Hypermobilní syndrom

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.3.2010 08:22 - Pavla

Dobrý den. Mám tuto nemoc. Jde o bolesti kloubů a šlach v důsledku velké pohyblivosti kloubů. Máte někdo také zkušenosti s touto nemocí?

reagovat 8.3.2010 15:54 - Majka

Zdravím, já sama mám hypermobilitu kloubů, ale nemám zatím žádné bolesti ani potíže. Dle lékařů to prý přijde s věkem. Můj syn to má totéž. Zatím toho využívá při judu a karate. Má si prý posílit svalstvo, aby měl silný krzet kolem páteře a břišní svalstvo, které potom superohebnou páteř a pánev udrží ve správné pozici. Tak nevím, zda jsem vám pomohla, ale vy asi problémy máte,že? Syn chodil na rehabilitace a cvičení, aby se mu zpevnilo svalstvo, jinak se prý s tím nedá nic dělat. Mějte se a ať je vám lépe.

reagovat 9.3.2010 07:54 - Pavla

Děkuji za odpověď. Máte pravdu, mám potíže. Asi je to individuální. Také věkem se mi to zhoršilo. Hlavně opakované pohyby vše zhorší a chlad..

reagovat 31.5.2010 11:38 - PetraE

Ahoj,mám tuto nemoc.Ted jsem byla nemocná,ze šlachama a nakonec i skříplý nerv pod lopatkou.Je to hlavně tím že mám těžkou práci kde zvedám těžké věci atd.Dělám tuto práci 3 roky a mám větší problémy.

reagovat 31.5.2010 15:12 - Pavla

Mě taky bolí kolem kloubů při zvedání rukou.Kolem kolen..aso šlachy..Pořád se šetřit.Sice mám další pohybové onemocnění, ale lékaři tvrdí,že jistou roloi hraje i ten hypermobilní syndrom.Tak nevím.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.7.2012 00:50 - anonym

dobry den mam s tim také problémi dodupnu a zabolí mě ve vnitřní straně kolene,pak pul tydne nemohu natahnout nohu měl jsem i berle kvuli uraz na kole kdyz jsem si zalehl nohu,od te doby mam s tou nohou problémy dríve jsem je nemel nevite jake cviky presne aby se mi spevnilo kolení svalstvo ? diky moc ....

reagovat 22.10.2012 22:15 - Simona

Zdravím Vás. Sama mám hypermobilitu kloubů s hyperelasticitou vazů, mám to vrozené. Je mi 24 let a teď mám problémy s kotníky. Mám po několika neúspěšných plastikách a lékař mi sdělil, že mě čeká artrodéza (to znamená, že vám odstraní chrupavky a dojde ke srůstu kostí, tudiž s kotníky už nepohnete ) čeká mě to na obouch kotnicích a důchod mi nechtějí přiznat. Přišli mi na to až ve 14-ti letech... (První operace v 18-ti letech) Sama nevím, co v tomto případě dělat. Lidičky, buďte rádi, že s tím nemáte takové problémy...

reagovat 16.12.2012 11:48 - Kristýna

Mně a dceři(hypermobilitou kyčle trpěla i moje maminka)pomohla Dornova "ručníková" metoda:
http://www.youtube.com/watch?v=6WZ-AKUIP6A Dcera dělá balet a bolely ji záda a žádný doktor, ani ortoped, nepřišel na to, že je to od kyčle - má kvůli hypermobilitě jednu nohu delší a tím právě trpí záda, dělá se jí skolióza. Fyzioterapeutka Vlasta Nekolná (tel.724743827, Praha - Modřany, návštěva 500,-) nám poradila Dornovu metodu, sice ji za balet nepochválila, ale říkala, že baleťáci mají aspoň zpevněné svaly, které pak drží klouby na svém místě, hůř jsou prý na tom lidé se sedavým zaměstnáním.

reagovat 12.4.2014 10:25 - Kateřina

Dobrý den.Mně je 14let a trpím hypermobilitou. Mám bolesti loktů, kolen, kotníků a zápěstí. Nevíte někdo o nějakém dobrém doktorovi ? děkuji

reagovat 2.1.2016 22:34 - Soník

Kéž by ta Dornova ručníková metoda měla modifikaci na krční páteř

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *