Jak na invalidní důchod

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.3.2004 10:43 - elis

Hledám typy, jak dosáhnout invalidního důchodu. Kdo poradí rychlou a účinnou metodu???

reagovat 16.3.2004 15:29 - webmaster

Předmět: Dotaz Autor: Eva Víšková Datum: 18.9. 2002 12:45:29

V roce 1995 mne doktoři našli zhoubný nádor v oku, po všití zářiče do oka do dnešního dne je prominence tumoru stabilizována na 0,5 mm. Od teto operace jsem na levém oku prodělala, 2x vitrektomii a operaci šedého zákalu. Na oko vidím velmi slabě. Navíc od roku 1995 jsem každý rok prodělala nějakou operaci mimo op. očí. V roce 95 to bylo ještě odstranění uzlin z karotického trugoma, dále operace křečových žil a letos pr. toratokomie a extirpace tu z mediastina(neurinom).Zajímalo by mě zda-li bych neměla nárok na částečný invalidní důchod. Jak postupovat? Děkuji
Předmět: Dotaz Autor: Doktorka Datum: 18.9. 2002 17:21:47

Na stránkách http://www.mesec.cz/?oblast=47 naleznete podrobně vše, co se týká důchodového zabezpečení, včetne částečného invalidního důchodu.

reagovat 16.3.2004 15:54 - blaha

nech si zprerazet vsechny hnaty.......

reagovat 9.6.2004 18:23 - Eva

Vyměním neschopnost samostatné chůze, lordozu páteře, dětskou mozkovou obrnu, nedostatečně fungující lymfatický systém a mnoho dalších problémů - z nichž mám přiznaný plný invalidní důchod (6.200,-) za zdravé nohy, abych mohla svobodně běhat kamkoli a ještě zájemci připlatím z platu, který si budu moci jako zdravá normálně vydělávat.

reagovat 12.6.2004 16:40 - LKT

Milá Evo, oni by taky rádi pracovali a vydělávali, kdyby neměli zdravotní potíže. Byla jsem dlouhodobě nemocná bez nároku na ID, měla jsem velké bolesti, každodenní vstávání a stresy v práci mě ještě víc ničily, a ještě jsem měla problémy s kolegyněmi, protože v mém stavu jsem prostě nezvládala - ani práci, ani komunikaci. Tak jsem se ještě stala předmětem mobbingu ( psychoteror v práci).To mi na zdraví, štěstí a sebevědomí nepřidalo. Po návratu z práce jsem padla do postele, nebyla jsem ani schopna připravit něco k jídlu, odpoledne a večery jsem se potácela v jakémsi polospánku, který mě vůbec neosvěžil, spíš ještě vyčerpal, v noci jsem taky "spala" všelijak a ráno zase znovu každodenní utrpení.
Není divu, že jsem v tom období uvažovala o ID, protože v takovém vypětí jsem opravdu žít nemohla a přála jsem si aspoň část dne prožívat normálně. Že je ID nízký mi bylo úplně fuk, protože mi šlo o přežití. Nevím, jak by to dopadlo a jestli bych něčeho dosáhla, protože i když mám v kartě uvedeno plno nemocí včetně onkologické diagnózy, navenek nemocná nevypadám a nějaká komise může těžko pochopit, kolik bolesti a utrpení v každodenním životě je za těmi nemocemi uvedenými na papíře skryto.
Naštěstí se mi podařilo najít schopného lékaře, který mi nasadil účinnou léčbu. Vrátila se mi energie a od toho dne zvládám všechno bez problémů. Kolegyně si už na mě nedovolují, protože cítí, že jsem schopna se bránit. Takže moje uvažování o ID se stalo v nové situaci bezpředmětným, ale na tu hrůzu asi nikdy už nezapomenu. Když si představím, že bych se s takovými stavy vláčela denně do 65 let, nebo jak je teď věk odchodu do důchodu.
Tak se nedivte. Zdravý člověk plný energie o ID jistě neuvažuje, radši si chce vydělat, ale nemocný a zesláblý hledá nějakou úlevu.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.2.2018 17:28 - tak

tě nechá na soc.dávkách?...

na posouzení se chodí každé tři roky a to se snaží ten důchod přehodnotit na ČID.

reagovat 12.2.2018 17:37 - už tu zase

tě nechá na soc.dávkách?...

opakuješ tu mantru o léčebně? Už minule jsem vysvětloval, že to s léčebnou nemá nic společného. Je to o konkrétní diagnóze a postupu léčení.

reagovat 12.2.2018 17:56 - Martin K

kteří dostávají tyto...

Tady v Chomutově mají mimo té pračky a ostatní bílé techniky i nárok na cesty taxikem.
Dostanou poukázky a ty pak uplatňují na libovolné cesty.
Ty poukázky pak taxislužby poukazují soc. odboru k proplacení.
Mimo to, chodí pravidelně na přednášky , kde jim radí nějaká neziskovka (myslím, že je to ten člověk v tísni), na co mají všechno nárok a s příslušnými nároky je posílají rovnou na soc úřad.
Takže být na sociálních dávkách je pro ně daleko lepší, než zkoušet pracovat.
Ono, když se to sečte, tak jsou to desetitisíce za měsíc.
Takže romové opravdu nemusí zkoušet invalidní důchod., když se o ně takto stará stát.

reagovat 12.2.2018 18:06 - hele

Tady v Chomutově mají mimo...

s tím taxíkem totálně lžeš nebo věříš mýtům šířeným po netu.

reagovat 12.2.2018 18:09 - Jenomže

Tady v Chomutově mají mimo...

ty věříš tomu,že ty cikány nechají na dávkách celý život? Jasně,oni mají problém sehnat třeba práci,mají to horší než my,přesto,pokud jim je stále práce nabídnuta,tak jednou najdou. Nebo pak veřejno prospěšné práce-kdo je dlouhodobě nezaměstnaný.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *