Jak přestat kouřit - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.12.2002 23:39 - Luboš

když někdo chce přestat, tak hlavně musí přestat naráz jinak si myslim, že to nemá cenu, já přestal ze dne na den, můj otec přestal kouřit také po 25 letech ze dne naden i když u velmi silných kuřáků to budou velmi perné chvíle

reagovat 8.1.2003 23:07 - standa

tak jsem dnes slyšel výsledky klinických studií ohledně nikotinových žvýkaček, bylo u nich prokázáno že též způsobují rakovinu, takže bych řekl že to co se proklamovalo nakonec stejně zklamalo.

reagovat 21.3.2003 19:44 - V LADKA

přestala jsem kouřit po 17 letech přesně před dvěma měsíci ,zen dne na den a prozatím mi nechybí cigárka i když manžel stále kouří i doma.Pokus je to už 3 ,snad už konečně účinný. M yslím ,že to bylo ve správnou dobu,proto jsem v pohodě. Přeji vám také úspěšné odvykání Vladka

reagovat 4.4.2005 08:21 - PhDr. Ivan Nedoma

Jakákoliv závislost na návykových látkách má dvě stránky. Psychickou a somatickou (tělesnou). V případě kuřácké závislosti na nikotinu se na trhu objevují různé antinikotinové náplasti a žvýkačky. Tyto prostředky působí na snížení chuti na kouření jen po určitou dobu a to po dobu, kdy uvolňují nikotin do organismu. Po skončení působnosti těchto prostředků nastupuje (pouze časově odložený) abstinenční syndrom. Základním principem antinikotinové terapie je posilování volního úsilí což je psychická kategorie. Posilování vůle se provádí prostřednictvím psychoterapie, resp. hypnoterapie. Tuto terapii provádím v privátní psychologické ordinaci v Brně Jakubská 9 a to ve dvou hypnoterapeutických sezeních v průběhu jednoho týdne. Této terapii předchází diagnostický rozhovor v délce asi 30-40 minut. Úhrada za celou odvykací kůru se provádí přímou platbou od klienta a činí 1.200,- Kč. Zdravotní pojišťovny tento druh terapie nehradí. Klientům, kteří budou spolupracovat, poskytuji záruku na pozitivní výsledek terapie. Zájemci o tuto terapii si mohou vyžádat další informace mailem na adrese : psychoservis.brno"centrum.cz nebo se přímo objednat na tel. 602 593 937.

reagovat 30.9.2005 08:01 - Jakub Mužík

Přeji příjemný den, předem byh rád popřál čerstvým nekuřákům mnoho vůle a potěšení z nekouření.
Sám kouřím a nedokážu přestat. Je to však pouze ve mě.
Vím totiž, že nekouřit lze takl snadno-pouze si nezapálit.
Co jde hůře je to vydržet.Jsme přeci jenom lidé, a právě proto stále kouřím.
a přiznám se , že rád.
Je to chutné a tak.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.1.2017 11:47 - Erika

Ja souhlasim s Petou,napsal to moc pekne.Tady u nas na malem meste nic nekurackyho zatim neni a kdyz nekam chcem zajit do rest.tak vsude s tim ty zmetci otravujou vzduch!

reagovat 22.1.2017 13:27 - Fin

Domácí pěstování tabáku...

Tak to "gratuluji" k ušetření penez....a o to tady prece jde....a vubec ne o nekoureni jako takove :-)

reagovat 22.1.2017 14:26 - lezacek

Mě pomohly niquitin nikotinové pastilky

reagovat 12.2.2017 12:17 - Karel

Já jsem teda zkusil dost způsobů a žádný na mě nezabral :/ Nakonec jsem si v lékárně nechal doporučit niquitin.cz a ten mi konečně pomohl. Měl jsem od nich náplasti, ale mají i možnosti.

reagovat 3.4.2017 14:46 - Barča

Opravdu klobouk dolů těm kteří to zvládli a upřímně vám závidím, já jsem na sebe i naštvaná, že mám tak slabou vůli a vím, že mám jen nějaký výmluvy proč si dám. Zkusila jsem ty nikotinové náplastě, zvýkačky a byla jsem u toho rusa jak vám psychikou znechutí to cigáro a stejně sem si zapálila. Ted jsem alespon na elektronické cigaretě. Vím, že to není žádná výhra,ale jediná věc která mě utěšuje je, že snižuju nikotin. Teď kouřím vapour2 a mám s obsahem 0,6 což je nejslabší kterou nabízí, moje velká motivace je ted, že se pokoušíme o miminko tak doufám, že dám už všechno pryč. :)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *