Jak nejlépe pomoct alkoholikovi?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.9.2004 22:32 - atali

Zdravím.Mám přítele,který zítra bude propušten z Černovic a chtěl by se jít dál léčit.Byl tam jen týden a má strach,že je nějaká čekací doba,či co?Detox má úspěšně za sebou.
Chtěla bych se zeptat jak ho mám podpořit a jak mu pomoci při krizích?
Jak zachovat chladnou hlavu při selhání atd.Prostě jak mu to ulehčit a podpořit ho.DĚKUJI MOCKRÁT:-)ATALI

reagovat 7.9.2004 18:38 - Arny

Snad jedina nalit mu jeste jednoho panaka - do druhe nohy.

reagovat 8.9.2004 12:41 - b.

Těžko říct,jak na tom je a jak je vnitřně silný a odolný.Já myslím,že hlavně musí chtít sám,podpořit ho jde,ale ne ho ze všeho dostat.

reagovat 27.3.2005 18:01 - Hanynka

Může se alkoholik vyléčit bez odborné pomoci?

reagovat 21.10.2005 09:31 - gm

Muze/nemuze - radeji na par dni detox. Ja byl jen 4 dny a pomohli mi.Snizovani davek jsem taky zkousel ale je to vicemene k nicemu. Pak to stejne zase ujede.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.4.2017 16:58 - Jana

Dobry den,rada bych pomohla sve matce vylecit se,protoze je alkoholicka,kazdy den potrebuje"svou davku".bohuzel sama od sebe na leceni nepujde,protoze zadny problem nema a jeji zdravotni stav take neni nejlepsi,je ji 68let.mohla bych treba soudne dosahnout aby se musela jit lecit??dekuji za rady

reagovat 7.4.2017 17:12 - Marta

Dobry den,rada bych pomohla...

Zkus ambulantní léčení, s tím by mohla souhlasit. Soudní nařízení léčby jedině tehdy, když by se dopustila trestného činu pod vlivem. Jinak chtějí v léčebně vždy souhlas.

reagovat 7.4.2017 17:56 - Honza777

Dobry den,rada bych pomohla...

Zkoušela jste třeba zapojit širší rodinu? Byla by maminka ochotná vyplnit test? Už to samo o sobě by byl malý krůček a malý úspěch. Nebo vše striktně odmítá a zavrhuje? Víte, pokud alkoholik nechce sám tak mu nikdo nepomůže. Jinými slovy, může být svým okolím konfrontován s realitou do alejůja, ale ten první krok musí udělat sám.

ps: jedná se o anonymní (skryté) pití, nebo se tím vůbec netají?

ps2: soudy nechte raději stranou. je to běh na dlouhou trať a s výsledkem více než nejistým, spíše nulovým.

reagovat 7.4.2017 18:01 - Jindra

Zkus ambulantní léčení, s...

Jistě to je i s psychickými nemocemi,nemohou nic nařídit,ovšem pokud ten člověk se o to sám nepřičiní,někoho nezmlátí,něco neukradne,někoho z rodiny neatakuje,nezpronevěří,nevyjde s peněz,nařízená léčba nejde udělat.
Ovšem to málo lidí,kterým pak ta nařízená léčba spadne na hlavu neví a něco takového provede,případně se s ním rodina dostane do konfliktu ,neustojí to ,dojde k hádce a k fackám,přivolá se policie,zásahovka psychiatrická výjezdovka a je hospitalizován.

reagovat 7.4.2017 18:49 - Bohužel

Dobry den,rada bych pomohla...

Bohužel nezmůžeš absolutně nic. Nedobrovolně ji tam nedostaneš, pokud nespáchá nějaký trestný čin, ambulantní léčení je neúspěšné i u motivovaných pacientů a pokud matka "nemá problém", nechte ji být. Odstřihněte se, zachraňte sebe, ona se upije tak jako tak, ale aspoň to nebudete muset sledovat. Je to kruté, ale nemůžeš dělat vůbec nic. Snad jen čekat na zázrak, že jí docvakne a požádá tě o pomoc, pak by byla nejlepší ústavní léčba, ale v jejím věku nevím, v léčebně jsem byla a jsou plné mladých feťaček a alkoholiček plus minus padesát. Je otázka, jestli by to zvládla.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *