Intolerance na laktózu - nesnášenlivost mléčného cukru může způsobovat průjmy u dětí i dospělých - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.3.2008 10:22 - alibaba

Kravské mléko je určeno od přírody pouze telatům. Pasterizované kravské mléko škodí organismu, telata při používání pasterizovaného mléka po půl roce hynou. Pasterizované mléko a výrobky z něj jsou pouze obrovský byznys. na který doplácí lidé svým zdravím.

reagovat 6.3.2008 18:18 - baba

A už je to tu zase, tak sem uveď alepoň jeden seriosní zdroj, který by potvrdil tvé tvrzení o škodlivosti mléka.

reagovat 6.3.2008 18:43 - EVA

www.idnes.cz

Zdraví

Další články

Alternativní medicína

Mléko: spojenec, nebo nepřítel?

reagovat 6.3.2008 19:02 - EVA

Místo kravského mléka doma používáme mléka rostlinná, která si doma vařím. Vyzkoušeno mám sójové, ovesné, rýžové a fazolové:-).

Sójové (vařené 2x) nechávám zkysnout a používám ho při vaření místo zakysané smetany,není třeba zahušťovat. V uvařeném jídle je k nerozeznání od klasické smetany a řekla bych, že mnohem lepší a navíc bez cholesterolu. Fazolové mléka (to není vtip) jsem jednou nechala také zakysat a po několika dnech a vychlazení v lednici ztratilo fazolovou vůni a chutnalo jako podmáslí - fakt nekecám. Ale podařilo se mi to jenom jednou. Jen, co se oteplí, budu znovu experimentovat.

Tato mléka vařím v přístroji na výrobu rostlinného mléka, ale dá se i jednodušeji v obyčejném hrnci.

Jen se toho nebát!!!

reagovat 13.3.2008 21:45 - Martina

Mám dobrou zprávu pro všechny trpící nesnášenlivostí kravského mléka. Od 17. března 2008 má firma Biosféra v nabídce dlouho očekávanou novinku: přístroj na výrobu rostlinného mléka VEGANZA. Zakoupit jej můžete na www.biosfera.cz.


Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.1.2014 22:55 - Mag

Reakce na babu, projdi si nejprve znovu základní školu a pak tu vytváře iluze, jak se mají dojnice skvěle. Vychutnávej si dál mlíčko i s hnisem a krví od utrápené kravky ty...

reagovat 17.1.2014 22:42 - bezlaktózáč

Dobrý večer, máte-li zájem dozvědět se více o intoleranci na laktózu, právě vznikl nový web, kde najdete všechny potřebné informace! Mrkněte zde: http://diagnoza-intolerance-na-laktozu.webnode.cz/

reagovat 17.1.2014 22:52 - bezlaktózáč

Dobrý večer, máte-li zájem dozvědět se více o intoleranci na laktózu, právě vznikl nový web, kde najdete všechny potřebné informace! Mrkněte zde: http://diagnoza-intolerance-na-laktozu.webnode.cz/

reagovat 19.1.2018 20:41 - Elfi

Dobrý den. Je mi 21 let a dnes jsem si byla u své doktorky pro výsledky z odběrů (krve a moči). Dozvěděla jsem se, že mi tam vyskočilo mléko - intolerance laktózy. Ale projevy mám jen občas a asi ne tak hrozné, nějaké to nadýmaní, plynatost, bolesti břicha a řídkou stolici, zřídka i pocity nevolnosti. Ale například teď konkrétně v pondělí, úterý i ve středu jsem měla každý den jeden Skyr, i nějaký plátkový sýr a ve středu k snídani ovesnou kaši, která obsahuje sušené mléko, a žádné problémy jsem nezaznamenala.. Doktorka mi dnes řekla, že mám teď tak na měsíc vysadit všechny mléčné výrobky a vše s laktózou a potom postupně přidávat kysaný výrobky.. ale myslím si, že kdybych to udělala, a pak si někdy dala něco kde laktóza je, třeba mléko nebo normální jogurt, že by se to mohlo projevit nějak hůře ta reakce.. Rodiče mi říkají abych to jen omezila, hlavně mléko, jogurty a ty kaše, ale jinak abych to tak neřešila, že by si to tělo třeba odvyklo nějak a pak by to bylo horší. Co byste mi poradili vy? Děkuji předem.

reagovat 20.1.2018 09:57 - Hanka

Já bych poslouchala doktorku. Jinak je možnost si koupit v lékárně enzym laktázu od Solgaru, která zlepšuje trávení mléčných výrobků tím, že pomáhá štěpit mléčný cukr laktózu.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *