Jak poznám psychopata?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.8.2008 09:06 - Eva

Dobrý den, prosím o názory. Jsem s přítelem 10 let, 2 roky spolu bydlíme,před 3 roky utrpěl úraz zad, od té doby se chová hrozně, vždy byl trochu hypochondr,ale ted už je 3 roky doma, nemá vlastně žádnou diagnozu, nesmím kolem něj projít blíž jak 2 metry pokud se předem nezeptám, pokud to poruším, hned se mu stav zhorší, prý jak to nečekal se mu vše ve svalech stáhne a pak třeba 4 dny jen leží, nadává mi a to velmi sprostě a napíše mi i třeba 20 sms do práce za den na toto téma. Stejně se choval k rodičům, když s nimi bydlel rok po uraze. Lekaři tvrdí, že mu vlastně už nic dávno není. 3 roky se mnou nespí, protože nemuže přetežovat záda. Miluju ho, byla jsem s ním tolik let štastná a ted v okamžicích, kdy \"ho nijak nepoškodím\" tím, že kolem něj projdu apod. je nam spolu krasně,ale jak poruším jeho pravidla, např. mu postavím něco do cesty a on jak to odelává (např.smeták) se mu poškodí opet záda, je na mě nelidsky hnusný. Nevím co mám dělat, nechci ztratit to pěkné,ale vztah mě ubíjí. Po všech stránkách si moc rozumíme,ale toto už se nedá zvládnout, ty věčné výčitky, jak ho mrzačím, když kolem projdu např. 1m od něj. Prosím poradtě

reagovat 19.8.2008 23:03 - Jana

POkud si sama sebe vážíš, tak nenech někoho takového ničit Tvůj život. Jsme tady jen jednou...

reagovat 19.8.2008 23:10 -

Třeba tu nejsme jen jednou...

reagovat 19.8.2008 23:10 - M.

Evo, jestli ho máš stále ráda, tak ho doveď k psychiatrovi. Toto vypadá na nějakou obsedantně kompulzivní neurózu, která se mohla rozjet po úrazu. Mohli by vám pomoci léky a psychoterapie.

reagovat 20.8.2008 00:27 - Eliza

Evo, mě se to zdá, jako špatný vtip.Jak s ním můžeš mít něco pěkného, když s tebou nespí, je to nějaký psychopat a do práce nechodí, co je na takovém vztahu pěkného?Prosím tě, je to pravda, nebo si z nás střílíš?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 31.3.2009 07:33 - nová generace

já sám sem psychopat a zdravým lidi který jsou na tom stejně nejde o nemoc jenom o jiný vnímání světa o psychopatech se říká že jsou inteligentní,je to daný tím že city oslabujou rozum,mozek nejlíp funguje když necejtí nic, život bez citu je cesta k pravýmu poznání života jeho skrytýho významu,svět patří nám jenom lidi jako my dokážou v tomhle světě uspět my jsme generace budoucnosti ne nadarmo se říká chcešli se mýt jako prase v žitě buď svině a nejlepší na tom je to že mě to vůbec nevadí protože nemám cit tak se krásně množme ať je tenhle svět náš

reagovat 31.3.2009 20:43 - Normální

K určení toho,jestli je někdo psychopat,nebo ne,se užívá jakýsi Harreuv test.

reagovat 31.3.2009 21:48 - Psychopat

Tak ten mám pozitivní na 6 různých psychopatií.

reagovat 25.1.2012 16:16 - Eva

Dobrý den, prosím o...

To já už bych s ním dávno nebyla.Vykašli se na něj a rozveď se.Budeš mít v duši klid a bude Ti fajn bez něj.Nečekej,že se ten vztah zlepší!!!Najdi si hodnýho chlapa.Až s ním budeš mít děti,tak bude zlý i na ně věř tomu.

reagovat 8.10.2013 09:14 - T Circini

Osoby s poruchou osobnosti (disociální je nejhorší -patologická kriminalita) se často projevujou, že lžou, manipulujou, mají tendenci ze sebe dělat obět, i když je to naopak, absence svědomí, citu, povrchní emoce tzv. oploštěný afekt, absence zodpovědnosti za svě jednání, lhostejnost k ostatním, zneužívání druhých jako nástroj ke svým cílům, upřednostňování formy na úkor obsahu (na vrch huj, uvnitř fuj), empatie na bodu mrazu aj.apod.atd.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *