ICD - imlantabilní kardioverter defibrilátor

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.8.2006 14:47 - Maruška

Hledám "nositele či uživatele" ICD - imlantabilního kardioverter defibrilátoru, který je indikován pacientům s tachykardií, fibrilací komor apod. Potřebujeme se s naším novým "přítelem " naučit žít! Prosím napište.

reagovat 14.8.2006 16:24 -

Ahojky Maruško, můj manžel (29 let) má ICD, má vrozenou srdeční vadu od malička, ale po třetí operaci (před dvěma lety) se mu spustila fibrilace komor, takže lékaři doporučili jako jediné vhodné řešení ICD!Ze začátku to byl docela psychický šok, musela jsem partnerovi dokázat, že ho miluji i s "budíčkem"! Od té doby se žádná větší fibrilace neprojevila, jen sem tam něco menšího, což jsme se dozvěděli až po pravidelných kontrolách v Praze v Motole! Všechno je v pořádku, jen je mrzuté, že se ICD musí po několika letech vyměnit kvůli bateriím!

reagovat 16.12.2006 22:05 - Marek

Ahoj Marusko,

mam implantovany defibrilator kvuli fibrilaci komor, nejhorsi na tom je ta operace, docela to i pres lokalni umrtveni boli a kazdopadne sem se zapotil urcite vic nez pani doktori. Jinak me to celkem v nicem neomezuje, nejaky psychicky trable sem z toho nemel, sportuju jako predtim, de facto vsecko delam jako predtim a navic mam urcitou jistotu. Nejhorsi je na tom opravdu to, ze se to musi za urcitej cas menit, na coz se vuuuuubec ale vubec netesim...

reagovat 28.12.2006 16:57 - Mirek

zajímalo by mne jaká jsou omezení pro nositele defiblirátoru. Tím myslím případná aktivace co to znamená, jak je to intenzivní , co to znamená při řízení vozidla, nebo pří letu letadlem a průchozem celní kontrolou, průchozem detektory kovu při vstupu v některých podnicích, při lázeňské léčbě třeba na pohybové ústrojí v třeboni a podobně.

díky Mirek

reagovat 30.1.2007 14:36 - Inka

Aktivace je dost silná a nepříjemná, ale chrání život-je nezbytná. Určitá malá omezení jsou, ale dá se to zvládnout. Při jízdě autem jsem v klidu, nic jsem nezaznamenala, v letadle taky klid, detektor kovu-mám průkaz a bránou neprocházím a ruční-tam pouze od pasu dolů, lázeňská léčba-to určí lékař podle diagnozy a vyšetření, já jsem se v lázních cítila dobře

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.12.2017 20:10 - Gábina

Ahoj, jsem tři měsíce po implantace ICD (důvod hypertrofická kardiomiopatie), po implantace mám velké problémy se spaním, budím se bolestí několikrát za noc většinou po druhé hodině. Stále mě bolí celé rameno a cítím jak se mi strojek posunuje a často mám pocit že mě to uvnitř pálí. Prosím máte někdo také takové zkušenosti prosím o radu co s tím?

reagovat 27.12.2017 16:16 - Majka

Ahoj, jsem tři měsíce po...

On se usadí. Ze začátku je lepší mít víc pod hlavou, aby člověk poloseděl. Jestliže máte větší prsa, zkuste nosit na spaní sportovní bavlněnou podprsenku. Ta mi hodně pomohla. Můj známý si ho "zatejpoval".
To pálení může být od toho, jak ta kapsa vevnitř zarůstá a při pohybu si vše opět přervete. Takže jedině zafixovat a čekat. Dá se to a stojí to za to. Jestli je to neúnosné, navštivte kardiostimulační středisko.

reagovat 3.1.2018 12:13 - Jan kalkus

Chci se pouze zeptat ,mam icd strojek a chci dále pokracovat v praci řidiče, mohu nebo ne ??Už jezdim rok a chodím na kontroly a vše v pořádku, dekuji za infirmace

reagovat 3.1.2018 17:37 - Majka

Chci se pouze zeptat ,mam icd...

Nejde o ICD, jde o to, proč ho máte.

reagovat 5.1.2018 12:51 - Jan kalkus

Nejde o ICD, jde o to, proč...

Mám ho kvuli sportu ,tam jsem měl problémy, za volantem není a nebyl za 3 roky ani jeden

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *