Jak často katolici chodite ke zpovědi?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.4.2009 21:42 - bara

jak často chodíte katolici ke zpovědi ???

reagovat 3.4.2009 23:43 - jarka

já se snažím každé 2 měs. někdo chodí jen na velikonoce a vánoce .mě to takto vyhovuje.

reagovat 4.4.2009 23:48 - b

jak je to možné .

reagovat 5.4.2009 16:17 -

často

reagovat 5.4.2009 17:30 - P

Ja nemám to?ko hriechov, aby som s nimi musel k farárovi aby ma od nich odbremenil. Snažím sa nerobiť žiadne a keď sa predsa len podarí - vysporiadam sa s nimi sám. Zdá sa mi vypočítavé a príliš zištné také chovanie - že akáko?vek sviňa človek sa vyspovedá a je mu odpustené. Tí najhorší ?udia sú v nede?u v kostole v prvej rade každú nede?u. K tomuto ma vedú skúsenosti za posledných 50 rokov. Každý človek by sa mal v živote chovať tak, aby nepotreboval nikomu sa spovedať.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.6.2012 07:29 - Míla

já jsem byla naposledy ...

mnělo by se chodit každý měsíc ale já chodím jen na vánoce a velikonoce,nehřeším tolik.

reagovat 8.6.2012 08:32 - ...

mnělo by se chodit každý...

Ke zpovědi nechodím, nemám potřebu se svěřovat jinému člověku, byť o sobě prohlašuje, že prostředníkem mezi mnou a Bohem.

reagovat 8.6.2012 10:38 - Petr

nemyslim,ze jde o pokrytectvi-teda je to o lidech...Kdyz jsou sourozenci,tak treba jeden prijde za rodici,pretvaruje se,je myly,naoko se omlova jen aby mu ,,pustily,,nejake penize cidedictvi,druhy sourozenec je ma uprimne rad,dela treba vic chyb- bavi ho zivot,uziva si ho,ale vuci rodicum citi uprimne previneni a litost. No krome rodicu mu to snad nikto neveri... Tak je to nekdy mozna s nami. o nekomsi myslime,ze se pretvaruje,pujde,olituje a hresi dal, a pritom je ta jeho litost mozna uprimnejsi,nez nekoho,kdo kazdy mesic-dva prijde a vyjmenuje prohresky,naoko pred jinyma je snazivy,no pridom dava skryte podpasovky kvuli sve kariere,uspechu,pohodli

reagovat 8.6.2012 11:11 - Standa

Za svůj relativně dlouhý život jsem se setkal se spoustou lidí. Možná je to jen moje osobní zkušenost, největší "kurvy"byli ti, co okázale dávali najevo své "katolictví".Podrazáci, zloději, falešní,hlavně, že každou neděli se chodili modlit do chrámu páně.Patrně ta jistota, že se vyzpovídají a bude jim odpuštěno v nich vyvolávala ten pocit "beztrestnosti".Naopak, ti, co věřili pouze sami sobě byli rovní a bylo na ně spolehnutí.
Moje náznaky víry skončily ve třetí třídě, kdy v hodině náboženství, po otázce, zda se do nebe dostanou také staří Egypťané, jsem dostal od pátera Zmeškala takovou facku, že jsem týden pořádně neslyšel.Od té doby, pokaždé, když vidím "kolárek", zvedá se mně žaludek.

reagovat 8.6.2012 11:22 - smdm

Za svůj relativně dlouhý...

Souhlasím naprosto s Tvými slovy. Ty nejen tetky, které se v neděli vyzpovídají a celý týden hřeší přímo nesnáším. Za svůj dá se říct už delší život, jsem jich poznala spoustu. Nemám ráda církve. Faleš, zlo, mamon.
I moje máma říkavala, že Ti co líbají Ježíšovi nohy jsou nejhorší.
Svou víru si máme uschovávat ve svém srdci.
A když už jsme věřící, máme být ve spojení jen s ním. Protože jsme si ho vybrali. A neměl by nám do tohoto nikdo tzn. kecat.:-)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *