Injekce u zubaře

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.1.2011 14:39 - Klára Křikavová

Zajímalo by mně,jak je to s injekcí u zubaře. Moje zubařka mi ji moc nechce dávat a tak často trpím a tím se zároven i bojím chodit k zubařovi. Přitom je ale přece hrazená pojištovnou ne? A i kdyby nebyla,tak si ji ráda zaplatím. Mám sice cukrovku,ale to si myslím že není problém. Nyní mám poměrně hluboký kaz a zub mně velmi bolí,ale při představě že bych injekci nedostala,tak dál radši trpím. Už mám za sebou i zákrok na zubní pohotovosti a k zubařce se chystám,proto by mně zajímalo jak to je..díky za názory a odpovědi.

reagovat 11.1.2011 20:11 - karlos

pokud je kaz dost hluboký, sám lékař automaticky injekci dává, záleží co doktor jiné praktiky, ale upřímě řečeno pokud je dobrý zubař s dobrým vybavením, tak injekce není třeba. Já mám větší paniku z té injece.

reagovat 11.1.2011 20:49 - Petr

Při vrtání kazu se analgetika nepodávají, protože zubař vrtá tak dlouho, dokud pacient neucukne. To je pro něj signál, že už je kaz odvrtaný. Vypadá to jako sranda, ale vím to od svého kamaráda zubaře.

reagovat 11.1.2011 20:49 - David

Zajímalo by mně,jak je to s...

Chodím k soukromého zubaři a ten se mi automaticky vždy ptá, zda chci injekci, když ví, že by to mohlo bolet. Podle jeho doporučení si ji vždy nechám dát. Myslím, že to drobné chvilkové bodnutí do dásně je naprosté nic, proti vrtání do zubu... Sám jsem pak naprosto v pohodě a doktor také. Teď se dokonce na návštěvu svého zubaře vždy těším :-) Už asi 3 roky mi nic nevrtal, každý 1/2 rok chodím na kontrolu. Určitě na to má také vliv, že dlouhodobě chodím každý 1/2 rok ke své zubní hygieničce, které mi vždy dokonale očistí zuby od zubního kamene. Trvá to hodinu a platím 1 000,- Kč. Za ten klid se to rozhodně vyplatí. Zuby si také čistím sonickým kartáčkem Philips, používám mezizubní kartáčky, jemný kartáček na zadní stěnu posledních stoliček a dentální niť.

reagovat 11.1.2011 21:29 - aji

Jednou jsem dostal 2 z každé strany jednu a vše bylo v pohodě. Pak jsem jako řemeslník potkal zákaznici, která se chtěla domluvit a když jsem něco mumlal, tak jen řekla "aha no nic, tak někdy jindy" a já měl hodně práce jí pak vysvětlit, že to byly injekce od zubaře a ne nějaká pořádná štaprle něčeho...No jo no...:-)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.3.2014 22:05 - neurolog

Na mně byli při trhání 8...

Toto nebylo klasické trhání v křesle, ale na operačním sále na stole pěkně retinované osmičky, které se nikdy nedostanou do fyziologického postavení, aby se přirozeně vybavily, pěkně rozdělit na části, něco odfrézovat, kořeny pěkně po jenom vytahat jehlou. Jo a pět minut? Jedna strana 40 minut a na druhé straně poslední spodní mohykán 25 minut včetně zastavování krvácení z rozšvihnuté tepny.
Ještě po 5 týdnech mám mrtvý n. mentalis l.dx, všechny 3 větvě HNN V. bilat. se můžou záchvatovitě bolestí posrat. A to už předtím jsem zahájil s náskokem pro všechny případy preventivní regenerační terapii případného poškození drobných větvení HNN V., takže jsem napácovaný Milgammnou, Ečkem,folátem, Ca, Mg, a na l.dx větve šel i karbamazepin první den.
Nenechte se splést délkou videa. Hahaha 1:50. Mám malou hubu a velké zuby a trvalo to u mě jak výše píši. Doufám, že vy budete mít kliku. Když ne, uvítám pomocníka, který snese pohled krev a zvládne hrubou práci nutnou k zpřístupnění thalamu. Pak to už bude moje práce a ukážu vám, jak se bezcitný zubař bude přede mnou plazit a řvát bolestí, kterou dosud nepoznal a ještě mají blbé kecy.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FWH78Nw3JWc

reagovat 6.3.2014 08:40 - !

Toto nebylo klasické...

Naarvat jim to jejich nádobíčko do prdele i s křeslem.

reagovat 6.3.2014 10:15 - neurolog

Naarvat jim to jejich...

Zcela idem!

reagovat 6.5.2014 15:42 - Lexxie

Při vrtání kazu se...

Toto je nesmysl, zubař samozřejmě může vrtat s lokální anestezií, pokud není slepý nebo neschopný, tak vidí, zda je kaz odvrtaný nebo ne. Pokud zubař praktikuje vrtání dokud pacient neucukne, je třeba si hledat jiného zubaře.

reagovat 17.3.2015 07:31 - ája

mám úžasnou zubařku. Mladá, usměvavá a hlavně s lidským přístupem. Mám panickou hrůzu ze zubaře. při mé první návštěvě to samozřejmě poznala protože jsem se klepala jako blázen. Doktorka mně ujišťovala že žádnou bolest neucítím pouze jemný tlak protože jsme šli trhat 8 nahoře. Před samotným zákrokem mi řekla at zavřu oči a myslim na něco hezkeho a at nekoukam na nářadí. tak jsem ji poslechla. trhání byla hračka, zub byl venku za dvě minutky pouze zavyklala a trhla.a já fakt nic necítíla. Pak mně pohladila po tváři a dodala no vydíte nic to nebylo. Ted ať už jde o vrtání nebo cokoliv na vše mi dává injekci a já jsem v klidu. nekoukám na nářadí a nic mně nestraší...díky bohu za tuhle zubařku

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *