Jak na invalidní důchod

Archiv příspěvků

reagovat 6.3.2004 10:43 - elis

Hledám typy, jak dosáhnout invalidního důchodu. Kdo poradí rychlou a účinnou metodu???

reagovat 16.3.2004 15:29 - webmaster

Předmět: Dotaz Autor: Eva Víšková Datum: 18.9. 2002 12:45:29

V roce 1995 mne doktoři našli zhoubný nádor v oku, po všití zářiče do oka do dnešního dne je prominence tumoru stabilizována na 0,5 mm. Od teto operace jsem na levém oku prodělala, 2x vitrektomii a operaci šedého zákalu. Na oko vidím velmi slabě. Navíc od roku 1995 jsem každý rok prodělala nějakou operaci mimo op. očí. V roce 95 to bylo ještě odstranění uzlin z karotického trugoma, dále operace křečových žil a letos pr. toratokomie a extirpace tu z mediastina(neurinom).Zajímalo by mě zda-li bych neměla nárok na částečný invalidní důchod. Jak postupovat? Děkuji
Předmět: Dotaz Autor: Doktorka Datum: 18.9. 2002 17:21:47

Na stránkách http://www.mesec.cz/?oblast=47 naleznete podrobně vše, co se týká důchodového zabezpečení, včetne částečného invalidního důchodu.

reagovat 16.3.2004 15:54 - blaha

nech si zprerazet vsechny hnaty.......

Kokosový olej

reagovat 9.6.2004 18:23 - Eva

Vyměním neschopnost samostatné chůze, lordozu páteře, dětskou mozkovou obrnu, nedostatečně fungující lymfatický systém a mnoho dalších problémů - z nichž mám přiznaný plný invalidní důchod (6.200,-) za zdravé nohy, abych mohla svobodně běhat kamkoli a ještě zájemci připlatím z platu, který si budu moci jako zdravá normálně vydělávat.

reagovat 12.6.2004 16:40 - LKT

Milá Evo, oni by taky rádi pracovali a vydělávali, kdyby neměli zdravotní potíže. Byla jsem dlouhodobě nemocná bez nároku na ID, měla jsem velké bolesti, každodenní vstávání a stresy v práci mě ještě víc ničily, a ještě jsem měla problémy s kolegyněmi, protože v mém stavu jsem prostě nezvládala - ani práci, ani komunikaci. Tak jsem se ještě stala předmětem mobbingu ( psychoteror v práci).To mi na zdraví, štěstí a sebevědomí nepřidalo. Po návratu z práce jsem padla do postele, nebyla jsem ani schopna připravit něco k jídlu, odpoledne a večery jsem se potácela v jakémsi polospánku, který mě vůbec neosvěžil, spíš ještě vyčerpal, v noci jsem taky "spala" všelijak a ráno zase znovu každodenní utrpení.
Není divu, že jsem v tom období uvažovala o ID, protože v takovém vypětí jsem opravdu žít nemohla a přála jsem si aspoň část dne prožívat normálně. Že je ID nízký mi bylo úplně fuk, protože mi šlo o přežití. Nevím, jak by to dopadlo a jestli bych něčeho dosáhla, protože i když mám v kartě uvedeno plno nemocí včetně onkologické diagnózy, navenek nemocná nevypadám a nějaká komise může těžko pochopit, kolik bolesti a utrpení v každodenním životě je za těmi nemocemi uvedenými na papíře skryto.
Naštěstí se mi podařilo najít schopného lékaře, který mi nasadil účinnou léčbu. Vrátila se mi energie a od toho dne zvládám všechno bez problémů. Kolegyně si už na mě nedovolují, protože cítí, že jsem schopna se bránit. Takže moje uvažování o ID se stalo v nové situaci bezpředmětným, ale na tu hrůzu asi nikdy už nezapomenu. Když si představím, že bych se s takovými stavy vláčela denně do 65 let, nebo jak je teď věk odchodu do důchodu.
Tak se nedivte. Zdravý člověk plný energie o ID jistě neuvažuje, radši si chce vydělat, ale nemocný a zesláblý hledá nějakou úlevu.

reagovat 12.8.2004 17:23 - Petr

Získal jsem ČID, nedosahuje však výše životního minima. Požádal jsem sociální odbor o doplatek. Bylo mi sděleno, že i nadále jsem povinen navštěvovat Úřad práce, jinak mi dávka bude odejmuta. A také nově od nového roku je povinná návštěva jednou za měsíc na sociálce, kde je nutno uvádět, o jakou práci jste se ucházel. Práci nehledám. Je možná výplata sociální dávky do výše životního minima bez návštěvy Úřadu práce ? Děkuji.

reagovat 5.1.2005 18:29 - Martina Nýčová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když jsem si zažádala ve svých 20 letech o částečný invalidní důchod, dopočítají mi ho od 18 let? děkuji Martina

reagovat 4.3.2005 19:03 - Pavel

Ahoj Martino mám ten dojem že pokud ti schválí ID tak se zpětně nevyplácí počítá se ti od doby kdy ti byl přiznán.Ahoj Pavel

reagovat 4.3.2005 21:10 - b.

Mám plný invalidní důchod. Žádala jsem o něj v prosinci, přiznali ho v květnu a tak mi těch 5 měsíců doplatili. Takže tak, jak psal Pavel.

reagovat 4.3.2005 21:43 - Martin

Mám nárok na ID když mi byla po přeléčení na psychatrii dána diagnosa "schizotypní porucha"?

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *