Jak se projevuje deprese? - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.10.2002 16:29 - Jiřina

Přiznávám, že mám deprese, a to již několik let - s drobnými výkyvy pocitu štěstí a hlubokého propadání se zpět. Mám spíš myšlenky depresivní - nic se mi nedaří, a to myslím vážně. Bohužel to není jen můj vnitřní pocit. Dají se najít i klady, ale je jich málo na vyrovnání se zápory. Snažím se na to nemyslet, ale myšlenky si najdou cestu samy. Našel by se někdo, kdo by mi dokázal pomoct? Nějak se nedokážu odhodlat jít do ordinace a vyprávět o svých problémech cizímu člověku.

reagovat 10.12.2002 11:23 - Jitka

Ahoj Jiřino, velice dobře tě chápu, mám stejný problém, už od léta. Vždycky jsem byla spíš uzavřenější a citově závislejší na jedné osobě ( a nebyla to má nevlastní matka, ani vlastní) a není to tak dlouho, co jsem o ni přišla. Trpěla jsem depresemi vlastně pořád, i v dětství, které bylo spíš příkladným psychickým terorem než vychováváním ale poslední dobou to na mě nějak dopadlo víc, než jsem byla schopná zvládnout. Tvůj lékař tě nepochopí, napíše ti sedativa jako je Lexaurin nebo Guajanal. Jednou jsem tak večer chodila po bytě, neschopná jakékoliv činnosti, srdce mi téměř vyletělo z hrudníku, tak šílenou rychlostí mi bilo, začla jsem se celá klepat, absolutně mi nic nebavilo a nakonec jsem si sedla ke stolu a nekontrolovatelně jsem se rozplakala. A tak jsem zavolala na linku důvěry (Krizové centrum pro duševní zdraví-telefon na ně je v každém telefonním seznamu hned za 155, 150 a 158 !!!) a hrozně moc mi ten den pomohli. Pozvali mě na terapii na kterou jsem se kvuli prac. vytížení ještě nedostala - za to bych si dala pohlavek -. Zkus to, doufam ze i tobe pomohou, deprese je previt, dokaze pekne zkomplikovat zivot a zaslouzi si vyhnat z tela!!!!! Drzim ti palce, a ozvi se jak jsi dopadla, tesim se. Ahoj Jitka

reagovat 22.1.2004 21:48 - Jane

Me dostala je to asi měsíc, je to hrůza nikdy sem se necítila hůř , přiznávám sem na to krátká!
Došla sem k rozhodnutí, že vyhledám odborníka.
Trápím sebe, svoje okolí ,které mi chce pomoct odháním...
Je to silnější než já.
J

reagovat 31.8.2004 04:21 - kulis

trpim depresemi od sestnacti, prasky nepomahaji. je to peklo. nedokazu risit svuj zivot, nedokazu byt objektivni.

reagovat 27.9.2004 14:30 - renáta

Milá Jiřino, to, že se nedokážeš odhodlat jít do ordinace a vyprávět o sobě cizímu člověku, je jen klam. Není žádná ostuda vyhledat odborníka, spíše je to ukázka toho, že chceš se sebou něco dělat a nenechat s sebou mávat pocity, které jsou pro tebe opravdové. Sama jsem musela takového člověka vyhledat, ale jen proto, aby mi nikdo nemohl vyčíst, že jsem pro svou záchranu neudělala úplně všechno. Ani trochu jsem nevěřila, že mi může někdo nebo něco pomoci. Pomohlo.
Chceš-li něco pro sebe a ostatní udělat, běž si pro tu pomoc.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.10.2016 19:05 - Luboš

A tohle ti pomáhá?

ahoj,né,že bych byl nějakej odvázanej,ale jsem rád,když si tady přečtu,že někdo tu mizeru depresi porazil a rád bych někomu poradil,když je na tom někdo hůř,vím,že se to těžko radí,sám to nemám rád,když ji mám a usměj se,povídej,pojď za náma,to nejde.

reagovat 17.10.2016 19:53 - Pampeliška

ahoj,né,že bych byl...

Jo, takové to "usměj se, nebuď smutný", nebo ještě lépe "běž si zaběhat, zajdi do společnosti", apod., to je nechtěnej, ale prudkej jed, bohužel...

reagovat 18.10.2016 02:07 - Steve

Těžko půjdeš Pampeliško mezi lidi (do společnosti) když je ti špatně, unaveně, léky působí atd.

reagovat 18.10.2016 07:08 - Pampeliška

Těžko půjdeš Pampeliško...

Myslím,že mně to není třeba vysvětlovat...
Co nespíš,Steve?

reagovat 18.10.2016 23:56 - kdo nezažil

tak neuvěří. Je dost lidí, kteří se vysmívají, bohužel jsou to i lidé s vysokým vzděláním. Ne z oboru lékařského. člověk s depresí potřebuje hlavně oporu ve své nemoci u člověka nejbližšího. Když ji tam nemá a je na to sám je to smutné, ale dostat se z toho se dá.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *