invalidní důchod odvolání?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.10.2011 13:05 - veronika

Dobrý den,obracím se na vás s prosbou o pomoc.
Manžel je v pracovním poměru a již rok marodí.Před rokem mu praskly dvě výdutě v mozku.Prodělal dvě operace a v hlavě má doživotně dvě svorky.Jako malý měl zánět mozkových blan a v pubertě těžkou aplastickou anémii-je po transplantaci kostní dřeně.Léčí se na vysoký tlak,na hlasivkách mu našli 7mm velký polyp,který se musí operativně odstranit,další operace ho čeká na kapilárách v rukou,brní ho ruce,bolí a ztrácí v nich cit.Na doporučení svého ošetřujícího lékaře si byl požádat o invalidní důchod u pana Švejnara v Českém Krumlově,z nepochopitelných důvodů mu ho dvakrát zamítl.A podpůrčí dobu mu prodloužil pouze do tohoto listopadu.
Prý má jít do práce.Ale jeho zdravotní a psychický stav mu neumožnuje zaměstnání najít.Má spoustu omezení,neumíme si představit,že by mu někdo práci nabídl,nehledně na to,že by to nezvládl.Odpracováno má bezmála 12 let,doma máme tři děti,manžel má pouze základní vzdělání.
Známe spoustu lidí,kteří na tom nejsou tak špatně jako manžel a invalidní důchod dostali.
Dostat ho měl i manžel,alespon podle jiných lékařů.Chceme se zeptat,co ted máme dělat.

reagovat 6.10.2011 18:18 - ?

a jiný doktor mu ho napsat nemůže? přeju, ať vše dobře dopadne a ať se vám daří co nejlépe

reagovat 13.10.2011 01:56 - joan

bezte na jinej
okrsek;a tomu blbovi
se tak vyhnete!

mohli jste na to snad prijit
sami

reagovat 13.10.2011 12:14 - Blanka

Veroniko,odvolejte se !! To snad není možné,co se u nás děje!! Nevím přesný postup,jak se odvolat,ale pokusím se to zjistit.
Je pravda,že sebrali důchod mladé paní,která prodělala závažnou formu rakoviny prsu.Zatím je,naštěstí,vyléčena,ale tohle onemocnění je "časovaná bomba".Měla by být spíš v klidu,maximálně dělat nějakou lehčí práci.Jsou to parchanti nejhoršího kalibru.Shodou okolností se to týká také Českého Krumlova.

reagovat 13.10.2011 12:22 - krystína

pokud Vám nepatří nedá Vám ho nikdy nikdo!!!Odvolání nepomůže v dnešní době více přihorší.Jde se do daleko většího nimrání co vám vůbec je.Pozor na to můžete dopadnout blbě.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.11.2017 01:34 - Jsi

Žádný takový formulář...

tu Steve nejaktivnější a nejchytřejší, tak nějaký vytvoř. Ty rozumíš všemu. Alespoň podle tvého psaní.

reagovat 24.11.2017 07:44 - Řešil

jsem sice něco jiného (PnP), ale z vlastní zkušenosti bych doporučil neimprovizovat. I s pomocí specialisty (někdo, kdo se vyzná ve správním řádu, nejlépe právník) je šance na úspěch velmi malá. Bez pomoci odborníka nulová.

reagovat 24.11.2017 08:40 - kahohad

Steve je tady takový mluvčí by se dalo říct, ty jeho skvělé rady typu, jako - "na, vem si lžíci ať se najíš", že Steve. :D, nebo "strč klíč do dveří, ať je odemkneš a vem za kliku, ať je otevřeš". Ale asi tomu rozumí, když ten formulář napsal blbě a nedali mu důchod, aby měl čas od rána do večera tady datlovat, chi chi chi.

reagovat 16.7.2018 12:48 - Lenka Machálková

Dobrý den, před vánocemi mi zjistili roztroušenou sklerozu. Na duchod nedosáhnu v procentech, práci dostanu jen na poloviční uvazek a ze socialky nedostanu žádný příspěvek. Máme dvě malé děti a už jsem psychycky na dně nevim na koho se mám obrátit. děkuji moc Lenka.

reagovat 16.7.2018 13:13 - Tak

Dobrý den, před vánocemi...

je to nastavené. Jestliže manžel vydělává dost, musí vás živit. Sčítají se výdělky všech, co jsou v domácnosti.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *