Jak by bylo na světě krásně

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.9.2009 01:36 - margi

Největší bolest je svod,kterým nás láká svět.Kdežto od státu obdržíme jen našich děravých bot a jen samých běd...

reagovat 24.9.2009 17:21 - přerostlá holka

ano Margi - je moc krásných věcí na světě přírodou počínaje a láskou a opravdovým přátestvím konče, což jsou nevyčíslitelné morální hodnoty a všechno to s prominutím przní pár blbů u vesla, špinavá politika, korupce, lidská hamižnost, bezohlednost, sobectví a bezpáteřnost.
Nebo možná sami lidé, kteří vymysleli daně, lejstra, formuláře, postupy, jak jednoduché věci dělat složitě, dopustili zabíjení, války, terorismus.
Nejsem nijak v pohodě při představě, do čeho vyrůstají moje děti, na jaký svět jsem je přivedla.
A přitom na začátku bylo všechno jednoduché-žít ve svornosti, lásce, pracovat. Je to tak nemožné? Je. Myslím, že žádný tvor na světě nedokáže tak spolehlivě podělat tolik věcí jako člověk.

reagovat 24.9.2009 19:15 - Předseda

...má pravdu,přerostlá holka..

reagovat 24.9.2009 19:32 - Hrabal

Jak by tady bylo krásně, kdybych tady nebyl já!

reagovat 24.9.2009 20:19 - přerostlá holka

Hrabale-určitě to tak není. To je jen tůj subjektivní pocit. Ber to tak, že určitě jsou lidé, kteří jsou rádi, že tu jsi. Máš svou cenu, svůj úkol tady, svůj život i svoje poslání.
Tu větu, kterou jsi napsal by mohlo dost lidí napsat a byla by to svatá pravda - jenže jsou to právě ti, kteří si myslí, jak nepostradatelní jsou a jak by moc lidstvo jejich ztrátou utrpělo. Často se velmi mýlí. A naopak lidé, kteří o sobě pochybují, jsou ve své podstatě velmi cenní jedinci. To je moje zkušenost.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.5.2010 11:22 - Bára

Bylo by tu krásně, kdyby nebyla sobeckost, to je základ všeho zla světa. Podívejte se, kolik té sobeckosti je kolem vás, ve vás, není to jen oni, zlí politici, oni jsou přece také lidi, jako vaši kolegové, prodavačky, které denně potkáváte, úředníci, členové vaší rodiny. Jde o to zvyknout si, že hamižnost, protivnost, netolerantnost, aj. nejsou normální. Začněte u sebe, buďte milí, féroví, nesobečtí a když vás bude štvát protivná prodavačka, úředník, příbuzný, nenechte si to líbit a zeptejte se, co mají za problém a proč to dělají, že vám to vadí. Svět se nezmění sám, chce to začít u sebe a nebýt netečný k hnusnému chování.

reagovat 14.5.2010 14:26 - gabi

http://cz.iq-test.eu/#564735

reagovat 8.10.2015 21:47 - Mirka

jojo a bude hůř...

Krásně tady bylo a je... Otázka je, jestli tady krásně bude

reagovat 9.10.2015 11:09 - alien

Bylo by tu krásně, kdyby...

Život je krásnej, když člověk ví, čím se nemá lámat hlavu a na co se má vybodnout. = Nikdo by neměl ani jiný poučovat, jak se chovat (to je taky nekrásný jednání), může se akorát tak sám snažit chovat se podle svých ideálů, čímž případně může dávat příklad, ale hlavně by se neměl stresovat tím, že někdo to všechno vidí jinak a má třeba i potřebu jiným škodit. Jeho věc. Ale hlavně je věc každého, jak se k takovým lidem a k jejich chování postaví, jestli se nechá rozhodit a bude plakat nad stavem světa, nebo jestli se bude radši snažit být sám svým vlastním ideálem. Pochybuju, že všichni ti, co mluví o tom, jak by měl svět vypadat, je sám dokonalý.
Čili resumé: svět je krásný, pokud ho tak vnímáme a nenecháme se znechucovat zbytečnostma a okolím. Hamižnost, protivnost apod. ostatních lidí můžou být každýmu kdesi, ať se radši stará o svoje životní krásy, a bude mu mnohem líp.

reagovat 8.12.2015 23:44 - Logika

napovídá, že krásně by bylo bez politiků, zejména našich a v EU.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *