hydrocefalus

Archiv příspěvků

reagovat 16.1.2014 01:51 - Niky

Taky mam 8mesicniho chlapecka s obstrukcnim hydrocefalem.Kontakt na me Mireile@seznam.cz

reagovat 1.3.2014 13:49 - Daniela

dobry den jsem ve 20.tydnu a zjistili holcicce hydrocefalus.muzete mi poradit nebo rici jak se starat o dite s hydrocefalem?plne rozhodnuta ještě nejsem ale zjistuji vse o hydrocefalu co to obnasi v zivote dítěte.dekuji za odpovedi.

reagovat 19.4.2014 09:36 - Adela

Dotaz pro Adélu z 8.4.2007...

Ahojky... Deti nemam. Ne proto, ze bych je mit nemohla... Muzu deti mit, ma osetrujici lekarka rikala, ze to problem nebude. Deti nemam z jich duvodu, penize a tak. :-) jinak s tim zadny problem neni. :-) Adela

Full Spectrum kurkumin

reagovat 19.4.2014 21:30 - Daniela2

Taky jsem měla diagnózu hydrocephalus, operovaná jsem byla ve 2 týdnech - MUDr. Bret. Poté následovaly ještě 2 operace, ne kvůli zdravotním problémům, ale proto, že hlava rostla a trubička se musela měnit, aby "konce" dosahovaly tam, kam bylo potřeba. V době dospívání se řešilo, že by hadička byla vyjmuta, fungovala bych prý bez problému i bez ní. Ale protože v hlavě nevadí a byl by to zbytečný zásah do těla, zůstala tam, kde je. Vždy jsem naštěstí fungovala úplně normálně, jen jsem nemusela cvičit. :) Žádné omezení nemám a ani žádné zdravotní problémy, jen nemám lézt na centrifugu a skákat s padákem, což se fakt nechystám. Je mi skoro 29 let a děti budou prý bez problémů. Ale já nechodím ani na pravidelné neurologické kontroly. Zaplať pánbu to není potřeba, pouze kdyby se něco dělo a naštěstí to prý moc pravděpodobné není.

reagovat 14.7.2014 15:05 - Jana Sabolová

Pre Jardu:prepáčte mi moju...

Ahoj. Ja mam vrodený hydrocefalus od narodenia. Áno, niekedy bol rozdiel Praha Motol a Slovensko. Teraz mam 33 rokov a navštevujem pravidelne odborníka k košickej fakultnej nemocnici.
Mne dľžka hadicky nestačila a mám komplikácie celý život a po 2 tehotenstvach sa mi stav zhoršil a som na celom inv. dochodku. Deti sú zdravé.

reagovat 16.7.2014 13:26 - jana sabolová

Taky jsem měla diagnózu...

Ahoj Daniela, ako je možne, že by si mohla žiť aj bez hadičky?
U mňa by to možné nebolo.

reagovat 7.8.2014 12:03 - Daniela 2

Pro Janu:
Měla jsem zkrátka veliké štěstí a fantastického operetéra, budu mu vděčná celý život. U mě je rozdíl ten, že ta Bretova metoda, co se u mě použila (dala použít), spočívá v tom, že mám vlastně katetr (hadičku) mezi kmorami, ale nikam dál nezasahuje.

reagovat 13.5.2015 09:02 - Jity

Mám normetenzní hydrocefalus mám zavedený shunt s hadičkou na odvod mozkomišního moku. Operovaná jsem byla před 5 lety, nyní jezdím pouze na kontroly a na přeprogramování shuntu po MR 1x za rok. Větší problémy v posledních letech nemám. Ráda bych s dcerou a vnukem odletěla na dovolenou. Mám obavy z kontroly na letišti, resp. kontrolního rámu, že mi rozhodí strojek v hlavě. Má s tím někdo nějakou zkušenost?

reagovat 5.10.2017 13:54 - Tomik

Dobrý den. Nevíte co to je komunikující Hydrocephalus a jak se projevuje a léčí ?

reagovat 18.3.2018 17:20 - marieoli

Může se s shuntem do mrazu a kolika stupňů?
Např.Když je dítě na vozíku /rozštěp páteře) ,tak při přesunu do školy.Moc děkuji za zprávu (babička)


marieolihostoun@seznam.cz

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *