Jak naučit dítě kousat?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.1.2003 09:26 - Marcel Borak

Máme následujíci problém s 21měsíčním dítětem, které odmítá kousání přijímané stravy. Byli jsme na vyšetření a bylo nám řečeno že je vše v pořádku. Přijímanou stravu polyka a nekouše. Při kontrole krevního obrazu před dvěma měsící byl zjištěn nedostatek železa, ale toto se již upravilo. Zuby má už skoro všechny, chybí pouze 4 stoličky. Měl někdo z vás podobný problém, nebo co nám doporučíte. Předem děkujeme za odpovědi.

reagovat 16.3.2008 17:38 - Helena

Měla jsem se synem podobný problém, musel mít mixovanou stravu do 4 let věku. Na nácvik žvýkání a kousání potravy jsem s ním chodila na specializovanou logopedii do motolské nemocnice. Nacvičovali jsme s ním žvýkání přes gumové bonbony, např.medvídky, vložené do gázy a postupně se táhly přes zuby ze zadních stoliček až k předním špičákům. Bylo to zdlouhavé a vyžadovalo to velkou oboustrannou trpělivost.

reagovat 8.7.2008 23:21 - Aniki

http://www.kasparek.euweb.cz

reagovat 26.8.2008 11:55 - Draha

Mám se svým 27měsíčním synem to samé,není pořád schopný přejít na normální tuhou stravu a aby se vůbec trochu najedl,musíme stále jídlo hodně mačkat,aby bylo snadné ho polknout.Ráda bych se spojila s paní Helenou,a poprosila jí o pomoc,kam a na koho se s řešením problémů obrátila.Děkuji předem,moje adresa je sramkova.drahomira"seznam.cz,.S pozdravem D.Šrámková.

reagovat 20.2.2009 12:29 - Pavla

Dobrý den,mám se svým 18-ti měsíčním synem stejný problém a přiznám,že jsem občas už zoufalá. Už začal Váš malý kousat? Děkuj za odpověď.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.8.2013 14:48 - verinka

Našemu je skoro 20 měsíců a vůbec nechce kousat.Dáváme mu třeba kus masa do pusy,ale po nějaké době to stejně vyplivne,nebo piškot si nechává rozpustit v puse jako čokoládu,to samé s jakýmkoli pečivem.Tak snad pochopí na co má zuby až bude rozunmět víc slovům.Má plno zubů.

reagovat 22.4.2014 20:37 - silvie

Ahoj mam doma rocni holcicku a stala jsme na kasovity strave pokud ji nabydnu napr. piskot, bana nebo jinou mekci stravu okamzite se ji zveda zaludek a dusi se mi tim muze mi nekdo napsat zda ma stejny problem popripade mi poradit jak ji to odnaucit? Nebo je jeste brzy ji nutit tuhou stravu

reagovat 15.8.2015 15:50 - Lenka

Můj manžel má z předešlého vztahu pětiletého syna. Je to bystré dítě, jen se do dnešního dne nenaučil kousat. Jeho máma mu stravu mixuje tak, že nejde identifikovat z čeho se potrava skládá. Donedávna pil z kojenecké láhve nutrilon. Láhev se mi podařilo odbourat. Nutrilon ale pije nadále slámkou. Jsem z toho zoufalá. Nevím, co uvařit,aby to pro něj bylo stravitelné. Jeho matka s tímto problémem nic nedělá. Můj manžel bohužel také ne. Příští rok jde chlapec do školy. Váží 18,5 kg. Tento týden je u nás a já apeluju na manžela, ať s nim zajde k jeho lékařce. Možná bych se do toho neměla plést, ale nemůžu tomu přihlížet. Občas jídlo pošle jeho matka, ale jídlo kupuje z vývařovny, což nechápu, neboť má jen jedno dítě a je nezaměstnaná. Večer dostane kluk nutrilon a údajně je nasycený. Jsem z toho zděšena. Mám již dospělé děti, ale toto jsem nezažila. Jak to řešit? A jestli vůbec se do toho míchat?

reagovat 11.5.2016 13:04 - Fialka

Můj manžel má z...

Dobrý den, mohu se zeptat, jak to v Vaším vnukem dopadlo? Docela by mě to zajímalo, protože s téměř 4letým synem máme podobné problémy. Řešíme to už rok, ale nic nepomáhá.

reagovat 7.8.2017 21:16 - Andrea

Měla jsem se synem podobný...

Dobrý večer, mam stejny problém s 2,5 letým synem a prosila bych kontakt na speciální logopedii v Motole ohledně nácviku kousání. Můj email: andreatau@seznam.cz

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *