Hygiena u zubare

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.10.2005 17:26 - Michal

Zajimalo by me,zda pouzivani sklenic na vyplachovani ust u zubare je z hygienickeho hlediska v poradku.Nevim,ale mne osobne je uz neprijemny i samotny pohled na jiz tisickrat pouzitou sklenici,se kterou se prede mnou vyplachoval buhvi kdo a ktera pak byla buhvi jak omyta.Vzhledem k tomu,ze u zubare tece krev casto,byl by tak pri nedodrzeni dukladne hygieny prenos vazne infekce mozny.Uvital bych,kdyby na muj prispevek zareagoval jak odbornik,ktery ma k tomuto tematu co rici,tak bych rad znal nazory a pocity laiku,kteri stejne jako ja pri navsteve zubnich lekaru vyplachuji ze sklenice,ktera me osobne tak znechucuje.Dekuji

reagovat 14.10.2005 17:34 - majka

tak zmen zubare, ten muj pouziva jednorazove umelohmotne kelimky. Nicmene, nikdy jsi jeste nejedl v zavodni jidelne, menze nebo restauraci, tam se taky snad nadobi po kazdem pouziti nevyhazuje. Nejsi trochu precitlively? Mit pocit, ze je sklenice u zubare plna krve je trochu paranoia.. aspon vis, ze z ni piji lidi, kteri maji stav sveho chrupu na pameti, nebot aspon chodi k zubari. O tech, kteri pred tebou jedli v hospode stejnym priborem, nevis nic. Treba meli AIDS. Ten se sice dotykem neprenasi, ale nejprijemnejsi pocit to taky asi neni. A kvuli tomu uz nikdy nepujdes do restaurace? Zvracene ne?

reagovat 14.10.2005 17:54 - štěně

Jj, Michale, ty máš zubaře 100let za opicema. Všude kelímky, co je to za vola?

reagovat 14.10.2005 22:07 - Jitka

Já jsem se kdysi zamýšlela zase nad odsávačkou... Řekni si, jestli máš dostat nějakou infekci, tak je to osud a vůbec nad tím nepřemýšlej. Stejně s tím nic nenaděláš, tak proč si dělat starosti.

reagovat 15.10.2005 10:55 - krejčová

Jé včera jsem byla u zubaře, používá kelímky, a s tou odsáváčkou nevím, taky jsem ji měla včera v puse, myslím, že se pokaždý desinfikuje ne?? Takové věci by měly být autoamtické.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.4.2008 14:52 -

A mají na to právo?

reagovat 17.4.2010 12:07 - Lenka - lenkasaa.blog.cz

kelímky by měli být jednorázové u všech zubařů a když ne tak řádně vydezinfikované. Tyto věci by měli být automatické.

reagovat 22.7.2010 07:01 - Tibor

Zajimalo by me,zda pouzivani...

To jsou pane Michale nějaké milné informace, potože paní doktorka Merhautová používá jednorázové poháre zakoupené u firmy Schaferová v Ostravě Marianských horách. Pak ještě když půjdete náhodou na pivo, tak se podívejte na úroveň sklenic v hospodách.
Paní doktorka má mimo jiné novou sestru, úroveň péče se zásluhou obou rapidně změnila k lepšímu. Takže ty pomluvy by jste mohl z internetu dát pryč pokuď nechcete mít nepříjemnosti.

reagovat 22.7.2010 07:05 - Tibor

Jé včera jsem byla u...

Odsávačka se dezinfikuje, nástroje se sterilizují. Pořád se ordinace vylepšuje, byla znovu zprovozněna po skončení nemoci paní doktorky.Pronajímatelem prostor je někdo jiný a proto je i jiný dohled a všestranná kontrola. Vřele doporučuji přijít se třeba jen podívat. Když tam půjdete s dítětem tak dostanete třeba i dárek.

reagovat 22.7.2010 09:42 - aha

To jsou pane Michale nějaké...

Tibor = Merhautová

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *