Jak čelit své duchovní krizi - koment??e

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.3.2012 12:45 - jan

A kde je čas na chození do práce a vydělávání grošů?

reagovat 8.3.2012 12:56 - Šárí

Ale ono to není zas tak časově náročné. A především, nakonec jsme k některým těmto praktikám víceméně donuceni, protože jinak se to nedá přežít...

reagovat 8.3.2012 13:47 - 8.3.

A prožil někdo duchovní krizi?

reagovat 9.3.2012 10:35 - Šárí

Já ji prožívám. Právě procházím fází velmi silného strachu a skutečně mi nezbývá nic jiného, než si ten čas na různé techniky zvládání strachu udělat. Stejně jako zlomená noha se prostě musí zafixovat, aby srostla, tak strach se musí nějak zpracovat, jinak by to bylo na mašli.

reagovat 9.3.2012 12:12 - Adela

Já ji prožívám. Právě...

Jaký strach způsobit tvou duševní krizi, Šárí?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.4.2012 12:59 - Gerta

No, nevím, kde je pravda....

Souhlasím naprosto s Tlučhubou.
To, co píše Irena, byť v dobré vůli,
je určeno pro slabší jedince, kteří se dají lehčeji manipulovat jinými nebo jejich myšlenkami. Násilím do sebe pumpovat optimismus je podle mne k ničemu, ani to vlastně nelze!

reagovat 21.4.2012 18:54 - Tlučhuba

Souhlasím naprosto s...

Přesně tak. Nehledě na to, že pokud chci někdy, tu a tam, probrat něco s nějakým přítelem, tak to nikdy nejdu řešit a tím, kdo je optimista. Pesimista mi vždy podal podtstně lepší argumenty, propracované a když už takový člověk řekl ano, tohle bych udělal, tak jsem si mohl být jist, že na tom něco bylo. Stejně tak chodí za mnou spousta kamarádů, když potřebují s něčím píchnout. Tedy poradit, protože vědí, stejně dobře, jako já, že rady od optimisty je mohou zcela zruinovat. Tak skončil třeba jeden můj kolega, který si zašel na radu za dobře naladěným finančním poradcem, absolutním optimistou, který mu poradil, že má investovat do investičního zlata, protože jeho cena vyrostla za pár let na šestinásobek a jen za poslední půlrok o 30%. Tak nakoupil zlata nevím kolik a když potřeboval prachy, tak byl v čudu, páč cena zlata je jen chiméra, protože v době, když stojí hodně, ho nikdo nekoupí. Já jsem, v tomto punktu, pesimista a investiční zlato bych nikdy nekoupil. To je jen jeden příklad. Ten poradce to obkecával hodinu, až ho ukecal.

reagovat 21.4.2012 20:49 - Irena

Ale lidé, vy mi nerozumíte nebo nechcete rozumět. Já přece nenabádám k optimistické naivitě a k tomu, abyste všude viděli růžové obláčky, kočičky s mašličkama nebo fakt, že všude kolem nás jsou ti nejhodnější lidičkové. To vůbec ne. Pokud mluvím o pozitivitě, je to myšleno ve vztahu sám k sobě. Samozřejmě z toho pak bude vycházet i optimističtější naladění vůči okolí. Základem je mít rád sám sebe a k tomu člověk dojde tehdy, když si uvědomí pozitiva ve svém životě. Nakonec Tlučhubo, ty jsi toho krásným příkladem a vlastně to děláš nevědomky. To že jsi cholerik, který koexistuje se svým negativismem se vůbec nevylučuje se spokojeností se sebou samým. Určitě napíšeš jak to není pravda atd. Ale podívej, co jsi tady o sobě napsal.
-miluji čaje vysoké kvality
-mám kávovar a dělám kávu pro přátele
-mám hodně peněz
-mám manželku co vyrábí keramiku atd.
Prostě si ve svém životě našel věci, které rád děláš a jsi na ně hrdý a dává ti to energii jít dál. A o tom mluvím celou dobu. člověk se musí přenést přes to, co je v životě špatně a to špatně mají všichni i optimisti, a naopak musí začít vidět ty věci kladné.
A jak píšeš o obchodním jednání s optimistou, kterej prodává zlato tak to je úplně o něčem jiném. Jde o falešný opimismus s cílem prosadit svou bez ohledu na zájem klienta. Lze to lehce prokouknout nezávisle na mentálním rozložení.
Takže se mějte rádi, hlavně sami sebe.
A pijte k tomu kvalitní čaje jako Tlučhuba :-)

reagovat 24.4.2012 10:39 - Ireno,

máš pravdu. Ale ne vždy tomu tak bylo. Já vím, že jsou lidé, kteří potřebují ke svému životu spoustu různých rádobyodborníků s papírem, ale i skutečných odborníků, různých těch šarlatánů, předávajících takzvanou vesmírnou energii prostřednictvím televizního vysílání a podobně. Taky naprosto chápu, že jsou v životě situace, kdy člověk opravdu potřebuje pomoc druhých, a taky vím, že mnohdy člověku uleví i naprosto nesmyslná věc, třeba milosrdná lež. A už vůbec nevylučuji, že se, do podobné situace, můžu dostat já, stejně, jako kdokoli jiný. Ale to mluvíme o skutečných životních problémech. Ne o kdejaké "blbé náladě", která trvá dýl, než den. Člověk ani nemusí mít nějaké hodně vyhraněné koníčky, aby se na další den těšil, nemusí mít ani přátelé, když na to příjde. Problém dnesška je, že se lidé nedokáží radovat z každodenních drobností. Mám dojem, že dnes, aby mnozí byli spokojeni, potřebují všechno agrómnoje, balšoje, konto, množství kamarádů, co možná nejdražší vybavení domácnosti, třikrát ročně dovolenou v cizině, pokud možno. Já takových lidí znám opravdu hodně, osobně, protože se mezi lidma furt pohybuju. Každý má, takzvané deprese, z něčeho jiného. Jeden, že má málo peněz. Druhý, že má hodně peněz. Další, že kolega má hezčí manželku. Ještě další, že to či ono. Ale, upřímně řečeno, tohle jsou úplné prkotiny. Opravdový problém nastane, když člověk takzvaně vyhoří. A je docela možné, že to bude problém některých lidí z této diskuse. Ztráty životních jistot. Ale ne materiálních, to ne. A neschopnost najít si za ně adekvátní náhradu. Pokud někomu pomůže psycholog, je to v pořádku. Já proti tomu nemám nic. Ale jakmile si někdo udělá z návštěv psychologa životní krédo, tak je ztracen. Všechno plyne přirozeně. Krize se střídají s euforiemi. Je to přirozené a tak je to třeba brát. Ale domnívat se, že euforie trvá navěky, je opravdu naivní. Někde jsem četl, že život se skládá z vypjatých situací, trvajících pár minut. A největší problém je přežít dobu mezi nimi.

reagovat 24.4.2012 10:54 - Šárí

Předchozí příspěvek, ať už ho psal kdokoliv, je opět mimo téma diskuse.

Možná by se jeho autor měl seznámit s tím, o co se tu vlastně jedná:
http://www.stinstromu.net/krize/johanova.pdf

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *