Jak detekovat lži zkušených lhářů? - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.1.2004 13:20 - lojza

Velice trefná příhoda k tomuto článku je např. v jednom vydání edice "krimi-signál" číslo 1/2000 s názvem " Trpělivost tělesného strážce" , příhoda " Lidé se nemění " na straně 54 . Dá se sehnat v antikvariátu .

Jinak lži vychází i z úst politiků , herců , zpěváků , lékařů atd.
Když např. politici říkají , že se budem mít líp , jen je třeba ještě určitou dobu ( =několik let, několik může znamenat 4 nebo taky 20 , je to neurčitá číslovka) nutno vydržet s nižšími platy, tak je to lež .
Nikdo na světě , snad až na několik málo jasnovidců , neví , co bude .
Stejně tak to může dopadnout velice šppatně, a cise že budem jíst kočky jak na kubě a topit parketama jak cigáni .
Pro příklad : na světě je přes 200000 tun vyhořelého jaderného paliva , a nikdo zatím neví co s ním , ale už ted je jasné , že jeho skladování bude velice drahé .Kdo může s jistotou říct , že pomůže věda a technika?Nikdo , většinou doufáme , snad pomůže...

Další potíž: globální oteplování s pravděpodobným nássledkem záplav , povodní ( to sme v posledních letech i v ČR zažili , nic příjemnýho ).
Způsobujem ho všichni , už tím , že kácíme lesy a jezdíme v autech až příliš .

Další potíž : epidemie . Doufáme v lékařskou vědu , že zase najde nějaký nový antibiotika , a že SARS apod. se nebude opakovat , a to nezačínám ani psát o AIDS .

Další potíž : zemětřesení : naposledy v Iránu , desetitisíce mrtvých, předtím např. v HJaponsku v roce 1995 tuším v Kobe , 5000 mrtvých . Japonci sou high-tech a ani oni nedokážou zabránit .Ale četl jsem , že pravděpodobnost předpovědi se zvýší díky satelitům ze 2% na 40% , Ale 40% není 100% . Jnak v Iranu hl. město Teherán leží na 4 tektonických zlomech , má 12 milionů obyvatel a 70% domů prý nemá zabezpečení proti otřesům , to je informace z novin. Vážně uvažujou op tom , že ho budou stěhovat .

Další potíž : terorismus , nikdo neví s jistotou kam kdo dá bombu .

Tak by se dalo pokračovat .

OPRAVDU SE DÁ VĚŘIT POLITIKÚM , ŽE NÁM ZAJISTÍ LEPŠÍ BUDOUCNOST ?

existuje heslo " jednej lokálně , mysli globálně"(=přemýšlej , co tvé činění může způsobit nebo čemu přispívá)( a naopak jak globální činy ovlivňují tvůj život)

reagovat 14.4.2007 09:15 - jana

všechno je fajn, ale záleží li mi na člověku který je takovým lhářem - on sám nejednou lituje svého plácání - jak mu mohu pomoci - on sám to nedokáže.

reagovat 26.12.2008 19:27 - Ehmmm...

Velké části článku jsou jen okopírované z knihy. Trapné.

reagovat 26.12.2008 22:14 -

Detektor lzi je velmi nepresny-proto je porad Nic nez pravda pekna lez!!

reagovat 22.8.2012 00:39 - Martin

Ciao!

mám s lhaním docela dost zkušeností, vydělávám si tím peníze, a nejdůležitější je jedna věc - uvěřit tomu - jakmile tomu uvěříte, je téměř nemožné, že vás někdo odhalí. Dále je důležité připravovat si pro lhaní půdu už od prvních okamžiků - často přeskakujte mezi různými tématy, nikoho pak nepřekvapí, když to uděláte při lži.

A hlavně - mějte všeobecný přehled, to vám umožní lhát o čemkoliv, a kdekoliv.

A další bod - nekomplikujte to až moc, hrozí vám, že se v tom ztratíte. S tímto také souvisí další bod - nepřehánějte to, raději několik menších lží než něco velkého.

Dále - lžete více lidem, šeptanda je krásná, a u odhadem tak čtvrtého předání už lidé začnou věřit v to, že to je ověřená pravda. Když se to k nim obloukem donese od několika lidí, máte vítězství jisté.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 1.1.2018 10:42 - Max

Nebudu se tady dál...

Role nestranného pozorovatele jak dějů vnějších, tak vnitřních, je pro život nejlepší rolí. Ale je to těžká role a vyžaduje výcvik.

reagovat 1.1.2018 11:00 - sdfg

No,tak já dnes celou dobu jezdil po hrázi své nové,nemohl jsem se toho nabažit.Mojí novou vyvolenou je traktor a hrází mám na mysli rybník.Chá chá,co jste mysleli...

reagovat 1.1.2018 11:10 - Waltr

U lži je to snadné, jen se otočí znaménko. Nejhorší je krmení polopravdami.

reagovat 1.1.2018 22:24 - erasonebezpecny

Sklon ke lhaní je ale...

Ještě i kvůli záchraně života.

reagovat 18.1.2018 10:33 - Lháři

Smysl pro detail je dán geneticky. Zatímco muž v pravěku myslel přímočaře na lov a boj, žena byla nucena v jeskyni zastat mnohem více činností zároveň. A protože byla i fyzicky slabší, musela zároveň častěji používat taktiku. Tedy klamání. Pradávná „dělba práce“ nás ovlivňuje dodnes. Muž třeba vidí dobře do dálky, soustředí se na jeden cíl, kdežto žena má lepší periferní vidění (při hledání bobulí musela „po očku“ sledovat i děti). Muži jsou obecně agresivnější a mají menší sebekontrolu i pud sebezáchovy. Ženy jsou naprogramované na ochranu rodu, umějí lépe vyjednávat, jsou diplomatičtější a při konfliktu častěji hledají dohodu. I z výše popsaných důvodů se traduje, že ženy mají na lhaní „radar“. Mají prostě vyvinutější cit pro gesta, která se nehodí k tónu hlasu. I proto se mužům doporučuje lhát spíše po telefonu. Ale ani to není snadné. Ženy pozorněji poslouchají a dokážou odlišit jiný tón hlasu, než na který jsou u muže zvyklé. Jejich lepší sluch přispívá k „ženské intuici“. Ženy mají navíc zpravidla i lepší paměť než muži, takže stačí maličká nesrovnalost v tvrzeních partnera a už jim zabliká v mozku kontrolka. Lepší paměť je samozřejmě výhodou i v momentě, kdy samy lžou, protože dělají méně chyb.
Ať tak či onak, pravdomluvný člověk neexistuje. A když už ano, tak je to psychopat. Člověk, který vůbec nelže, by totiž neměl fakticky používat ani prosociální lži, což ho okamžitě katapultuje do role společenského vyděděnce. „Většinou se jedná o lidi, kteří trpí nějakou psychickou poruchou a neumí v každodenním životě prosociální lži používat. Velmi rychle tak narazí. Nebo naopak jsou zase tací, kteří lžou úplně pořád a jiný typ komunikace neznají a nepoužívají. Těm už ale říkáme patologičtí lháři,“ vysvětluje Lenka Mynaříková.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *