Jak se naučit anglicky?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.8.2015 14:35 - Thomas56

Zdravím, už dlouhou dobu bojuji s angličtinou. Jak se můžu jako samouk naučit anglicky?

Jak a čím začít?

reagovat 12.8.2015 12:23 - Milan

Zdravím, už dlouhou dobu...

Tak angličtinu i jiný jazyk se lidi obvykle učí řadu let. Jde o to dělat nějaký viditelný pokrok, je to běh na dlouhou trať. Samozřejmě, lze se učit i jako samouk. Lidi se obvykle učili 2 cizí řeči na zš i sš. Učit se jako samouk první řeč bych nedoporučil. Pokud někdo měl ale ve škole, tak jako samouk můžu pokračovat.

reagovat 12.8.2015 21:23 - Lena

Thomasi, kup si nějaké časopisy v angličtině a čti si je. Hodně poslouchej anglické filmy, několikrát si přehrávej dialogy, nebo si najdi něco co tě zajímá na internetu v angličtině a pokoušej se to přečíst a pochopit. Klasická výka od 1. Lekce je nanic. Ve tvém věku.

reagovat 12.8.2015 22:51 - V.I.L.

Učit se, učit se, učit se.

reagovat 12.8.2015 23:13 - Prof. Higgins

Absolutne nejrychlejsi a nejsnadnejsi zpusob jak se naucit jakykoliv jazyk je delsi pobyt v zemi, kde se jim mluvi. Za takovy rok treba v Anglii budes mluvit lip, nez po dvou letech studia anglictiny ve skole. Zvlast mlady lidi se uci rychle. Dalsi moznost je se stykat s cizinci zijicimi u nas, ale to lze snadneji ve velkomestech.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.2.2016 00:57 - David

Právě s přítelkyní uvažujeme že bychom odjeli na nějakou dobu do zahraničí na nějaký studijní pobyt.Bratránek byl přes agenturu kukabara v austrálii a říkal to samé co vy, že být v té cizí zemi obklopený tím jazykem vám dá víc než roky studia u nás.

reagovat 18.4.2016 22:03 - sunny77

Já si myslím, že je to o pravidelnosti a slovíčkách, výborný program na učení slovíček je Quizlet, já se tam "driluji" francouzštinu, můžu si tam vytisknout i sadu kartiček, Návod jak ho používat je třeba tady http://jana-sandova.cz/jak-se-zaregistrovat-na-quizlet-a-jak-vytvorit-svou-prvni-studijni-sadu/
Jak tady ostatní psali je dobré sledovat filmy, číst knihy, nebo si např. s někým dopisovat.

reagovat 9.8.2016 09:22 - Ivan

Zdravím, už dlouhou dobu...

Nazdar, ďalší typ je vzdelávať sa doma, ale samozrejme to nie každý zvládne, pretože to veľa ľudí omrzí, kvôli tomu, že nemajú motiváciu. POvedia si, že "idem sa naučiť anglicky" ale nemajú za tým nejaký silný vnútorný cieľ. Je to napr len preto, že by bolo dobré vedieť anglicky, alebo kamarát vie anglicky, tak chcem aj ja...atď. Ja si napr hľadám videá na youtube s tematikou, ktorú považujem za užitočnú a to ma motivuje aby som rozumel viacej anglicky. Esšte si robím v programe imitum rôzne lekcie....teda je to všetko na jedno kopyto ale je to fajn, pretože sa učím len celé vety bez zbytočnej gramatiky :) Tu je ten program www.anglictina-bez-biflovani.cz/anglictina-pro-rodice-skolaku?a_box=y7x556ws

reagovat 1.10.2016 11:48 - robobo

Zdravím, už dlouhou dobu...

Ahoj keď dlho bojujes s angličtinou skúsil by som metódu Imitum od angličtiny bez biflovania. Dlho som riešil podobný problém ako ty ale teraz mi ide už učenie ľahšie.

reagovat 27.10.2016 15:18 - Eliška744

Mně na start pomohl kurz anglické gramatiky - našla jsem ho na http://slevys.cz/ a doporučuji se tam mrknout, byla jsem moc spokojená. Od té doby jedu hlavně fráze a slovíčka - z anglických filmů, knížek, článků a seriálů. Musím říct, že mluvím mnohem líp, než kdy dřív. :)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *