreslit pravou mozkovou hemisférou a chtěla bych dělat kurzy, ale vůbec nevím jestli by se mi to kdy vyplatilo a jestli bych nakonec na tom spíš neprodělala. Každopádně bych musela daně nechat počítat profíkům, kteří by mi beztak zkasírovali polovinu výdělku. :-(
Další prachy by mi sebralo různé pojištění.
Pokud bych tam neměla každý týden 20 lidí, tak to asi nemá cenu.
Napadlo mě, že by to šlo pro začátek místo na ŽL provozovat jako nahodilou činnost a zdanit pak výdělek o 15% nebo kolik to je, ale podle toho co mi řekli na živ. úřadu nic jako nahodilá činnost vlastně neexistuje, pokud to není fakt jenom jednou v životě. I kdyby to byl jeden kurz každý rok, tak už to je soustavná činnost. to je úplně na hlavu.
V ČR snad nejde legálně podnikat...

reagovat 1.7.2014 18:19 - Steve

Na umění se radši vyprdni a dělej to pouze jako amatér. Dnes dělat tuto profesi jako profík je doslova nevděčná žebračina za pár drobných. Je to nedoceněné povolání, velmi málo se za to platí, na zábavu nejsou prostě dnes peníze - umění jde stranou. Stačí sledovat ty politiky když rozdělujou peníze. Dnes se rve hlavně do blbýho sportu, tam jim není líto rozhazovat milionama. (fotbal, hokej, basket, tenis, apod.) Nejsme kulturní národ, bohužel. To už za hranicema je úplně jinej zájem (SRN, Rakousko, Švýcarsko atd.)

reagovat 2.7.2014 07:48 - raw-rabbit

Zrovna nedávno jsem na tohle téma uvažovala, protože výtvarničení mi je taky blízký. Možná to chce odvahu vnutit se do nějaké galerie, kde nechají vystavovat neznámého a neprověřeného člověka, a prostě zkusit pár věcí, jestli o ně bude zájem a případně kolik za ně budou lidi ochotní dát. Možná v nějaké malé galerce by to i šlo, zatím jsem to nezkoušela. Fakt ale je, že když občas vidím v některých galeriích, co všechno tam prodávají za tisíce, tak koukám. Kolikrát jsou to neumělé, kýčovité mazanice na úrovni žáka prvního ročníku výtvarky, který bych se já sama osobně styděla ukázat i vlastním rodičům.
Ale jestli tu náhodou někdo má s vystavováním vlastních obrazů nějaké zkušenosti, taky bych byla hrozně ráda, kdyby se ozval a napsal nějaké podrobnosti.

reagovat 2.7.2014 07:52 - Lenka - malířka

Je to o penězích, drzosti a známostech. Bohužel, talent je až na posledním místě. Znám hodně nadaných a talentovaných, kteří na to nemají ani peníze ani žaludek.

reagovat 2.7.2014 14:39 - !

Chce to hlavně konexe, aby ti někdo přihrál zakázky. Kvalita uměleckého díla není podstatná - stačí se podívat kolem sebe.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *