Jak detekovat lži zkušených lhářů? - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.1.2004 13:20 - lojza

Velice trefná příhoda k tomuto článku je např. v jednom vydání edice "krimi-signál" číslo 1/2000 s názvem " Trpělivost tělesného strážce" , příhoda " Lidé se nemění " na straně 54 . Dá se sehnat v antikvariátu .

Jinak lži vychází i z úst politiků , herců , zpěváků , lékařů atd.
Když např. politici říkají , že se budem mít líp , jen je třeba ještě určitou dobu ( =několik let, několik může znamenat 4 nebo taky 20 , je to neurčitá číslovka) nutno vydržet s nižšími platy, tak je to lež .
Nikdo na světě , snad až na několik málo jasnovidců , neví , co bude .
Stejně tak to může dopadnout velice šppatně, a cise že budem jíst kočky jak na kubě a topit parketama jak cigáni .
Pro příklad : na světě je přes 200000 tun vyhořelého jaderného paliva , a nikdo zatím neví co s ním , ale už ted je jasné , že jeho skladování bude velice drahé .Kdo může s jistotou říct , že pomůže věda a technika?Nikdo , většinou doufáme , snad pomůže...

Další potíž: globální oteplování s pravděpodobným nássledkem záplav , povodní ( to sme v posledních letech i v ČR zažili , nic příjemnýho ).
Způsobujem ho všichni , už tím , že kácíme lesy a jezdíme v autech až příliš .

Další potíž : epidemie . Doufáme v lékařskou vědu , že zase najde nějaký nový antibiotika , a že SARS apod. se nebude opakovat , a to nezačínám ani psát o AIDS .

Další potíž : zemětřesení : naposledy v Iránu , desetitisíce mrtvých, předtím např. v HJaponsku v roce 1995 tuším v Kobe , 5000 mrtvých . Japonci sou high-tech a ani oni nedokážou zabránit .Ale četl jsem , že pravděpodobnost předpovědi se zvýší díky satelitům ze 2% na 40% , Ale 40% není 100% . Jnak v Iranu hl. město Teherán leží na 4 tektonických zlomech , má 12 milionů obyvatel a 70% domů prý nemá zabezpečení proti otřesům , to je informace z novin. Vážně uvažujou op tom , že ho budou stěhovat .

Další potíž : terorismus , nikdo neví s jistotou kam kdo dá bombu .

Tak by se dalo pokračovat .

OPRAVDU SE DÁ VĚŘIT POLITIKÚM , ŽE NÁM ZAJISTÍ LEPŠÍ BUDOUCNOST ?

existuje heslo " jednej lokálně , mysli globálně"(=přemýšlej , co tvé činění může způsobit nebo čemu přispívá)( a naopak jak globální činy ovlivňují tvůj život)

reagovat 14.4.2007 09:15 - jana

všechno je fajn, ale záleží li mi na člověku který je takovým lhářem - on sám nejednou lituje svého plácání - jak mu mohu pomoci - on sám to nedokáže.

reagovat 26.12.2008 19:27 - Ehmmm...

Velké části článku jsou jen okopírované z knihy. Trapné.

reagovat 26.12.2008 22:14 -

Detektor lzi je velmi nepresny-proto je porad Nic nez pravda pekna lez!!

reagovat 22.8.2012 00:39 - Martin

Ciao!

mám s lhaním docela dost zkušeností, vydělávám si tím peníze, a nejdůležitější je jedna věc - uvěřit tomu - jakmile tomu uvěříte, je téměř nemožné, že vás někdo odhalí. Dále je důležité připravovat si pro lhaní půdu už od prvních okamžiků - často přeskakujte mezi různými tématy, nikoho pak nepřekvapí, když to uděláte při lži.

A hlavně - mějte všeobecný přehled, to vám umožní lhát o čemkoliv, a kdekoliv.

A další bod - nekomplikujte to až moc, hrozí vám, že se v tom ztratíte. S tímto také souvisí další bod - nepřehánějte to, raději několik menších lží než něco velkého.

Dále - lžete více lidem, šeptanda je krásná, a u odhadem tak čtvrtého předání už lidé začnou věřit v to, že to je ověřená pravda. Když se to k nim obloukem donese od několika lidí, máte vítězství jisté.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 9.6.2018 02:00 - Zaverem

Nehodnot, pokud jsi neprožil. Prý ten kdo prezil smrt,už nikdy nebude takový jaky byl předtím. .....
Nejspíš ano..

reagovat 9.6.2018 02:05 - A

Opravdu ...Netušil jsem,že ten vzdělaný Pan je ve Vaši blízkosti.
Děkuji za přesnost. ...

reagovat 9.6.2018 13:30 - No

Po tom všem ja ,na rozdil od minulosti,potřebují mnohem více problémům porozumet a pochopit to co dělám ,proc to dělám atp. Tam kde rozumove nestačím nemam ani co dělat. To by skutečné mohlo vést podobnym geneticky podmíněnym nemocem.
A vzhledem.ke svému věku ,zájmům a zkušenostem vlástím a zkušenostem z okolí, me rodiny atp.si raději opravdu ,ale opravdu čtu pěknou knížku.
Budovatelum zdar a silu.....Já už ji tolik nemam....


reagovat 9.6.2018 13:35 - A

Jak říka jeden nás věhlasný psychiatr...pokud jsi chodil po prováze ve výsce a spadnes ,pak už tam podruhe nelez,zvlast kdyz to sám vůbec ;ale vůbec nepotřebuješ. ..

reagovat 9.6.2018 14:23 - A ženy

Jak říkal jeden muj učitel. ....S divku je to podobne jako s cívkou, nejdřív napětí a pak proud. Elektrikáři pochopi,jde o pomůcku. jak si lepe zapamatovat vektorové poměry na cívce,kde napětí předbíhá proud .
No a dnes se na me Hezký usmívala jedna Číňanka
Dekuji. ..

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *