Já a nikdo jiný

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.1.2013 19:27 - EVi

Zdravím, mám takový problém s pojmenováním svého stavu. Hledal jsem všude a nic jsem nenašel.
Jsem mladý muž, který se nehlásí k žádné známé víře, ale ani nejsem ateista. Mezi mé záliby patří astronomie, filozofie, fyzika, matematika, seberealizace, meditace a jóga, posilovna a zdravá strava. O všech svých zájmech se snažím myslet, co nejvíce a probírat je do hloubky. Z toho vyplynulo, že jsem si vymyslel vlastní víru v něco, co bych tady popisoval hodně, ale opravdu hodně dlouho.
Ze všech informací, které mám v hlavě jsem začal brát úplně všehny lidi, jako stroje. Jako pohybující se kosti obalené svastvem, řízené mozkem a pocity, vyvolanými chemickými procesy v těle. Ztratil jsem zájem o lidi, kteří žijí stereotypem a patří do skupin ovcí bez názoru. Vůbec mě nezajímají jejich starosti a pocity. Jsem toho názoru, že je nejdůležitější pokusit se zjistit všechna tajemství vesmíru a života, pokusit se zdokonalit sám sebe jak po duševní tak po fyzické stránce. Všechno ostatní je pro mě odpad a mrhání času.
A teď k mému problému.
Jsem velmi arogantní, sobecký, neupřímný a falešný. Pomáhám druhým lidem, jen abych se cítil dobře. Přetvařuji se, aby mě druzí vyděli, jak já chci. Dokážu bezproblému lhát i vlastní matce. To vše bez vyčítek. Mně to nevadí a jsem s tím spokojený. Nedávno jsem tohle vše řekl dívce, ke které cítím něco víc a věřím, že ona ke mně taky cítila. Od té doby už spolu nejsme v kontaktu. Pochopil jsem, že mě po dlouhých letech přetvářky nechce takového znát. Nejhorší na tom je, že se to nesnažím nějak napravit, a to jen proto, abych nemusel měnit sám sebe.
Chci vědět, jestli existuje nějaké pojmenování tohoto vnímání sám sebe, jako špatného člověka, kterému se to líbí, a nechce s tím nic dělat ani v případě, že by měl zůstat úplně sám, protože vidí lidi, tak jak jsem je popsal na začátku.
Asi existuje... Hajzl. Ale já chci znát odborný název.

Pokud někdo odpoví, tak děkuji. Ikdyž z článku pochopíte, že mé "děkuji" neznamená vůbec nic, a ani já sám to tak necitím. Prostě v tom vidím povinnost...

reagovat 29.1.2013 10:28 - Jeanette

Nevím, jak se to nazývá, ale ohromilo mě, s jakou upřímností jsi o sobě napsal ta negativa, klobouk dolů. Já to mám podobné. Okolí a rodina mě považuje za hodnou, milou, ochotnou vždy pomoct, ale ve skutečnosti jsem úplně to samé.... :-(

reagovat 29.1.2013 20:07 - EVi

Nevím, jak se to nazývá,...

To není nic k obdivu. Osobně bych to už nikomu neřekl. Ne proto, že bych se bál odchodu mých přátel, ale proto, abych předešel šíření této pravdy. Z tvé reakce soudím, že to vidíš jako špatnou věc. Nebudu ti radit, jak se změnit. V mém příspěvku píšu, že se mi to líbí a je tomu opravdu tak. Považuji to za nejlepší věc, která mě potkala. Ne, že bych si to vybral podle nějaké špatné životní zkušenosti. To ne, ono si to vybralo mě. Jsem velký kariérista, nesnáším prohru, a jdu přes mrtvoly. V životě jsem od té doby nepoznal smůlu, všechno vyšlo nejlépe, jak jen mohlo. Proto ti radím, zůstaň taková jaká jsi. Nesnaš se změnit, všechno by se mohlo jen zhoršit, a pokud se dokážeš navenek tvářit, jak sama chceš, a nic tě nerozhodí, tak to ber jako pozitivum a dar.

reagovat 29.1.2013 21:37 - Martin

Nějak se mně nelíbí stav Tvých emocí. Píšeš, že jedině cítíš (cítil jsi) něco víc ke své dívce, ale jinak je to čistě rozumová úvaha. Celé to na mě působí studeným logickým kalkulem. Takže se obávám, zda se nejedná o HPO. Potom ovšem nemá smysl hovořit v termínech "dobrý" či "zlý", potom je na řadě léčba - anebo nic. A ještě dodám, že nevěřím tomu, že jsi opravdu spokojený. Pardon...

reagovat 29.1.2013 21:45 -

To není nic k obdivu....

Ty máš poruchu osobnosti........bud schizoidní, nebo lehkou formu autismu . kažopádně je to nějaká psychopatie, ale nech to tak být.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.1.2013 21:10 - Pokud

Já jen nechápu, co ostatní...

jdeš za svým ůspěchem, tak se sakra musíš umět a chtět v pravidlech tohohle světa pohybovat. Nebo mluvíš jen o úspěchu duchovním?

reagovat 30.1.2013 21:12 - Martin

EVi: přečti si důkladně svůj první příspěvek. Začínáš si sám sobě celkem zajímavě odporovat!

reagovat 10.3.2016 08:27 - Jorka

Zdravím, mám takový...

Evi,
myslím si, že jsi dost hloupý. (Tvé IQ bude pravděpodobně pouze lehce nadprůměrné nebo jen průměrné). Také jsem koukal, že jsi napsal "vyděl". Nemyslím si že jsi udělal překlep, protože tam máš i jiné hrubky.

reagovat 10.3.2016 09:12 - Rony

Já myslím, že jsi sociopat, i když některé tvé myšlenky jsou zajímavé. Něco o tom vím, můj syn je také sociopat a je moc těžké s ním vyjít. Dlouho mě to trápilo, že je takový, ale už to beru jako fakt, s kterým se prostě nedá nic dělat. Jinak je to velice vzdělaný muž, ale citová stránka jakoby u něj vůbec neexistovala.

reagovat 10.3.2016 10:20 - Poradím ti

jak můžeš vědět o lidech že jsou to ovce bez názoru, ty ta dobře aždého nemůžeš znát, tento výraz ovce používají právě dost často chudáci ducha, to by sedalo říct o tobě že jsi padlej na makovici a máš to v hlavě vybrakovaný, podle toho co píšeš jsi určitě hrozný lidský zmetek, že bys byl jiný než ovce to se také nedá říct, musíš srát, utírat si zadek, smrdíš, meješ se jako ostatní, žereš a prostě jsi jen ovce která si stojí se svým rozumem trochu jinak, odborné pojmenování tvého problému jistě lékaři budou znát, ale to tvoji vymatlanou hlavu vůbec nenapraví. měj se jsi mě hnusnej jako psí extrement

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *