Jak mít ráda sama sebe?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.2.2010 21:25 - ajulinka

Je mi 23 let a mám problámy s přijetím sama sebe, ačkoli jsem úspěšná v oboru, který studuju a mám zajímavé vyhlídky co se týče práce a uplatnění, mám koníčky, které mi jdou a naplňují mě, hodného a pohodového přítele, dvě opravdu dobré kamarádky a pár dobrých známých. Nevěřím si, myslím si o sobě, že jsem nesympatická, a že mě všichni budou nesnášet, kamkoli přijdu. Velice snadno se urazím, všechno se mě dotkne a bolí mě každý špatný pohled ostatních, mám často chuť se rozbrečet, kdykoli ke mně někdo není milý - hned si myslím, že mě nesnáší a že jsem špatný člověk. Sráží mě i maličkosti, které ten člověk ve skutečnosti ani tak nemyslí. Vím přitom sama, že je to hloupost, že mají ostatní také své problémy, a že to není osobní, ale v tu chvíli prostě reaguji automaticky jinak, jsem jakoby naprogramovaná a nedovedu to ovládnout. Nechám se od druhých zenužívat jen proto, aby mě měli rádi. Lidé snadno vycítí, že nejsem v pohodě, a proto mě také rádi nemají, a drží si mě od těla. Vše je důsledkem šikany ve škole, vyřadili mě z kolektivu jen proto, že jsem nechtěla s holkama pomlouvat ostatní (pomluvy nesnáším, zvedá se mi z nich žaludek, stejně jako naschvály a zlomyslnost), a vést žabomyší války mezi 2 skupinami spolužaček, které si dělaly naschvály, jako třeba ničení školních pomůcek, pomluvy, nadávky, veřejné zesměšňování. Tím, že jsem byla neutrální, jsem se od ostatních izolovala, a brzy se sama stala terčem násilí psychického i fyzického. Jejich šikana mé osoby ty dva znesvářené tábory stmelila, se mnou se ale cejch oběti táhl až na střední školu. Přitom já nikdy nikomu nic neudělala, nikdy bych nikomu záměrně neublížila, dovedu druhé vyslechnout, ukonejšit, podpořit, na nikom si nevylévám křivdy, které mi způsobil někdo jiný. Dovedu projevovat zájem o druhé, ráda dělám ostatním radost, ale až příliš mi záleží na tom, abych byla přijímána, aby mě měli osatní rádi. Přitom nejspíš nemám ráda sama sebe. Mám prý velmi nízkou sebedůvěru. Pro ostatní sloužím jako hromosvod jejich špatných nálad i jako vděčná vrba. Psycholog mi moc nepomohl, chodila jsem k němu dlouhá léta na základce i na střední. Teď se už přes rok léčím homeopaticky, zatím mám samá zhoršení a sebevražedné deprese, vrací se mi sociální fóbie z dětství kvůli té šikaně. Mám reiki, dodá energii, ale ani s jeho pomocí jsem si nedokázala pomoci. Četla jsem mnohokrát knihu od Louise L. Hay, ale asi nedovedu její filosofii uvést u sebe do praxe. Tento měsíc jsme začala chodit na regrese, pomohou trošku, ten den se cítím, jakoby ze mne něco spadlo, ale stejně se mi ještě nepodařilo vyřešit ten problém, asi to bude na dlouho a moc peněz jako studentka nemám. Jsem už fakt zoufalá, nevím, co se sebou, přitom se fakt snažím s tím něco udělat. Zkouším autosugesce, několikrát denně, ale to trauma z velice hnusné šikany i následných negativních reakcí ostatních lidí na mou osobu mi nikdo nesmaže, točím se v bludném kruhu. Co by mi ještě mohlo pomoci?

reagovat 7.2.2010 23:19 - takhle

roztáhni nohy a narvi si tam robertka!!! hi hi přčá!!!

reagovat 8.2.2010 00:16 - Dododo

Ano. Yosska tu chyběla...

reagovat 28.3.2010 17:55 - Jana

Je mi 23 let a mám problámy...

Pisni mi na sebe mail ... co popisujes znam ... mam s lidmi sve zkusenosti a myslim si, ze bych ti mohla poradit....Jana

reagovat 28.3.2010 17:57 - dement

Jana - co nabízíš?Přípravky na hubnutí?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 31.12.2013 21:53 - ne

Ty píšeš o egu ne o lásce...

ne

reagovat 31.12.2013 22:07 - ale

ne

ano. Kdyby se lidé, o kterých píšeš, měli opravdu rádi, nemohl by jsi psát, že mají rádi jen a jen sebe. A nebyl by to problém. Když se máš rád- opravdu rád, máš rád i ty ostatní. Jestli ne, je to o egu, ne o lásce.

reagovat 31.12.2013 22:11 - hm

ano. Kdyby se lidé, o...

Líbivé kecy, jak si ospravedlnit své sobectví. Pravda je jiná. Ovšem různé pseudoduchovní spolky a pseudo učení a spekulanti tvrdí něco jiného- zřejmě jsi se nechal/a taky zblbnout.

reagovat 31.12.2013 22:20 - když

Líbivé kecy, jak si...

myslíš. Je vidět, že ač kritizuješ, moc o tom nevíš.

...Líbivé kecy, jak si ospravedlnit své sobectví....
Jinak by tohle z tebe nemohlo vypadnout.

reagovat 11.1.2014 14:56 - Peter

roztáhni nohy a narvi si tam...

Nech ti je jedno čo ti kto vraví. Asi to bude pravda.Nesmieš byť previnená za svoje nedostatky musí ti to byť jedno. Potom budeš stúpať hore.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *