Jak na invalidní důchod

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.3.2004 10:43 - elis

Hledám typy, jak dosáhnout invalidního důchodu. Kdo poradí rychlou a účinnou metodu???

reagovat 16.3.2004 15:29 - webmaster

Předmět: Dotaz Autor: Eva Víšková Datum: 18.9. 2002 12:45:29

V roce 1995 mne doktoři našli zhoubný nádor v oku, po všití zářiče do oka do dnešního dne je prominence tumoru stabilizována na 0,5 mm. Od teto operace jsem na levém oku prodělala, 2x vitrektomii a operaci šedého zákalu. Na oko vidím velmi slabě. Navíc od roku 1995 jsem každý rok prodělala nějakou operaci mimo op. očí. V roce 95 to bylo ještě odstranění uzlin z karotického trugoma, dále operace křečových žil a letos pr. toratokomie a extirpace tu z mediastina(neurinom).Zajímalo by mě zda-li bych neměla nárok na částečný invalidní důchod. Jak postupovat? Děkuji
Předmět: Dotaz Autor: Doktorka Datum: 18.9. 2002 17:21:47

Na stránkách http://www.mesec.cz/?oblast=47 naleznete podrobně vše, co se týká důchodového zabezpečení, včetne částečného invalidního důchodu.

reagovat 16.3.2004 15:54 - blaha

nech si zprerazet vsechny hnaty.......

reagovat 9.6.2004 18:23 - Eva

Vyměním neschopnost samostatné chůze, lordozu páteře, dětskou mozkovou obrnu, nedostatečně fungující lymfatický systém a mnoho dalších problémů - z nichž mám přiznaný plný invalidní důchod (6.200,-) za zdravé nohy, abych mohla svobodně běhat kamkoli a ještě zájemci připlatím z platu, který si budu moci jako zdravá normálně vydělávat.

reagovat 12.6.2004 16:40 - LKT

Milá Evo, oni by taky rádi pracovali a vydělávali, kdyby neměli zdravotní potíže. Byla jsem dlouhodobě nemocná bez nároku na ID, měla jsem velké bolesti, každodenní vstávání a stresy v práci mě ještě víc ničily, a ještě jsem měla problémy s kolegyněmi, protože v mém stavu jsem prostě nezvládala - ani práci, ani komunikaci. Tak jsem se ještě stala předmětem mobbingu ( psychoteror v práci).To mi na zdraví, štěstí a sebevědomí nepřidalo. Po návratu z práce jsem padla do postele, nebyla jsem ani schopna připravit něco k jídlu, odpoledne a večery jsem se potácela v jakémsi polospánku, který mě vůbec neosvěžil, spíš ještě vyčerpal, v noci jsem taky "spala" všelijak a ráno zase znovu každodenní utrpení.
Není divu, že jsem v tom období uvažovala o ID, protože v takovém vypětí jsem opravdu žít nemohla a přála jsem si aspoň část dne prožívat normálně. Že je ID nízký mi bylo úplně fuk, protože mi šlo o přežití. Nevím, jak by to dopadlo a jestli bych něčeho dosáhla, protože i když mám v kartě uvedeno plno nemocí včetně onkologické diagnózy, navenek nemocná nevypadám a nějaká komise může těžko pochopit, kolik bolesti a utrpení v každodenním životě je za těmi nemocemi uvedenými na papíře skryto.
Naštěstí se mi podařilo najít schopného lékaře, který mi nasadil účinnou léčbu. Vrátila se mi energie a od toho dne zvládám všechno bez problémů. Kolegyně si už na mě nedovolují, protože cítí, že jsem schopna se bránit. Takže moje uvažování o ID se stalo v nové situaci bezpředmětným, ale na tu hrůzu asi nikdy už nezapomenu. Když si představím, že bych se s takovými stavy vláčela denně do 65 let, nebo jak je teď věk odchodu do důchodu.
Tak se nedivte. Zdravý člověk plný energie o ID jistě neuvažuje, radši si chce vydělat, ale nemocný a zesláblý hledá nějakou úlevu.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.5.2018 23:05 - Jitka K

Mám 1.stupeň a můj...

Můžete si zažádat sama o nový přezkum s tím, že se domníváte, že Váš zdravotní stav je zhoršen od posledního přezkumu kde Vám dali 1. stupeň. Doplňte o nové zprávy a uvidíte, samozřejmě riskujete, že přijdete i o ten 1. stupeň. Já to tak udělala a uspěla jsem. Postup je pak stejný jako u standardního přezkumu, napíší Vám, že se máte dostavit k praktickému lékaři, dáte mu vyplnit přiložené formuláře on napíše své a Vy čekáte na další vyjádření ČSSZ. když by se Vám výsledek nelíbil můžete podat proti rozhodnutí podat námitku a běží řízení u vyššího posudkového lékaře a to je již nezvratné řízení, také jsem jednou podávala námitku a také jsem byla úspěšná.

reagovat 13.5.2018 11:17 - J.

Můžete si zažádat sama o...

Jitko, a znáte někoho, kdo žádal o vyšší stupeň a oni mu sebrali i tu jedničku? To jste mě teda vyděsila! Pokud mám přiznanou nějakou sníženou změnu pracovních schopností a doložím lék.zprávu, že se můj stav ještě zhoršil, tak mě můžou jako najednou uznat za zdravou? To nemá přece logiku? Ale jako je mi jasné, že někteří posudkáři jsou debilové a byli by toho schopni. Jen by mě zajímalo, jestli znáte případ, kdy se to stalo a podrobnosti. Děkuji.

reagovat 13.5.2018 11:37 - Martina

Jitko, a znáte někoho, kdo...

Oni ani nejsou de.bilové, výjimky se zajisté najdou, jako spíš nemají čas, je jich málo a navíc se musí řídit tabulkami, co vydává MZ.
Snad se konečně projednává návrh, že hlavní slovo bude mít praktický lékař. On své pacienty zná nejlépe.

Osobně znám pár lidí co protestovali, ale nikomu ID neodebrali.
ID odebrali mé známé, ale byla s tím srozuměna už při přiznání invalidity, že je to pouze dočasně.

reagovat 14.6.2018 05:30 - To je jedno

makat makat makat vyzirky...

Pyzdo ,asi to znaz kdyz vis picu , makam makam makam a myslim si ze by si nemel vbc resit druhe!!!

reagovat 14.6.2018 07:23 - m

Jitko, a znáte někoho, kdo...

Můj příspěvek se netýká důchodu, ale příspěvku na péči, kdy si máti žádala o zvýšení z1. stupně na druhý a oni jí sebrali i ten první. Ale odvolání udělalo své a tu jedničku jí nechali.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *