Irigoskopie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.3.2001 13:43 - Markéta

Prosila bych nějaké informace o tomto vyšetření a o vaše zkušenosti s tímto vyšetřením. Je toto vyšetření bolestivé? Jak dlouho trvá a vůbec co toto všechno obnáší.
Moc děkuji

reagovat 16.7.2001 01:03 - Doktorka

Bolestivost či nepříjemné pocity souvisí s celkovou citlivostí pacienta. Tato metoda je náročnější na čas, protože již dva dny před vašetřením musíte začít dodržovat bezezbytkovou idietu, bohatou na tekutiny a brát projímadla k dokonalému vyčištění střev. Před začátkem vyšetření se podávají spasmolytika, aby došlo k uvolnění tlustého střeva. Samotné vyšetření trvá též delší dobu protože se pořizují snímky v různých pozicích.

reagovat 16.1.2004 12:00 - Pepa

Na irrigografii jsem byl tento týden, vyšetření pro mě bylo, co se týká fyzického stavu, naprosto bezbolestné. Není čeho se obávat. Druhá věc je psychycká stránka, když vám takovéhle "citlivé" vyšetření dělá nepříjemná sestra a doktorka si přivede ještě praktikantku, tak to není nic moc. Ale jinak je to opravdu úplně bezbolestné. Pepa

reagovat 14.5.2004 21:31 - Jenda

Já mohu jen potvrdit co tam napsala doktorka. Spočívá to v tom že už ráno den před vyšetřením nesmíte nic jíst a v odpoledních hodinách dostanete na vypití 1 až 4 litry přípravku jménem Fortrans. Je to na vymytí střev tak aby v den vyšetření byla čistá.
V den vyšetření dostanete na vypití 1,5 litrů kontrasní látky a podstoupíte rentgen který trvá 1 až 2 hodiny
Toto vyšetření které jsem tu popisoval podstoupím 3. a 4.června 2004 ve Fakultní nemocnici MOTOL.
Kdo by měl na mě jakékoliv otázky zde je můj E-mail : jv79"seznam.cz

reagovat 15.5.2004 19:44 - Zdeněk

Nejsem si jist Jendo, jestli to co popisuješ je opravdu irigoskopie, jestli Ti spíš nedělají enteroklýzu. Při irigoskopii se nic nepije, ale kontrastní látku Ti napustí konečníkem do tlustého střeva jako při klystýru, jenom ne samozřejmě takové množství.
A ještě malá poznámka, v řadě nemocnic se s nějakými dvěma dny a bezezbytkovou potravou nepářou. Klidně Vám ještě v poledne dají nějaký oběd se zeleninkou ap, a ve 4 hodiny odpoledne přinesou projímadlo. Mám to z vlastní zkušenosti, kdy jsem se dokonce "chytil" se sestřičkou, která brala velmi osobně, že jsem si dovolil odmítnout oběd se slovy, že stejně to ze mě půjde odpoledne ven, že to ani jíst nebudu. A protože o nějaké empatii se u ní mluvit moc nedalo, debatu jsem ukončil poznámkou, že si to pití může vyzkoušet zaroveň se mnou, aby věděla jaké to je.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 29.5.2007 16:05 - Iva

Ja jsem na irigoskopii byla dnes a musim napsat, ze strach ktery jsem z toho mela byl zbytecny. Mnohem horsi byla priprava protoze vypit behem ctyr hodin 4 litry nechutneho roztoku jde fakt jen s velkym sebezaprenim.Samotne vysetreni nebylo nijak zvlast bolestive a pokud clovek dodrzi pripavu pred vysetrenim urcite tam zadna katastrofa nehrozi.

reagovat 27.10.2008 02:18 - ADAMA

Prosím, kde mohu koupit za rozumnou cenu irigátor, ale takový, co se jak z venku, tak zevnitř nafoukne balonek a tak není třeba něco zadržovat, protože tím nafouknutím se to zajistí samo. Děkuji za pomoc

reagovat 8.7.2009 14:52 - Linda

Nemela jsem,, na tuto stranku vubec chodit!!!!Byl tady prispevek od ZLEHO cloveka - prispevek uz neni???Psala,ze ma za sebou dva porody ,ale ze rtg.vysetreni tlusteho streva je neco priserneho!Mam za sebou tezky porod a tak si dovedete predstavit,co jsem prozivala noc pred vysetrenim.Bylo to zcela nebolestive!!!Navic

reagovat 8.7.2009 14:58 - Linda pokrac,

mi to provadely -skvela,lidska lekarka a se stejnymi vlastnostmi i jeji sestra.Trvalo to cca 15 minut.Vzala jsem si do auta pleny,protoze nekdo radil,ze se bude pak nenadale vymesovat.Nic se nestalo!!!!!NEBOJTE SE !!!!!!!!!

reagovat 8.7.2009 16:15 -

Já jsem absolvoval irikoskopii v nemocnici v Hořovicích a mám zážitek na celý život.Měl jsem při tom velké bolesti a to se ještě pod dohledem primáře učil mladý doktor a málem mě natrhl prdel. Stejně na nic nepřišli a bylo to uplně zbytečné.Byl jsem tam na uplně jiném vyšetření a tohle si mymysleli jenom jako doplnění a mám zato jenom k vůli tomu aby si to na mě mohl ten mladej skusit. Když jsem slezl ze stolu tak jsem měl sto chutí jim tam oboum rozbít držky! Asi by to zasloužili!! Protože jsem neabsolvoval krom jednoho klistýru žádnou přípravu tak stejně vyděli ,,HOVNO" a ještě na mě měli hubu.Dnes bych jim asi opravdu tu hubu rozbil!!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *