Hyperaktivní dítě - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.10.2006 16:50 - Honza 37

Ono je opravdu těžké rozlišit čiperné a bystré dítě od hyperaktivního. Když se to vezme kolem a kolem, tak každý z nás má nějakou malou poruchu. U někoho je to nezřízená chuť na sladké, někdo si nedokáže odříct cigaretu, někteří z nás závidíme těm druhým, pomlouváme je, a podobně.... Chci tím říct, že my rodiče nejsme vůbec dokonalí a že nám s dětmi kolikrát chybí trpělivost a hlavně laskavý přístup. Vždyť co rodičů dá děti raději před televizi, než aby vzali pohádkovou knížku a s dětmi si četli! Co rodičů dá přednost svému soběctví před zájmem o své vlastní dítě! Z tohoto podhoubí se pak vytváří atmosféra, ve které děcko vyrůstá, prostředí, kde se formují jeho návyky a kde získává modely chování. Hyperaktivita je zejména o poruše soustředit se! V kolika rodinách běží současně televize či rádio při hrách s dětmi, v kolika rodinách se odbíhá od stolu při jídle, řeší se "důležité věci". To všechno formuje naše děti a vnáší to do jejich duší neklid. V neposlední řadě je to i vytrácení se duchovna z našich rodin. Ztráta víry ve vyšší hodnoty a ideály a v první řadě ztráta víry v Boha...To je příčina psychických problémů nejenom u dětí, ale také u nás dospělých. Ať si to každý přebere po svém. Je totiž rozdíl mezi většinou dětí, které rodiče vychovávají ve víře v Boha a rozdíl mezi dětmi, které vychovává buď televize, či rodiče pouze materielně orientovaní. Děkuji, že jsem mohl svobodně napsat svůj názor na věc.

reagovat 26.10.2006 17:22 - iša

Já děti ještě nemám,ale napsal sy to Honzo dobře.Dnešní děti vychovává televize a okolí.Dnešní rodiče už nemaj tolik času a nebo sy ho spíše neumí udělat.Doúfám,že mi to půjde líp a že na ně i na sebe budu moc být hrdá,Ale člověk nikdy neví jak to vše bude.

reagovat 26.10.2006 17:24 - Veronika

Mam 3lete dite a nedokazu rozlisit zda me dite je hyperaktivni. Neni prave prilis ciperne, i kdyz je velmi aktivni, ale myslim tim fyzicky je v normalu. Bohuzel s koncentraci je to horsi, neodkaze se soustredit na jednu vec snad vice nez pul minuty. Pritom jak tady pise Honza, deti mohou byt neklidne kdyz se jim rodice nevenuji, napriklad kdyz si s nimi nesednou a napr. nectou si knizku. Ale jak to dite vubec prinutit aby si sedlo? Anebo kdyz uz sedi, tak mu ctu chvilku a pak uz si dela to co chce samo, a ja si muzu cist sama pro sebe :-)) Stejne je to s jidlem, u nas se nikdy nesedi u stolu. Dite mi beha po mistnosti, hraje si s hrackami a mezitim se naji. Vyresila jsem to tak, ze mu dam nakrajene jidlo na talirek pobliz hracek a ono si vzdycky dobne mezi hranim.

Navic kdyz mluvim o tomhle problemu s tchyni, tak ta se vzdycky smeje a vzpomene si ze jeji syn byl uplne stejny, takze ono to muze byt spise v genech. Ale nejsem si jista. Nemuzu ale uplne souhlasit s Honzou, i kdyz na tom vsem je take neco pravdy, zajiste, a respektuji jeho nazor.

reagovat 7.12.2006 13:47 - pet

Veroniko, mám 2 děti a to dost živé.

Mám jen jednu radu uhonit vaše dítko,

ten recept osvědčený. Naše děti nechtěly

sedět ani v kočárku. Nevěděla jsem jestli

mám první běhat za dětmi nebo za kočárkem.¨

Řešení bylo jednoduché. Zrušila jsem kočárek

a děti chodily pěšky. Tím se unavily a taky

se uklidnily. Procházky se prodlužovaly.

U dětí se zlepšil spánek a prospělo jim

to také na kondičce.

reagovat 7.12.2006 15:49 - MONI

No,ale zrovna tohleto neplatí na opravdu HYPERAKTIVNÍ děti.Kdo má dítě takhle živé,tak ví,že rodič padne a dítě prostě nelze unavit.Mám doma 12 letou už slečnu.A věřte,že když byla malá,tak jsem zkoušela různé fígle jak ji unavit.....A nejednou to zkončilo tak,že já po celém dopoledni unavená s procházky a dcera ta by dál juchala...Je to těžké-unavit je.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.8.2015 12:28 - Na

prvním místě je důslednost,to je nejdůležitější.

reagovat 15.8.2015 12:28 - Na

prvním místě je důslednost,to je nejdůležitější.

reagovat 1.9.2015 08:43 - hračkář

prvním místě je...

Jakou máte osvědčenou hračku pro tuze živé díte? Nevím přesně kolik mu je ale sotva žblechtně pár slov Takže asi málo :) Nejlíp něco dřevěného. Cenu neřešte.
Taky asi dodat že je to holka a moc ji nabaví panenky.
Takže malé shrnutí:skoro nemluvící holka, dřevěná hračka,a abych tak řekl tak pokud možno ne vyloženě holčičí :)

reagovat 1.9.2015 10:36 - Učitel

Hyperaktivita nebo prostě zlobí. Nalupat na zadek, čím dřív, tím líp.

reagovat 1.9.2015 14:11 - Petra

Hyperaktivita nebo prostě...

učiteli souhlasím s vaším názorem.Dnes když dítko ve škole zlobí,rodiče řeknou že je chudák hyperaktivní a neřeší to.U nás v domě je jeden 10letý zlobivý chlapec.Dovoluje si i dospělého poslat do pr...A stěžovat si rodičům?Chudák je jen hyperaktivní neví co je špatné,tak se nezlobte že vás poslal někam,on za to nemůže.Kluk by zasloužil od táty pár facek a oni hoi ještě omlouvají.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *