Jak na invalidní důchod

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.3.2004 10:43 - elis

Hledám typy, jak dosáhnout invalidního důchodu. Kdo poradí rychlou a účinnou metodu???

reagovat 16.3.2004 15:29 - webmaster

Předmět: Dotaz Autor: Eva Víšková Datum: 18.9. 2002 12:45:29

V roce 1995 mne doktoři našli zhoubný nádor v oku, po všití zářiče do oka do dnešního dne je prominence tumoru stabilizována na 0,5 mm. Od teto operace jsem na levém oku prodělala, 2x vitrektomii a operaci šedého zákalu. Na oko vidím velmi slabě. Navíc od roku 1995 jsem každý rok prodělala nějakou operaci mimo op. očí. V roce 95 to bylo ještě odstranění uzlin z karotického trugoma, dále operace křečových žil a letos pr. toratokomie a extirpace tu z mediastina(neurinom).Zajímalo by mě zda-li bych neměla nárok na částečný invalidní důchod. Jak postupovat? Děkuji
Předmět: Dotaz Autor: Doktorka Datum: 18.9. 2002 17:21:47

Na stránkách http://www.mesec.cz/?oblast=47 naleznete podrobně vše, co se týká důchodového zabezpečení, včetne částečného invalidního důchodu.

reagovat 16.3.2004 15:54 - blaha

nech si zprerazet vsechny hnaty.......

reagovat 9.6.2004 18:23 - Eva

Vyměním neschopnost samostatné chůze, lordozu páteře, dětskou mozkovou obrnu, nedostatečně fungující lymfatický systém a mnoho dalších problémů - z nichž mám přiznaný plný invalidní důchod (6.200,-) za zdravé nohy, abych mohla svobodně běhat kamkoli a ještě zájemci připlatím z platu, který si budu moci jako zdravá normálně vydělávat.

reagovat 12.6.2004 16:40 - LKT

Milá Evo, oni by taky rádi pracovali a vydělávali, kdyby neměli zdravotní potíže. Byla jsem dlouhodobě nemocná bez nároku na ID, měla jsem velké bolesti, každodenní vstávání a stresy v práci mě ještě víc ničily, a ještě jsem měla problémy s kolegyněmi, protože v mém stavu jsem prostě nezvládala - ani práci, ani komunikaci. Tak jsem se ještě stala předmětem mobbingu ( psychoteror v práci).To mi na zdraví, štěstí a sebevědomí nepřidalo. Po návratu z práce jsem padla do postele, nebyla jsem ani schopna připravit něco k jídlu, odpoledne a večery jsem se potácela v jakémsi polospánku, který mě vůbec neosvěžil, spíš ještě vyčerpal, v noci jsem taky "spala" všelijak a ráno zase znovu každodenní utrpení.
Není divu, že jsem v tom období uvažovala o ID, protože v takovém vypětí jsem opravdu žít nemohla a přála jsem si aspoň část dne prožívat normálně. Že je ID nízký mi bylo úplně fuk, protože mi šlo o přežití. Nevím, jak by to dopadlo a jestli bych něčeho dosáhla, protože i když mám v kartě uvedeno plno nemocí včetně onkologické diagnózy, navenek nemocná nevypadám a nějaká komise může těžko pochopit, kolik bolesti a utrpení v každodenním životě je za těmi nemocemi uvedenými na papíře skryto.
Naštěstí se mi podařilo najít schopného lékaře, který mi nasadil účinnou léčbu. Vrátila se mi energie a od toho dne zvládám všechno bez problémů. Kolegyně si už na mě nedovolují, protože cítí, že jsem schopna se bránit. Takže moje uvažování o ID se stalo v nové situaci bezpředmětným, ale na tu hrůzu asi nikdy už nezapomenu. Když si představím, že bych se s takovými stavy vláčela denně do 65 let, nebo jak je teď věk odchodu do důchodu.
Tak se nedivte. Zdravý člověk plný energie o ID jistě neuvažuje, radši si chce vydělat, ale nemocný a zesláblý hledá nějakou úlevu.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.5.2017 16:38 - Iveta

A vy si myslíte, že když...

Někdo asi ne!!!!!! Je to nemoc jako každá jiná a nepřála bych Vám ji zažít! A nebo spíš ano , abyste věděl , co píšete za bludy! Jste jen neinformovaný....... doplňte si sám!

reagovat 27.5.2017 18:24 - Steve

Romům už ID nedávají....

Romům se dávají jiné sociální dávky, invalidní to fakt není.

reagovat 18.6.2017 13:28 - Džejn

Ahoj, máte někdo zkušenost s komisí posudkářů v Brně? Nebo s nějakým konkrétním dr. na posudkovém?

reagovat 6.10.2017 16:47 - Jarda

http://zdravi.doktorka.cz/invalidni-duchod-v-kostce/

reagovat 6.10.2017 22:01 - Marek

Romům se dávají jiné...

Invalidní důchody mají hodně. Ale už to pro ně není zas až tak atraktivní. V současnosti berou už dost atraktivní královské dávky, takže jim už ani nestojí za to hrát to na invalidní důchod.
V této oblasti jim hodně radí "Člověk v tísni" , kterážto organizace jim dává dost obsáhlé školení a poradenství, na co všechno mají nárok a dost jim v tomto radí.
Takže se nemůžeme potom divit, že se jim nevyplatí zkoušet třeba pracovat.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *