Irigografie-rtg. tlustého střeva

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.5.2007 08:36 - Dáša

Já jsem na irigografi byla a nikdy víc už bych na to nešla. Když mi do střeva napouštěli kontrastní látku, tak jsem cítila velký tlak a říkala jsem doktorovi, že tu bolest nevydržím. On ale na moje naříkání nereagoval a já se u toho podělala. Nedokážete si představit tu ostudu, byl jsem rudá jak rak. Pak jsem musel čekat na chodbě dvě hodiny, než mě na to vzali znovu. Na podruhé se to naštěstí podařilo, ale zase jsem musela vydržet ten hrozný tlak ve střevech, což opravdu neí nic příjemného. Nikdy víc !!! Zajímalo by mě, jestli u toho ostatní pacienti taky tak trpěli, nebo jestli byla chyba v doktorovi.

reagovat 24.5.2007 07:58 - Mirka

Tu irigoskopii mi ani nepřipomínej. Když mě doktorka poslala na rentgen tlustého střeva, ani zdaleka jsem netušila, jaké utrpení a psychické ponížení mě čeká. Ta hrůza se nedá ani slovy popsat.

reagovat 24.5.2007 11:04 - Pavel

Já to absolvoval za život třikrát, a bylo to celkem v pohodě. Střeva většinou bolí, když jsou něčím postižená (zánět a pod.), nebo zdeformovaná. Dříve se příprava před irigografií (irigoskopií) dělala několikanásobným výplachem střeva (klystýrem), což pomohlo střeva trochu uvolnit, takže napouštění kontrastní látkou bylo lehčí. Dnes se používá nějaké razantní projímadlo (Fortrans a pod.), což je to nejhorší, co jsem zažil. Střeva jsou po tom rozbolavělá. Milé dámy, když vás tohle zdeptalo, tak co až budete rodit?

reagovat 24.5.2007 13:14 - Mirka

Milý Pavle, já už mám za sebou dva porody a věř, že ani jeden z těch porodů nebyl zdaleka takové utrpení, jako ta prokletá irigografie.

reagovat 29.5.2007 10:40 - Jana

Irigo nic není.horší je kolonoskopie.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.1.2015 11:41 - ivana

Ahoj uz to mam za sebou , nic to neni jeste jsem se z doktorem tak zasmala ,ale celou noc jsem nespala po precteni tech kecu ze to je hruza,holky zbytecne stresujete lidi a take jsem si dnes rekla ,ze uz nikdy nebudu cist zadne diskuze.

reagovat 26.10.2015 12:38 - ala


Práve som sa vrátila z CT irigo vyšetrenia. Po prečítaní prispevkov na internete skoro som od strachu omdlela,keď som tam cestovala, ale
bolo to bezbolestné vyšetrenie a hocikedy ked bude treba si ho bez strachu zopakujem.

reagovat 26.10.2015 19:59 - Alena

Na irigografii jsem byla někdy v 70. letech a bylo to docela v pohodě. Obyčejný klystýr s kontrastní látkou. Před 2 lety jsem to absolvovala znovu a nestačila jsem se divit. Jenom trochu kontrastní látky a zbytek vzduch. Takle kombinace je šílená, chci si uprdnout a nevím, zda pojetí vzduch nebo baryum. A ty křeče u toho bych také nikomu nepřála.

reagovat 20.5.2016 11:41 - Mirka

Taky ja jsem byla vcera na irigografii,musim rict,ze to neni moc prijemne vysetreni,ale neniani moc bolestive,jen snadkdyz mi davali do strev vzduch,tak to trochu zabolelo,ale pani doktorka hned prestala,kdyz jsem ji to rekla.Pro mne byla mnohem horsi kolonoskopie,kde mi pro velkou bolest streo cele nevysetrilia proto jsm bylaodeslana na irigo.Na kolono mi zaroven odstranili 2 nezhoubne polypy a zbytek streva byl bez nalezu.Nebojte se vysetreni irigo,da se vydzet.

reagovat 24.1.2018 21:16 - Pavla

Zdravím, irigografie se nebojte. Po neskutečných mukách při kolonoskopii jsem měla z irigo strach, ale bylo to pohodové. Člověk se komplet svlekl, dostal anděla. V Budějovické nemocnici je hned vedle převlékací kabinky i záchod se sprchou, takže jsem pro jistotu před vyšetřením zaběhla na záchod. Do žíly napíchli něco, aby se střeva uvolnila, zavedli hadičku do konečníku (to zabolelo, ale spíš proto, že byl po přípravě rozbolavělý) a nafoukli v něm malý balonek, který ho uzavřel. Samotné napuštění tekutinou bylo hřejivé, ale skoro nepoznatelné, ani nafukování vzduchem jsem necítila a naštěstí nemuseli dofukovat. Pak snímek ze shora, na levém i pravém boku, na břiše (to se přiznám, že se se zaškrcenou rukou a balonkem v zadnici provádělo hůř, ale nebolelo to). Po snímkování mě poslali hned na záchod, takže žádné nehody se nekonaly. Poté stále v andělovi mi pan doktor (který se už na začátku ve dveřích představoval a vysvětloval, co nastane) ukazoval snímky a vysvětloval co a jak (že tam je prověšené střevo a pár uzlů navíc jsme tušili už po kolonoskopii). Po cca 5ti hodinách od vyšetření jsem měla na hodinku křeče v břiše, ale pro mě nic neobvyklého. Takže nejhorší byla jen příprava, kdy jak u Fortransu, tak u Picopredu zvracím a dokončit jí, je pro mne nadlidský úkon, ale ten strach ze špatné přípravy mi nedal to vzdát. Všem držím pěsti, ať je vše ok.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *