Jak často chodíte ven a kam?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.10.2015 12:08 - Jitka

Založila jsem toto téma, protože se mi zdá, že lidé chodí čím dál tím míń ven. Žiji v malém městě a když jdu na procházku do přírody sama, s dětmi či vytáhnu kamarádku, tak velmi málo na někoho narazím - max. tak na někoho, kdo jde vyvenčit psa. Též mne zaráží, když jedu někam autem, že většinu kromě měst nevidím nikde žádné lidi. Zajímalo by mne, jak to vy vnímáte a zda chodíte pravidelně na procházky někam do přírody nebo jste pouze doma, popř. na zahradě u baráku.

reagovat 24.10.2015 16:55 - R.

Jity máš asi pravdu, v poslední době se prudce rozvíjí obchodová turistika, kdy rodina dopoledne v hypergigamarketu nakoupí, v poledne poobědvá, odpoledne shlédne přehlídku a vyráží domů! Je to pohodlné (stejně jako my všichni) a na jednom místě!
Já rád poletuju v přírodě, po památkách, v létě u vody atd., takže jsem vlastně rád, že to lidi takhle mají a je jich většinou (nepočítaje profláknutá místa) všude málo!

reagovat 24.10.2015 17:08 - M.

Dnes jsme si vyrazili údolím Doubravy a bylo tam lidí jako máku.
Jinak chodím každý den 40 minut kolem řeky do práce - mimo víkendů, to razíme na výlety. Ale když někdo z vesnice rád jede o víkendu do města nakupovat, proč ne. Venku jsou celé odpoledne, aspoň ty, co znám.

reagovat 24.10.2015 17:32 - Nika

Já žiju na vesnici a venku bývají maminky na mateřské nebo důchodci se psy. V létě je občas vidět omladinu. Není se moc co divit, že lidi nejsou venku, protože většina dojíždí za prací a když se vrátí, tak mají dost, maximálně něco udělají na zahradě, ale tu se též všichni snaží mít co nejvíc vydlážděnou a bez práce.

reagovat 24.10.2015 18:57 - H

Já žiji také na vesnici, ale u nás důchodci ven vůbec nechodí. Jsem po nemoci doma delší čas a chodím venku sama. Jen ti hodně mladí chodí se psy, nebo běhají-to já také:-) Ostatní dělají na zahradách, ale jinak tam posedávají. Prostě lidi sedí stále doma a nebo na zahradě. Staří na nákup, pokecat a domů. Přitom si stěžují, jak jsou sami. To mně fakt štve. Když jsem se před lety nastěhovala snažila jsem se to změnit. I na obecním úřadu jsem byla, aby udělali večery společné, nebo výlety. Jenže nic, lidi jen naříkají a i ten kousek na nákup jedou autem. Já denně ujdu několik kilometrů, ted je moc práce. Jinak chodím 10-12 kiláků každý den. Samozřejmě do lesa, přírody atp. Ale tahám sebou psa, protože sama se teda bojím.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.10.2015 15:44 - Péťa

Tak já jsem vášnivý pejskař a taky cyklista takže jsem venku velice často.Jsem z malé vesnice a je fakt,že venku kromě sebe vídám lidí dost málo.Všichni jsou doma nebo nakupují.

reagovat 25.10.2015 18:50 - Jitka

Nejhorší mi přijde, že člověk venku nevidí děti a to ani na vsi, tam možná jeětě méně než ve městě. Ve městě vídám omladinu posedávat v parku nebo chodit po městě, ale na vesnicích je dle mého šíleně pusto. Když si vzpomenu na svoje dětství na sídlišti, kde nás byla venku nesutále smečka a zažívaly jsme plno legrace. Kdzž bylo škaredé počasí, tak jsme byli v paneláku na chodbě nebo seděli na topení ve sklepech, ale furt jsme byly někde s partou.

reagovat 25.10.2015 18:54 - Honza

Já chodím každý den ven....

Taky jsme měli ve vesnici takového turistu, no jednou na puťáku z hospody umrznul, tak pozor na to :) Jinak já jezdím na moterce po krásných místech Česka. No a na těch místech se vždycky trošku projdu. Nemám zas tak moc volného času.

reagovat 25.10.2015 20:31 - Ivan

Chodím se psy, nebo cvičit do lesa, parku. Je to podle času. Jen je třeba do přírody chodit co nejvíce. Lidé často tráví volný čas nesmyslnými aktivitami, a pak se diví jak na tom jsou... Příroda je opravdu mocná čarodějka :-) pokud si v ní pocvicite taichi, chikungu, jógu, nebo aspoň projdete, je to to pravé.

reagovat 25.10.2015 20:45 - Nóó nevím

Chodím se psy, nebo cvičit...

kamarádka cvičí taichi a stal se z ní magor.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *