Hyperaktivita dětí a lepek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.10.2007 09:39 - Olina

Mám čtyřletého chlapečka a od dvou let byl strašně hyperaktivní, nedalo se to ani vydržet. Běhali jsme po dokotorech a dlouho nemohli najít žádný způsob léčby, až nám před rokem jeden velice zkušení a vzdělaný pediatr doporučil vynechat ze stravy lepek. Hyepraktivita je prý příbuzná s autismem a proto se oboje choroby dají léčit steným způsobem, tedy vynecháním lepku ze stravy. Světe div se, za čtrnáct dnů bezlekové diety byl malý v pohodě a už rok tyhle problémy nemá.

reagovat 24.10.2007 17:05 - Radka

Tuhle informaci už jsem slyšela, ale nedokážu dávat synovi stravu bez lepku, nejsem schopna to ohlídat. Vydržela jsem to jen měsíc a kluk se opravdu velice zlepšil, hyperaktivita skutečně skoro zmizela, ale pak jsem to zase začalo občas porušovat a kluk se opět zhoršil. Je těžké nedat dítěti pečivo, oplatky, piškoty. Na bezlepkové potraviny bohužel nemám peníze, manžel vydělává málo.

reagovat 7.11.2007 10:26 - Novotný K.

Zkoušli jsme se ženou na hyperaktivitu naší dcerky taky všechno možné a nemožné, tedy kromě bezlepkové diety. Šli bysme do toho, protože jsme taky někde četli, že lepek způsobuje u dětí psychické problémy vč. hyperaktivity, ale nevíme, jak lepek ze stravy vyloučit, vždyť je snad ve všech potravinách. Neexistuje třeba nějaký návod, jak se dá držet bezlepková dieta. Za každou radu děkuji.

reagovat 16.11.2007 09:28 - Alča

Novotný, existuje spousty knih o bezlepkové stravě, dokonce i kuchřek, stačí si zajít do knihkupectví.

reagovat 16.11.2007 16:27 - Ala

Zadej si do vyhledávače www.google.cz bezlepkova dieta a naskočí ti hodně dostupných stránek, dokonce je někde seznam potravin na trhu.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.10.2009 11:40 - Veronika

Mají v sobě omega-3 nenasycené mastné kyseliny a vitamíny..Mrkni na jejich webovky, mají to tam pěkně popsané. http://hvezdici.cz/

reagovat 12.10.2009 18:35 - tojesila

Mrkněte i na http://www.tojesila.cz/

reagovat 12.10.2009 21:01 - Hňupe,

proč furt cpeš ten svůj spam do všech diskusí?

reagovat 3.11.2009 19:43 - Romana S.

Ahoj, má dcera (6 let) se také jevila jako silně hyperaktivní dítě a opravdu jsme si zakusili. O bezlepkové dietě a autismu + hyperaktivitě mi řekla švagrová, a protože se u manžela i syna projevila celiakie - prostě jsme dietu začali doma vařit a dcera ji drží také (rok a půl). Její stav se neuvěřitelně zlepšil - žádné bloky, žádné scény... Neuvěřitelné!!! Omega 3 taky dávám, ale teprve krátce - špatně jedla a myslím, že jí to také pomohlo. Oboje můžu doporučit! R.

reagovat 28.12.2014 20:12 - Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích


Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti

John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *