Hysterický člověk a láska - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.6.2005 15:08 - Kasu

Tak se mi zdá, že jsem asi hysterická osobnost, což mě vůbec netěší. Ale stejně se ptám: kdo netouží po lásce, kdo nechce být milován? Kdo se netěší z příjemných pocitů, které s sebou zamilovanost přináší?
Já teda nevím. O psychologii vím jen málo, ale nezdá se mi, že by to, co je tady popsáno, bylo nějak výrazně nenormální.

reagovat 24.6.2005 01:33 - Ivett

Máš pravdu, taky jsem se v tom poznala, až jsem uvěřila, že jsem hysterická,ale pořád jsem nemohla přijít na to v čem:-))A tvůj příspěvek mi otevřel oči,je to tak, kdo nechce být obletován a stále přesvědčován o tom, že je okouzlující,milovaný a má sex appeal:-))) Já tedaa jo:-))

reagovat 25.7.2005 20:54 - Folly

neví, co je sebekritika, rozhodně si nepřipouští svoji nedokonalost, takže vy jste určitě normální:-).
Zato já jsem měla tu "čest" poznat takovou ženu osobně, ale její povahu jsem dokázala rozluštit, až když jsem byla mimo její vliv. Zaplaťpámbu.

reagovat 16.6.2009 17:56 - Tenek

Mel jsem se to poteseni potkat s takovym clovekem...a je to zdrcujici. Jeji city jsou nadrazanejsi, jakoby dulezitejsi a vy se snazite ze vsech sil dokazat, ze ji mate rad. Nikdy to neni ale dost. Ale neni to tak cerne ;-) kdyz je nekdo na to natura...na druhou stranu zas ma vzdycky neco, co ostatni ne.

reagovat 18.12.2010 20:03 - Ali

Tak si také myslím,že nejsem v tom sama,kdo má nějaké to trápení.Protože,ať udělám co udělám,tak to není nikdy dobře.Vždy,ale vždy si najde nějakou maličkost,kvůli které se dokáže hádat.Musí být pokaždé po jeho.V klidu se nedokáže se mnou domluvit,třeba na nákupu když se zeptám co ještě koupit,nebo něco ještě připíšu co koupit navíc.To jako když píchnete do vosy a hned se na vás srší nadávky a všechno možné.Koukám být hodně klidná,ale nějak už toho mám dost.Nevím co dál.Ať se jedná o cokoliv,tak vždy dostanu zápornou odpověď.Vidí jen sám sebe,ale ne ostatní,rád na sebe poutá pozornost a to mě vadí.Zakazuje mě vše co se mě líbí,ale jeho ega se nesmí nikdo dotknout.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 16.8.2013 13:22 - Xyz

Žít s hysterickou osobou, nebo s více hysterickými osobnostmi nejde. Vůbec.
Pro zajímavost - Hysterik/hysterka:

Potřebuje z lidí dělat blbce, aby se sám cítil lépe (paradoxně právě proto, že se asi moc dobře necítí, a nebo to neřeší správně).
Hysterik vůbec nebere ohledy na lidi kolem sebe a ani náhodou ho nezajímá, že vám klidně ničí osobní život. Na svůj život si nechat sáhnout nechce.
Diktuje vám, co máte dělat.
Je to protivný vlezlý zvědavý člověk, který slídí každý váš krok a potřebuje vás ovládat jako nějaký počítačový program.
Znepříjemňuje a znemožňuje váš osobní život.
Který zdravý člověk potřebuje, aby po něm nějaký hysterik slídil?

Hysterik potřebuje jasnou a sebevědomou odezvu. Hlavně neberte vážně hysterický pláč. Berte to naprosto s nadhledem jako dětskou reakci, protože to je reakce malého dítěte. Tato jeho forma dětského citového vydírání je jen sdělením, že jste právě neudělali vše přesně tak, jak vám hysterik nadiktoval a "hluboce dojemným pláčem" sděluje, jak jste mu "strašně" ublížili. Skutečnost je ovšem taková, že jste mu vůbec neublížili, vy se jen naprosto oprávněně bráníte šlapání po svém osobním životě. Bráníte se psychicky nezdravé hysterické manipulaci. Že tento hysterik/hysterička neumí jednat jinak, je jeho starost. Ne vaše.

reagovat 18.8.2013 20:45 - Taky hysterka

Docela by mě zajímalo,jak se vlastně chová "normální" člověk?
Po přečtení článku,jsem zkonstatovala,že jsem také hysterická a k mým mindrákům přidala další.Pak jsem se namíchla a začala přemýšlet o normálnosti.Nakonec konstatuji,že se jedná o vyhraněné rysy osobnosti.Však i v článku čtete,že buď hysterická osobnost,nebo depresivní :=)
Myslím,že průměrná osobnost je "směs" všeho dohromady,možná,že něco trochu vystrkuje růžky.U mě přístup k lásce.V tom jsem tedy poněkud nezralá.Mám neustálou potřebu být zamilovaná,alespoň platonicky :=(

reagovat 18.8.2013 20:46 - Taky hysterka

P.S tak snad jsou normální alespoň ti psychologové :=)

reagovat 18.8.2013 20:55 - Taky hysterka

teď jsem si přečetla článek od Xyz,který se "tváří" jako od psychologa :)a ten zase sedí na mého manžela. Tak to asi moc hysterická nebudu,když se neumím vzepřít omezování svých aktivit a přizpůsobuji se už hezkých pár let.
To jsem si tedy zase něco přečetla,abych měla co řešit,ach jo :=(

reagovat 18.8.2013 20:57 - Taky hysterka

Alkoholicka a hysterka to...

hlavně nezapomeň,že zmíněná diagnoza se týká obou pohlaví.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *