Inkluse - Chcete aby se i mentálně zaostalé děti učily v normálních základních školách

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.1.2015 17:46 - Jana

Není už toho takhle na učitelky moc? Již těď učitelky nezvládají některé problémové žáky nebo přizpůsobit výuku pomlejším a nadým žákům současně. Nebude to i proto postiženého mnohem větší handicap, když se bude porovnávat s nadanými žáky?

reagovat 17.1.2015 18:07 - chi

Není už toho takhle na...

Těch jó nadaných až tolik není. A je běžnou praxí, že např. Mentálně zaostalé děti atp. mají svého asistenta. Takže nechápu, co by mělo být na učitele moc.

reagovat 17.1.2015 18:49 - D

Skola by ale prece mela predevsim pripravovat nove vykonne, drave, bystre a pracovite generace ekonomicky aktivnich obcanu. Hloupe deti by byly pouze brzdou pri plneni teto zasadni spolecenske funkce, kterou musi skola plnit. Jak se jen nekdo muze na vec divat z pohledu nejake pracovni pohody pro ucitelky, nebo z pohledu hloupeho ditete? To jsou prece naprosto druhorade, nebo spise tretirade zalezitosti.

reagovat 17.1.2015 18:58 - Dede

Skola by ale prece mela...

Není to jen o práci a tzv. dravosti. Je to o společnosti. I ti nemocní jsou součástí. To, že by navštěvovali normální školu není jenom o vzdělání, ale i o tom, že budou mezi svými zdravými vrstevníky a ne zavření po ústavech. Mnozí, když vidí takovéhonemocného člověka, tak dělají, že ho nevidí a nebo nevědí, jak na něj zareagovat, pokud dojde z nějakého důvodu ke vzájemnému kontaktu.

reagovat 17.1.2015 19:48 - D

Není to jen o práci a tzv....

Dobre, ale pro me jako danoveho poplatnika, kteremu stat bere penize mimo jine i na financovani skolstvi, je prece kazde dite predevsim budoucim strojem ci soucastkou na rozmnozovani narodniho HDP. Skola je pak predevsim tovarnou na takoveto stroje ci soucastky.

Nelze prece dopustit, aby se normalni tovarna venovala finalizaci takovych stroju a soucastek, jez od pocatku sve montaze nesplnuji pozadovana technicka kriteria, a na vyrobni lince rozesvecuji cervene kontrolky.

Takove zmetky je treba uz v pocatecnich fazich vyroby vyradit, aby zbytecne neodcerpavaly praci, material, energii a jine zdroje, jez je potreba investovat do takovych meziproduktu, jez maji realnou sanci stat se na konci vyrobniho procesu kvalitnimi a prodejnymi finalnimi produkty.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.2.2017 09:41 - Pro toho s těma rohama!

To musel být ale Ten s velkejma rohama kdo takovou blbost vymyslel! Je to jako aby na dálnici jezdily nejen auta ale i koňský potahy!

reagovat 14.8.2017 06:58 - M.

Máme jedny z nejhůře placených učitelů v Evropě (hůř dopadá snad jen Litva a Lotyšsko), ale peníze půjdou na inkluzi...

https://archiv.ihned.cz/c1-65836560-penize-pripravene-pro-ucitele-nejspis-pujdou-na-inkluzi-o-jejich-osudu-vlada-definitivne-rozhodne-na-konci-srpna

Co dodat? Peníze nemáme, ale opičit se po bohatých zemích musíme. Abysme se ale opičili v tom nejzákladnějším a z učitelů udělali váženou a dobře placenou sociální vrstvu, tak to ne. Začneme se začleňováním problematických žáků, ať ty špatně placené učitele ještě víc zaměstnáme a otrávíme.

reagovat 14.8.2017 08:35 - Petr

myslím si,že toto musel vymyslet plně retardovaný jedinec,nebo hajzl,cochce zlikvidovat školství...

reagovat 14.8.2017 08:36 - petr

Máme jedny z nejhůře...

u nás jsou oproti evropě placeni špatně všechny profese,vyjma těch zlodějských,a několika odborníků.

reagovat 23.11.2017 20:57 - Inkluze může fungovat

Sestra Cyrila je připravena nabídnout ke sdílení své know-how a metodické materiály a plánuje strávit rok 2013 v Evropě. V tuto chvíli připravuje kolektiv Sit Beside Me a Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání strategický plán pro implementaci jejích metod do prostředí českého vzdělávání. Pokud máte zájem dozvědět se více o praxi Cyril Mooney a jejich metodologiích, zúčastnit se workshopu s ní, získat materiály pro výuku či se připojit ke studijní skupině učitelů přímo v její škole Loreto Sealdah v Indii.

více na www.sitbesideme.org

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *